Férfi kézi-vb: német siker Katar ellen; Merkovszki Pálék történelmi sikert arattak

K. Zs.K. Zs.
2023.01.13. 19:48
Juri Knorr volt a németek egyik vezéregyénisége (Fotó: AFP)
Németország 31–27-re legyőzte Katart a férfi kézilabda-vb pénteki játéknapján az E-csoportban. A Tunézia–Bahrein csata döntetlenre végződött (27–27), Hollandia simán verte Argentínát (29–19), míg az Egyesült Államok meglepetésre megszerezte első világbajnoki győzelmét – a Marokkót 28–27-re felülmúló csapatban ott volt a Budai Farkasok kapusa, Merkovszki Pál is.

NÉMETORSZÁG–KATAR 31–27

Bár az első gólt a katariak szerezték, 6–2-re már a németek vezettek. Andreas Wolff remekül védett, Juri Knorr termelte a gólokat, az európai csapat sokáig uralta a mérkőzést. A második félidőre feljavult a katari kapusteljesítmény, Anadin Suljakovics bravúrjaira építve két gólra feljöttek az ázsiaiak (22–20), Alfred Gíslason időkéréssel igyekezett újra lendületbe hozni csapatát. A németeknek átmenetileg sikerült feltartóztatni a katari felzárkózást, azonban 26–25-nél megint nagyon forró volt a helyzet – akkor Wolff jókor jött bravúrokkal támasztotta meg a német csapatot, amely végül négy góllal nyert.

Kisebb aggodalmat keltett a németek körében, hogy Wolff sántikálva jött le a pályáról, egy védés közben megsérült a lába. Gíslason kapitány bízik abban, hogy a baj nem nagy, és a következő meccsen újra bevethető lesz a kapus.

MAROKKÓ–EGYESÜLT ÁLLAMOK 27–28

Merkovszki Pál, az NB I-ben újonc Budai Farkasok 22 éves kapusa rögtön az elején kivédett egy hétméterest, az amerikai válogatott nem kis részben a jó kapusteljesítményre építve két-három góllal vezetett az első félidő nagy részében. Marokkó a szünetre egyenlített, a második félidőben a vezetést is sikerült átvennie, de 18–16 után 7–2-es amerikai széria következett. Háromgólos USA-előnyről még visszajöttek a marokkóiak, drámai hajrá következett, és az utolsó gólt az amerikaiak szerezték – válogatottjuk, amelynek ez a hetedik világbajnoksága, 25 vereség után először nyert vb-meccset! Merkovszki 11 lövést hárított, 30 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá a történelmi győzelemhez.

TUNÉZIA–BAHREIN 27–27

Nem kis meglepetésre hat bahreini góllal kezdődött a mérkőzés, ehhez képest a szünetben csak egy volt a különbség a két csapat között. A második félidőben már játékra jelentkezett a Bundesligában játszó Mohamed Darmul is, két gólt ő is lőtt, vele a tízszeres Afrika-bajnok tunéziaiak fordítottak, nyerésben voltak, csakhogy az utolsó percekben már csupán a bahreiniek lőttek gólt – négyet is, így döntetlennel ért véget a fordulatos csata.

HOLLANDIA–ARGENTÍNA 29–19

Hat góllal is vezettek az első félidőben a hollandok (13–7), és bár a szünetre megfelezték hátrányukat az argentinok, a második játékrészben megint elhúztak az európaiak, és magabiztos győzelmet arattak.