Férfi kézi NB I: nem borult a papírforma, a Szeged és a Fradi is idegenben nyert

M. B.M. B.
2023.09.23. 21:16
Könnyedén nyert a Szeged (Fotó: pickhandballteam.hu)
Idegenben tudott nyerni a Ferencváros és az OTP Bank-Pick Szeged is a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, a zöld-fehérek Komlón, míg a Szeged a „kis” Veszprém otthonában ért el sikert, ezzel szemben a Csurgó a saját közönsége előtt gyűrte le a NEKA-t.

Nem volt nehéz dolga a Szegednek Veszprémben, ahol a hétgólos Bodó vezérletével magabiztos sikert ünnepelhetett az ezüstérmes. A Ferencváros a második félidőben vitte döntésre a dolgot Komlón – a hét, illetve nyolc gólt jegyző Bujdosó Bendegúz, Nagy Bence kettős volt a zöld-fehér gárda húzóembere.

Ezzel szemben kiélezett csatát hozott a Csurgó–NEKA somogyi rangadó, ahol a hazai vezetés dacára többször is egyenlített a balatonboglári alakulat. Az Aleksza Tufegdzsics vezette Csurgó végül a második félidőben mutatott magabiztos játékával szerezte meg a két pontot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
FEJÉR B.Á.L.-VESZPRÉM–OTP BANK-PICK SZEGED26–34
(13–17)
Veszprém, 300 néző. V: Rontó, Szanyi.
VESZPRÉM: Balogh T. – Hornyák B. 3, Szuharev 1, PINTÉR 4, Szrnka, Draskovics 2, Nurelden 2 (1). Csere: Mojsilov (kapus), Bugyáki, Vetési 1, Djukics 2, Grünfelder, Kristóf 2, SZMETÁN P. 5, HÁRI 4 (3), Preszter. Edző: Éles József, Danyi Gábor
SZEGED: Imsgard – Bombac 3, Stepancic 3, Kalaras 1, Bánhidi 2, BODÓ 7, JELINIC 5 (2). Csere: NAGY M. (kapus), SZILÁGYI B. 5 (2), Mackovsek 3, M. Gaber 1, Garciandía 3, Sostaric 1, Martins, Molina. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 15. p.: 6–10. 26. p.: 13–14. 33. p.: 13–19. 45. p.: 19–28. 50. p.: 20–30. 54. p.: 25–30. 58. p.: 25–33.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Danyi Gábor: – Köszönjük a vetélytársnak, hogy megtisztelt bennünket és szinte a teljes keretével állt ki ellenünk. Igyekeztünk a saját, gyors és dinamikus kézilabdánkra figyelni, de mikor a pozíciós játék került előtérbe, kiütközött a felek közötti képességbeli különbség. Ezzel együtt nincs okunk szégyenkezni.
Kárpáti Krisztián: – Csütörtökön még Kielben szerepeltünk, fáradtan és edzés nélkül érkeztünk ide, nehéz dolgunk volt emiatt, ráadásul a veszprémiek főként az első félidőben sok futással nagy küzdelemre késztettek bennünket. A második játékrészben próbáltuk stabilizálni a játékunkat, így aztán amiért jöttünk, azt megvalósítottuk.

CARBONEX-KOMLÓ–FTC-GREEN COLLECT 26–30 (13–13)
Komló, 700 néző. V: Bóna, Földesi.
KOMLÓ: GRANIC – Urbán 3, Bogdanic 5, Veszelinovics 1, ROTIM 5, Jerkovics 3, Menyhárt 3 (1). Csere: Merkovszki (kapus), Vekic, VÁCZI 5 (1), Szöllősi O. 1, Hoffmann J. Edző: Marosán György
FTC: GYŐRI K. – BUJDOSÓ 7, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 5, Debreczeni 2, J. Mikita, NAGY BENCE 7 (5), Lékai. Csere: Borbély Á. (kapus), Kovacsics P. 4, Füzi 2, Bognár A. 1, Prainer 1, Imre B. 1 (1), Pordán. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–3. 13. p.: 6–8. 23. p.: 11–11. 40. p.: 19–19. 46. p.: 20–24. 52. p.: 23–28.
Kiállítások:
4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 6/6.
Marosán György: – Mindent megtettünk, hogy eltüntessük a két csapat közötti különbséget, állva haltunk meg.
Pásztor István: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, a Komló jól összerakott csapat, előbb-utóbb pontokat is szerez.

CSURGÓI KK–HSA NEKA 34–31 (18–17)
Csurgó, 700 néző. V: Andorka, Hucker.
CSURGÓ: Füstös Á. – TUFEGDZIC 8 (2), Mazurek 2, Szeitl E. 3, Kriszmancsics 2 (1), HERCEG 7, Spruk 3. Csere: HOLLÓ (kapus), ZAGAR 4, Borsos, Papp T. 1, Gábor M. 4, Tóth P., Vasvári, Gebhardt, Horváth. Edző: Baranyai Norbert
NEKA : Mikler K. – KRAKOVSZKI ZS. 4 , DELY 3, Karai 2, Tárnoki, Kovács Gergő 3 (1), Ludmán M. 3, Csere: DEMÉNYI (kapus), Sisa 3, Kathi 1, SZTRAKA 4 (1), Kovács Tamás 4, Szűcs B. 1, Gál D. 2, Molnár R.1, Tóth L. Edző: ifj. Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4-3. 12. p.: 8-6. 15. p.: 9–9. 23. p.: 13–13. 35. p.: 20–19. 43. p.: 25–22. 48. p.: 28–24. 51. p.: 31–24. 56. p.: 32-28.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/2
Baranyai Norbert: – Elmaradt a védekezésünk a szokásostól, nehezebben ment a visszarendeződés, viszont ezt kompenzáltuk a támadójátékunkkal. Nehéz, pörgős mérkőzés volt, örülök, hogy sikerült mentálisan erősnek maradni.
Sótonyi László: – Gratulálok a Csurgónak. Ellentétben az előző mérkőzésekkel ezen a találkozón sok gólt kaptunk. Fiatal a csapatunk, a Csurgó az előző évhez képest erősödött. Ez nehéz pálya, nem könnyű itt játszani. Tanulságos mérkőzés volt, a tapasztalatainkat a javunkra fogjuk fordítani.