Női kézi: Remélem, örülnek a lányok, hogy itt vagyok – Kovacsics újra a válogatottban

N-P. T.N-P. T.
Vágólapra másolva!
2023.02.28. 16:21
A világbajnoki selejtezőre hangoló magyar női kézilabda-válogatott hétfőn Telkiben tartott sajtónyilvános edzést több nagy visszatérővel a soraiban. Közülük ezúttal Bíró Blanka és Cirjenics-Kovacsics Anikó nyilatkozik az NSO Tv kamerája előtt, de Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány is elmondja, mennyire hiányoztak a csapatból.

Cirjenics-Kovacsics Anikó természetesen boldog, hogy újra a válogatottal lehet.

„Nem játszottam még túl sok mérkőzést eddig a Fradiban sem, de a kapitánnyal azt beszéltük, ha esetleg az áprilisi selejtezőre olyan állapotban leszek, ami a célom is, ne akkor találkozzak először a csapattal. Sajnos most nem is tudok edzeni, mert múlt héten lett egy kisebb sérülésem, amit pihentetni kell, de a taktika miatt a videózásokon itt vagyok, és a lányokkal lehetek. A kapitányt régről ismerem, de nem dolgoztunk együtt, úgyhogy jó, hogy látom a taktikát.”

Videónkban beszél arról, mennyire komoly a sérülése; hogy az Eb-n mennyire hiányozhatott a rutinja; milyen messze lehet még a csúcsformája és, hogy egyáltalán mennyiben más édesanyaként válogatottnak lenni.

Bíró Blanka is egy év után lehet ismét a nemzeti csapat tagja.

„Nagyon jó érzés. Amikor be kellett jönni, azért volt bennem egy ilyen jó érzés belül, hogy újra itt vagyok. Egy új közeg most körülöttem az elmúlt egy év után, ilyen hosszú időre nem is tudom, mikor kellett legutóbb bepakolnom, úgyhogy nagyon örülök, hogy újra itt lehetek.”

Videónkban Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány is beszél arról, mennyire hiányoztak ők a válogatottnak.

SZÖLLŐSI-ZÁCSIK: SZERETNÉK MEGTAPASZTALNI EGY „IGAZI″ OLIMPIÁT

A MAGYAR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
K
apusok: Bíró Blanka (Ferencváros), Janurik Kinga (Ferencváros), Szikora Melinda (SG BBM Bietigheim – Németország)
J
obbszélsők: Győri-Lukács Viktória (Győr), Töpfner Alexandra (Debrecen)
Jobbátlövők: Klujber Katrin (Ferencváros), Albek Anna (Mosonmagyaróvár), Papp Nikolett (Siófok)
Irányítók: Vámos Petra (Debrecen), Kuczora Csenge (Vác), Cirjenics-Kovacsics Anikó (Ferencváros)
Bállók: Bordás Réka (Debrecen), Füzi-Tóvizi Petra (Debrecen), Pásztor Noémi (Mosonmagyaróvár)
B
alátlövők: Debreczeni-Klivinyi Kinga (Siófok), Kácsor Gréta (Debrecen), Szöllősi-Zácsik Szandra (Ferencváros)
B
alszélsők: Márton Gréta (Ferencváros), Schatzl Nadine (Győr)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK, NÉMETORSZÁG
Március 3., péntek, 19.30, Ludwigsburg: Németország–Magyarország
Március 4., szombat, 18.00, Heidelberg: Magyarország–Lengyelország

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK
Április 8., szombat, Hafnarfjördur: Izland–Magyarország
Április 12., szerda, Érd: Magyarország–Izland
A párharc győztese jut ki a 2023. november 30.–december 17. között sorra kerülő, dán-norvég-svéd közös rendezésű világbajnokságra.

Legfrissebb hírek

Videó: Jamie Carragher odaszúrt Marcus Rashfordnak az Aston Villa–PSG előtt felcsendülő Európa-liga-himnusz kapcsán

Bajnokok Ligája
1 órája

Közös álmuk a budapesti négyes döntő – így él Szemerey Zsófi, Szöllősi-Schatzl Nadine és Vámos Petra Metzben

Kézilabda
23 órája

Golovin szerint már van olyan újonc, aki bejátszotta magát a női kéziválogatottba

Kézilabda
Tegnap, 9:18

Újabb magyar győzelem a brazil női kézilabda-válogatott ellen

Kézilabda
2025.04.12. 18:46

Faragó Lea reméli, hogy belőle is olyan jó játékos lesz, mint a válogatottól búcsúzó klasszisok

Kézilabda
2025.04.11. 12:32

Ezzel a videóval búcsúztatta három ikonját az MKSZ

Kézilabda
2025.04.11. 10:19

„A szívem a torkomban dobogott. Ahányszor csak lehet, annyiszor át akarom még élni!”

Kézilabda
2025.04.11. 10:08

„Egyszerre három ilyen játékos még sosem búcsúzott a magyar női kézilabda-válogatottól”

Kézilabda
2025.04.10. 20:52
Ezek is érdekelhetik