Női kézi NB I: fölényesen verte meg a Vácot a Győri Audi ETO

V. J.V. J.
2023.03.11. 18:33
A Vác sem tudta útját állni a Győrnek (Fotó: Győri Audi ETO KC)
A Győri Audi ETO KC 36–25-re legyőzte a Praktiker-Vácot a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az ETO 2–1-től végig vezetve, magabiztos győzelmet aratott a Vác felett. A 25. percben Linn Blohm csapata idénybeli 600. gólját szerezte meg – a svéd játékos Ana Grossszal holtversenyben, 8 találattal a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett.

A Dunaújváros zsinórban nyolcadik meccsét bukta el az élvonalban. A Kohász az első félidőben nem játszott rosszul, hat időszakon keresztül vezetett is. A szünetben aztán kettővel vezetett a Mosonmagyaróvár, amely a második harminc percben jelentősen elhúzott ellenfelétől, és tíz góllal nyert.

A Kisvárda a félidei ötgólos különbség után tízzel verte meg az Érdet, míg a Békéscsaba szoros csatában, de a második játékrészben már végig vezetve múlta felül a NEKA-t.

KÉZILABDA
NŐI NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–PRAKTIKER-VÁC 36–25 (20–11)
Győr, 1855
néző. V: Bóna, Földesi.
ETO: Sandra Toft – Győri-Lukács 2, GROS 8 (2), NZE MINKO 6, Broch 3, Haugsted 1, Schatzl Nadine 2. Csere: Leynaud (kapus), S. Oftedal 1, BLOHM 8, Rju Un Hi 1, Anne M. Hansen 2, Fodor Cs. 1, Ogonovszky, Deszpotovics, Farkas J. 1. Edző: Ambros Martín
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 1, Ferenczy F., KUCZORA 5 (1), Helembai 1, Ballai B. 3, Ballai A. Csere: Csizmadia F. (kapus), KURUCZ 6 (3), Kovács Anikó 3, Kovacsik J. 1, Marincsák 2, Schatzl Natalie 2, Bánfai 1. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 9. p.: 5–4. 12. p.: 7–6. 15. p.: 11–6. 27. p.: 19–9. 38. p.: 26–13. 46. p.: 30–18. 53. p.: 33–22. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
Ambros Martín: – Jó ellenféllel, fiatal, tehetséges csapattal mérkőztünk, a Vác néha meg tudta lepni a védelmünket. A korábbi szerda-szombat ritmus heti egy mérkőzésre csökkenése nehezíti játékosaink megfelelő terhelését, de amit terveztünk, sikerült végrehajtani.
Herbert Gábor: – A végeredmény önmagában nem rossz, tizenegy góllal ki lehet kapni a jobb Győrtől, amely bizonyította kvalitásait ebben a hatvan percben is. Sajnálom viszont, hogy bizonyos esetekben macska-egér harc zajlott a pályán, ennél azért többet kellett volna mutatnunk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 30–40 (16–18)
Dunaújváros, 400
néző. V: Dáné, Marton.
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Arany 2, Krupják-Molnár, Weisheitel 2, Nick 1, POCZETNYIK 8, Kazai. Csere: Oguntoye (kapus), SZALAI B. 5, FARKAS J. 6 (1), Horváth Petra 3, Lakatos P., Agócs 1, Matucza, Fodor N. 2, Farkas K. Edző: Rapatyi Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Sztankovics 3, LANCZ 5, Tóth G. 4, Pászor N. 1, Tóth E. 3 (1), STRANIGG 5 (1). Csere: MISTINA (kapus), IVANCOK 4, Csire 1, TÓTH NIKOLETT 7, Bardi 3, KOVÁCS P. 4, Faragó L. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 6. p.: 4–3. 8. p.: 6–4 15. p.: 9–9. 22. p.: 12–14. 34. p.: 16–20. 39. p.: 17–23. 43. p.: 19–26. 50. p.: 23–32. 55. p.: 24–36. 57. p.: 25–38. Kiállítások: 16, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Rapatyi Tamás: – Az első játékrészben mind védekezésben, mind támadásban megvalósítottuk a terveinket. Szünet után nagyon szerencsétlenül kezdtünk, folyamatosan ziccereket hibáztunk, ez mély nyomott hagyott a csapatban. A védekezésünk hatékonysága csökkent, nem tudtuk már úgy felvenni a harcot, ahogyan kellett volna, ebben közrejátszottak a két csapat közti fizikai különbségek is.
Gyurka János: – Tempójában egész jó mérkőzés volt, viszont a pontosságunk, az agresszivitásunk nem volt megfelelő, főként védekezésben. Keveset faultoltunk, a Dunaújváros távoli lövései végig eredményesnek bizonyultak. Látható volt, mit tanultunk az El-sorozatból: a második félidőben felszabadultan és megfelelő sebességgel játszottunk.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ÉRD 35–25 (16–11)
Kisvárda, 550 néző. V: Ónodi, Őri.
KISVÁRDA: Graovac – Akijama 3 (3), KARNIK SZ. 3, Radojevics, Sápi 2, Siska 2, MÉRAI 7. Csere: Mátéfi D. (kapus), JUHÁSZ G. 7, Habánková 1 (1), Trúnková 1, BOUTI 3, Sztamenics 1, Udvardi 4 (2), Kadlicsek 1, Makkai. Edző: Bányász-Szabó Valéria
ÉRD: Kántor K. – Dávid-Azari 5 (3), Paróczy 1, Horváth D. 1, Csiszár-Szekeres 2, ÁBRAHÁM N. 4, FEKETE B. 4. Csere: Hadfi (kapus), Gerháth 1, Gerencsér, Kerekes L. 2, Sztankovics 1, Csáki Zs. 1, Puskás L., Kiss D. 2, Csáki L. 1. Edző: Simics Judit
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 11. p.: 7–2. 15. p.: 8–2. 20. p.: 9–4. 21. p.: 12–4. 26. p.: 15–7. 36. p.: 20–13. 43. p.: 24–18. 50. p.: 29–18. 58. p.: 32–24. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3
Bányász-Szabó Valéria: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, az első perctől kezdve nagy koncentrációval játszottunk, csak kisebb hullámvölgyünk volt az első félidőben, de a szünetben rendezni tudtuk a sorokat. A második félidőben nem engedtük, hogy felzárkózzon az ellenfél, sőt, növelni tudtuk az előnyünket. Örülök a sok jó egyéni teljesítménynek.
Simics Judit: – Szerettünk volna ennél jobb teljesítményt nyújtani, de csak rövid ideig tartó fellángolásink voltak, ezek kevésnek bizonyultak a szorosabb eredményhez. A támadójátékunk végig döcögött, kevés gólt szereztünk, és a visszarendeződéseink sem működtek. Egyre nehezebb helyzetbe kerülünk, össze kell szorítani a fogunkat a folytatásra.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–NEKA 26–21 (16–12)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Bócz, Wiedemann.
BÉKÉSCSABA: RAZUM – Horváth G. 1, Lanistanin 5 (1), Bucsi 1, MAYER SZ. 4, GYIMESI 8, HAJTAI 5. Csere: Gadányi (kapus), Giricz L. 2, Török F., Kiss-Walfisch, Andróczki, Termány, Bencsik B., Vámosi, Borbély M. Edző: Papp Bálint
NEKA: Wéninger – Molnár D. 1, Kovalcsik B. 2, Szabó Lili 1, VARGA EMÍLIA 6 (3), Bató 3, Szabó Anna 1. Csere: Zaj (kapus), Uhrin, Gém, Kellermann 4, Kocsis B. 1, Juhász K., Horváth Petra 1, Ferenczy D. 1, Csíkos. Edző: Bohus Beáta
Papp Bálint: – Mindkét csapat szívét-lelkét kitette a pályára. Motiváltan és jól kezdett a NEKA, de utána ritmust váltottunk, feszessé vált a védekezésünk és uraltuk a mérkőzést, megtartottuk az előnyt. Rendkívül nehéz mérkőzés volt, nem lehetett hátradőlni, de hellyel-közzel szépen megoldottuk a feladatot. A szurkolóinknak nagyon köszönjük, hogy hatvan percen keresztül kiváló hangulatot teremtettek.
Bohus Beáta: – Voltak jó periódusaink, a védekezésünk majdnem végig jól működött. A támadójátékunk érthetetlen okból megakadt, kimaradtak a helyzetek. A fiatalok ilyenkor mindig elbizonytalanodnak, nincs meg a rutin és egy olyan játékos, aki megnyugtatja a társaságot. A saját csapdánkba estünk bele, de végig küzdöttünk.

1. Győr 19 18 1 618–433 +185 36
2. FTC 17 15 2 564–408 +156 32
3. Debrecen 17 11 2 4 501–437 +64 24
4. Mosonmagyaróvár 16 9 2 5 488–435 +53 20
5. Vác 16 9 2 5 437–419 +18 20
6. Fehérvár 16 7 2 7 401–440 –39 16
7. MTK 17 6 2 9 477–480 –3 14
8. Kisvárda 17 7 10 401–432 –31 14