Hibátlan BL-hét! Győzött Svédországban a Győr

2023.10.29. 13:49
A vártnál nehezebben, de győzött Svédországban a Győr (Fotó: eurohandball.com)
A vártnál nehezebben, de megérdemelten nyert 29–26-ra az eddig pont nélküli svéd Sävehof vendégeként a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 6. fordulójában, ezzel a magyar csapatok hibátlan hetet tudhatnak maguk mögött, hiszen a kisalföldiek előtt a férfiaknál a Szeged a Zagrebet, a Veszprém a Barcát, míg a nőknél a DVSC a Brestet, az FTC pedig az Ikastot múlta felül.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
SÄVEHOF (svéd)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–29
(8–13)
Partille, 1047 néző. V: Bocáková, Jánosíková (szlovákok).
SÄVEHOF: BUNDSEN 1 – C. Martín 4 (2), KOPPANG 7, Stankiewicz 1, Blomst 4, Heikka 1, Ernelind 2. Csere: Granat 2, Sembe 2, L. Jensen, Mihailovic, Viksfors 1, Kylberg 1. Edző: Jesper Östlund
GYŐR: SANDRA TOFT – HOVDEN 5, Rju Un Hi 3, Brattset 2, Haugsted 1, S. OFTEDAL 5, Szöllősi-Schatzl 5. Csere: Duijndam (kapus), NZE MINKO 5, V. Kristiansen 1, Győri-Lukács 2, Broch. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 13. p.: 5–5. 21. p.: 5–11. 26. p.: 6–13. 37. p.: 14–17. 42. p.: 18–19. 52. p.: 22–24. 57. p.: 24–28.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/0
Jesper Östlund:
– Elégedettek lehetünk az eredménnyel és a mutatott formával még akkor is, ha sok olyan hiba volt a játékunkban, amit nem engedhetünk meg magunknak. Az első félidőben nehéz helyzetbe kerültünk az ötgólos hátrány miatt, de folytatnunk kell ezt a megkezdett munkát.
Ulrik Kirkely: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Nem játszottunk elég koncentráltan, sok hibát követtünk el, ezeket az ellenfél megbüntette. A jövőben ezen javítanunk kell, hiszen nehéz mérkőzések várnak ránk.

Az első öt forduló után hibátlan Győr a pont nélkül az utolsó helyen álló svéd Sävehof vendége volt a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában vasárnap délután. A toronymagas esélyes, 11 mezőnyjátékossal és két kapussal elutazó ETO-nál a térdsérülés miatt hosszú időre kidőlő balszélső, Fodor Csenge mellett hiányzott a szlovén jobbátlövő,Ana Gros, a svéd beálló, Linn Blohm, illetve a balátlövő Bruna de Paula, aki a brazil válogatottal a Pánamerikai Játékokon döntőzik Argentína ellen Chilében magyar idő szerint vasárnap éjjel.

Álmosan kezdett a nehezen felpörgő és belelendülő ötszörös aranyérmes magyar együttes, amelynek nem volt kellően feszes a védekezése, támadásban pedig többször nem tudott túljárni a jó napot kifogó, rutinos Johanna Bundsen eszén az északiak kapujában. Az első negyedórában tartotta a lépést és a döntetlent a házigazda, utána azonban gyorsan „helyre állt a világ rendje”. Bár egyértelműen több volt a pontatlanság és a koncentrációbeli kihagyás, nem működött olyan gördülékenyen a gépezet támadásban, mint például a dán Odensével szemben az előző körben, félgőzzel is ellépett az ETO – 5–5-ös állás után egy 6–0-s sorozattal a 22. percben már 11–5 volt az előnye, amiből a szünetig öt találat megmaradt.

A 36. percben a gyermekáldás után visszatérő norvég klasszis, Veronica Kristiansen is megszerezte első BL-találatát hosszabb kihagyását követően. Nyilvánvalóan nem kellett aggódniuk a győrieknek, akik csak annyit adtak ki magukból, ami a kötelező két pont begyűjtéséhez szükséges volt, de az is tény, hogy eddigi leggyengébb produkcióját nyújtotta a dán Ulrik Kirkely együttese az idényben. Túlzás lett volna azt állítani, hogy maximális hőfokon pörgött a Győr, sőt, a rivális hibáit jól használta ki a belelkesülő Sävehof, miközben Bundsen továbbra is remekelt, a záró 18 percre így 19–18-as vendégvezetéssel fordultak a felek. A veszítenivaló nélkül küzdő svédek végig meccsben tudtak maradni, ám ha nyögvenyelősen is, de érvényesítette nagyobb tudását és a papírformát az ETO.

A változatlanul hibátlan, ám ezúttal finoman fogalmazva sem sziporkázó (igaz, nem is most kell...) Győr a hétvégi szünet után a hetedik körben a szintén kiválóan rajtoló német Bietigheim otthonában folytatja az elitsorozat csoportkörét jövő szombaton, az a találkozó már jóval nagyobb erőpróba lesz, egyúttal fontos állomás a csoportelsőségért vívott harcban.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!SÄVEHOF–GYŐRI AUDI ETO KC 26–29

60. perc: időn túli svéd hetessel zárul a meccs, Carmen Martín kihagyta, Duijndam védett.

60. perc: Rjut is kiállították az utolsó másodpercekben.

60. perc: Carmen Martín belövi a Sävehof hetesét. 26–29

60. perc: Szöllősi-Schatzlt állítják ki Koppangról.

59. perc: Szöllősi-Schatzlnak megint nagy helye volt és élt is vele. 25–29

58. perc: beállóból ma nem igazán megy a Győrnek, Brattset megint rontott, Blomst ráadásul ismét háromra csökkenti a hazaiak hátrányát. 25–28

58. perc: Koppang durrantott mellé.

57. perc: harmadszor kért időt a házigazda.

57. perc: a Sävehof sem tudja gólra váltani támadását, a Győrnél viszont Hovden eredményes jobb szélről. 24–28

57. perc: Rju ejtése másodszor is rossz, Bundsen könnyedén védett.

56. perc: de most gyorsan válaszolgatnak a hazaiak, megint Koppang. 24–27

56. perc: Oftedal is betört és a kapu jobb oldalába lőtt. 23–27

55. perc: Nze Minko tört be lendületesen és jól. Más kérdés, hogy Sembe gyorsan válaszolt. 23–26

54. perc: Duijndam védett egyet Koppang lövésénél.

54. perc: Rju szép cselekkel verte meg védőit. 22–25

53. perc: kiválóan védekezett Hovden és Kristiansen.

53. perc: Brattset lövését megint védte Bundsen.

52. perc: Oftedal bejátszásszerű lövése most nagyon nem jó, ráadásul Granat értékesítette a hazaiak lerohanását. 22–24

52. perc: most nem jó Koppang lövése.

51. perc: Oftedal viszont gyors góllal vétette észre magát. 21–24

51. perc: most elszórta a labdát a Győr, de a svédektől Laura Jensen lőtt fölé.

50. perc: Carmen Martín csodaszép gólt lőtt a jobb felsőbe jobb szélről. 21–23

49. perc: Nze Minko újabb góllal jelentkezett. 20–23

49. perc: nem volt szabálytalanság... Wiksfors eredményes jobbátlövőből betörés után.20–22

48. perc: Nze Minko helyezett el egy bombát a svéd kapu jobb felső sarkába. 19–22

47. perc: Carmen Martín biztos kézzel lőtte a svédek hetesét. 19–21

47. perc: akcióból megint nem ment a Sävehofnak, de heteshez jut.

47. perc: Haugstedet le is küldték két percre.

47. perc: Haugsted lövését is védte Bundsen.

46. perc: egymás után harmadszor vették el a labdát ugyanott a Sävehoftól.

46. perc: most a Sävehof kért időt.

46. perc: Győri-Lukács most jobb szélről Bundsent dobta telibe.

45. perc: megint elvették a labdát a játékvezetők a svédektől.

44. perc: Szöllősi-Schatzlnak maradt sok helye bal szélen és ki is használta azt. 18–21

44. perc: elvették a labdát a svédektől, majd a Győr támadását Győri-Lukács mentette meg.

43. perc: Győri-Lukács kapott jó labdát a jobb szélen Nze Minkótól és a szélső nem hibázott. 18–20

42. perc: egyre csökkenti hátrányát a Sävehof, Ernelind a bal szélről. 18–19

42. perc: Haugsted bombázta telibe a keresztlécet.

41. perc: Rju nem tudta átejteni Bundsent, aki saját kapuja előteréből vette be az üresen tátongó győri kaput. 17–19

40. perc: Koppang újabb gólt szerzett, ráadásul Brattsetet két percre elveszíti a Győr. 16–19

40. perc: most elvették a labdát a játékvezetők a Győrtől.

39. perc: hiába blokkoltak gól a vendégek, a labda a svédekhez pattant vissza, Koppang pedig újabb gólt szerzett. 15–19

39. perc: Szöllősi-Schatzl most nem hibázott bal szélről és a rövidbe pattintott. 14–19

38. perc: nem jó a Sävehof lövése, ahogy elsőre a Győré sem, de a vendégeknél maradt a labda.

37. perc: Line Haugsted szerezte meg első gólját a meccsen. 14–18

37. perc: időt is kért Ulrik Kirkely.

37. perc: ezek most nem a Győr percei, Nina Koppang góllal fejezte be a Sävehof lerohanását. 14–17

37. perc: Thea Stankiewicz most túljárt Toft eszén. 13–17

36. perc: Győri-Lukács Viktória nem hibázta el lövését. 12–17

36. perc: Carmen Martín pattintott Toft lábai között a győri kapuba. 12–16

35. perc: Veronica Kristiansen viszont nem rontotta el ziccerét a lerohanás végén. 11–16

35. perc: Line Haugsted rontott most lövést győri részről.

35. perc: Blomst húzott le egy magas bejátszást és lőtt szép gólt. 11–15

34. perc: Nze Minko középről leadott lövését védte Bundsen.

34. perc: Nze Minko szerzett gyors gólt, de Blomst révén válaszoltak a hazaiak. 10–15

33. perc: Koppang ellentmondást nem tűrően tört be a győri falon keresztül. 9–14

32. perc: most a Győr is elszórta a labdát.

32. perc: hiába támadott hosszan, az oldalvonalon kívülre dobta a labdát a Sävehof.

31. perc: Rju Un Hi él is az emberelőnnyel. 8–14

31. perc: Rju Un Hiról állították ki Granatot.

31. perc: folytatódik a mérkőzés. Ezt a felvonást a Győr kezdi támadással.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! SÄVEHOF–GYŐRI AUDI ETO KC 8–13

A Győr játszik pontosabban. A kisalföldiek 23, a svédek 19 lövéssel próbálkoztak az első félidőben, de a hazaiaknak csak 42, a vendégeknek 57 százalékos a lövéshatékonyságuk, ráadásul a Sävehofnak csak 20 százalékos a támadáshatékonysága, így hiába volt eggyel több rontása, és hárommal több technikai hibája a hazaiaknak, így is ötgólos hátrányban vannak.

Forrás: eurohandball.com

30. perc: blokkolják a győriek a svédek átlövését.

30. perc: Nze Minko adott kiváló labdát Brochnak, de ő nem tudott élni vele.

29. perc: most a Győr kért időt.

29. perc: Ulrik Kirkelynek nem lehet panasza csapata védekezésére, ennek ellenére Thea Kylberg most betalált. 8–13

28. perc: Bundsen kidobása is rossz, így megint támadhatnak a vendégek. Broch beállóból viszont telibe lőtte Bundsen kezét.

28. perc: most a Győr is belerontott támadásába.

27. perc: Felicia Granat szerzi a Sävehof első lerohanásgólját. 7–13

27. perc: rossz a svédek bejátszása, Wiksfors rontott.

26. perc: Nze Minko lőtt talpról a jobb alsó felé, de Bundsen lábbal védett.

26. perc: Sembe lőtt simán mellé jobb szélről.

25. perc: üres a Győr kapuja, de sikeres a vendégek támadása, Oftedal tört be szép cselek után. 6–13

24. perc: emberhátrányban majdnem labdát szerzett a Győr, majd Toft védte Ernelind újabb próbálkozását.

24. perc: Toft hiába védte Emma Mihailovic lövését, Hovdent kiállították.

23. perc: Stine Oftedal zárta góllal a győri támadást. 6–12

23. perc: újabb Toft-védés! Ernelind nem tudott betalálni a győri kapuba.

22. perc: Koppang sokadik lövéséből ismét eredményes, ráadásul a túloldalon Schatzl csak a kapufát találta el bal szélről. 6–11

21. perc: a Győr sorozatban hatodik gólját szerzi, ezúttal Szöllősi-Schatzl Nadine talált be. 5–11

21. perc: keményen védekezik a Győr, bele is hibáztak a hazaiak.

20. perc: szép játék végén Hovden eredményes jobb szélről, pedig majdnem labdát csentek a hazaiak. 5–10

19. perc: heteshez jutnak a svédek, Nze Minkót látták szabálytalannak. A Sävehof büntetőjét Stankiewicz Sandra Toftba lőtte nagyon gyengén.

18. perc: időt kért a Sävehof. Indokolt is a győri roham után/közben.

18. perc: Brattsetet most jól találták meg beállóban a társak, élt is a lehetőséggel. 5–9

18. perc: újabb rossz Sävehof-támadás, de a Győr is majdnem elszórta a labdát.

17. perc: Hovden újabb lerohanásgóljával hárommal húzott el a Győr. 5–8

16. perc: Koppang is lövőhelyzetből passzolta ki magát, ráadásul rosszul, Nze Minko pedig ki is használta azt. 5–7

16. perc: Oftedal nem tudta megtalálni a hatoson Brattsetet.

15. perc: Stankiewicz lövés helyett simán elszórta a labdát, támadhat a Győr.

15. perc: Rju játszotta meg remekül Brattsetet beállóban, aki közelről nem hibázott. 5–6

14. perc: elhagyja a labdát támadásánál a Sävehof.

13. perc: Szöllősi-Schatzl lövését is védte Bundsen.

13. perc: Blomstot játszották meg beállóban a svédek. 5–5

12. perc: Hovden kapott labdát jobb szélen, de lövést védte Bundsen.

12. perc: Rju Un Hi maradt a földön, miután kapott egyet a fejére.

12. perc: Koppang durrantott fölé.

11. perc: Nze Minko lövése után maradta Győrnél a labda, Szöllősi-Schatzl pedig nem rontott a bal szélről. 4–5

11. perc: Heikka szép figura végén lőtt a győri kapu bal alsó sarkába. 4–4

10. perc: fordíthat a Sävehof, Koppang bejátszása viszont pocsék, a Győr gyorsindítása végén pedig Hovden értékesítette ziccerét. 3–4

8. perc: most Nze Minko is belehibázott, Koppang pedig egyenlít. 3–3

8. perc: Brattset hetese nem jó.

7. perc: Carmen Martín most már betalált szélről. 2–3

7. perc: most is beleront a Sävehof, indult is belőlel a Győr, Rju Un Hi. 1–3

5. perc: kimaradt Hovden hetese, de a kipattanót már belőtte. 1–2

5. perc: Koppang harmadik lövése sem jó, Toft védett, Oftedal pedig hetest harcolt ki a túloldalon.

4. perc: Rju Un Hi megint majdnem eladta a labdát, de maradt végül a Győrnél. Oftedal hibázott.

4. perc: Rju Un Hi adta el a labdát, melyből egyenlít a Sävehof, Nina Koppang. 1–1

3. perc: a jobb szélről próbálkozott a Sävehof, újabb kapufa, de marad a labda a svédeknél, Carmen Martín újabb lövése rossz, most Toft védett.

2. perc: nem jó a Győr első felállt fal elleni támadása– rossz bejátszás.

2. perc: Koppang átlövését a kapufa segítségével védte Toft.

1. perc: Stine Oftedal szerzett labdát és vezetett sikeres lerohanást. 0–1

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a Sävehof vezeti, a Győr védekezéssel kezd.

A házigazda Sävehof sárga mezben, sötét nadrágban, a vendég győriek fehér szerelésben játszanak.

A mérkőzés 14 órakor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Nem becsülheti le vendéglátóját, de a Sävehof elleni idegenbeli mérkőzés egyértelmű esélyesének számít a magyar bajnoki címvédő, BL-bronzérmes Győri Audi ETO KC, hiszen a svéd riválisnak sem az új Bajnokok Ligája-kiírásban, sem a kisalföldiek elleni párharcban nem termett sok babér.

A 16-szoros svéd bajnok Sävehof nem most éli legjobb idényét, az európai elitsorozatban ugyanis öt meccs után nulla ponttal áll az A jelű nyolcas utolsó helyén, címvédőként pedig hazája bajnokságában is „botladozik”, hiszen négy győzelem mellett egyszer már döntetlent játszott a középmezőnybeli Västerasszal, majd a jelenleg hatodik Önneredtől ki is kapott.

Ezzel szemben a Győrnek egy kisiklása volt a 2023–2024-es kiírásban, hiszen szeptember elején 33–30-ra kikapott a Mosonmagyaróvártól a megyei rangadón, de többi meccsét simán megnyerte, a Bajnokok Ligájában a francia Brestet és a román CSM Bucuresti-et idegenben, a Debrecent, a montenegrói Buducsnosztot és legutóbb a dán Odensét is legyőzte, ráadásul a hétközi budaörsi vendégjáték alkalmával Ulrik Kirkelyéknek igazán meg sem kellett erőltetniük magukat, s önbizalomnövelő 37–18-as idegenbeli győzelmet arattak.

A Sävehofnak és a Győrnek a mostani a kilencedik egymás elleni mérkőzése, az eddigi nyolcat egyaránt a Bajnokok Ligájában vívták a felek, makulátlan győri mérleggel, hiszen a magyar csapat összes Sävehof elleni meccsét megnyerte. A két csapat legutóbb 2022 februárjában játszott egymással, amikor az ETO 31–25-re nyert Svédországban.

Bár a Győr vezetőedzője a Pánamerikai Játékokon szereplő Bruna de Paulára, illetve a sérült Ana Grosra és Fodor Csengére sem számíthat, a Budaörs elleni meccsre pihenőt kapó Estelle Nze Minko már ott van a keretben.

„Láttuk, hogy a Sävehof mennyire nehezen kezdte a Bajnokok Ligája szezonját. Mint minden svéd csapatra, rájuk is jellemző, hogy a védekezésük nagyon kemény tud lenni – ráadásul Johanna Bundsen személyében remek kapussal rendelkeznek. A mi részünkről a cél továbbra is változatlan, folytatni szeretnénk azt a magas koncentrációjú játékot, amelyet az elmúlt meccseken mutattunk” – mondta Ulrik Kirkely, a Győr edzője a klub honlapjának.

„A Bajnokok Ligájában minden megtörténhet! A Sävehof hazai pályán mindig kemény ellenfél tud lenni, de azt gondolom, mi jól felkészültünk a találkozóra. Ami a visszatérésem illeti, jól érzem magamat, örülök, hogy ilyen jól sikerült az utóbbi időszak. Nyilván sok munkát kell még elvégeznem, hogy újra a legjobb formámban legyek. Persze csak lépésről lépésre haladok, de jó újra pályára lépni” – fogalmazott Veronica Kristiansen.

8. Lubin 6 6 142–215 –73 0

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A SÄVEHOF–GYŐRI AUDI ETO KC NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!