Férfi kézi-vb: Ezek a srácok csodálatosak – Chema Rodríguez

Vincze Szabolcs (Kristianstad)Vincze Szabolcs (Kristianstad)
2023.01.14. 23:08
Chema Rodríguez (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
A magyar férfi-kézilabda-válogatott Izland elleni szenzációs, 30–28-as győzelmét követően így értékelt lapunknak Chema Rodríguez szövetségi kapitány.

Ahogyan már korábban is mondtam, ezek a srácok csodálatosak. Mindig azt mondjuk, hogy olyanok vagyunk, mint egy család, együtt vagyunk és együtt harcolunk. Hatgólos hátrányban voltunk és az izlandi szurkolók miatt olyan volt, mintha náluk otthon játszottunk volna. A srácok elhitték hogy kemény munkával nyerhetünk és az utolsó pillanatig dolgoztak, harcoltak és lépésről lépésre megnyerték ezt a meccset. Örülök a csapatomnak, mert képes volt eldönteni egy ilyen mérkőzést” – dicsérte tanítványait Chema Rodríguez.

A probléma az volt, hogy az első félidőben ugyan jól játszottunk, viszont – mint az előző meccsen – sok jó helyzetünk volt, de a kapusuk többször is védeni tudott, a kipattanók pedig nekik kedveztek. Egy pillanatban 17–12-re vezettek, de a szünetben elmondtam, hogy jól dolgoztunk. Ezután a második félidőben azt mondtuk, hogy folytatjuk azt, amit elterveztünk, mivel szeretjük a jól elvégzett munkát. És ez történt, a fiúk hittek magukban, a megbeszéltek szerint támadtak és védekeztek, Roli pedig az utolsó 10 percben csodálatos volt. Ez ilyen, egyre közelebb és közelebb kerültünk és végül odaértünk” – idézte fel a mérkőzésen történteket a spanyol mester.

Ez az első kapitányi megbízatásom, így nem igazán van mihez hasonlítanom ezt. De így, hatgólos hátrányból nyerni, ilyen szurkolók előtt – szerintem ez egy csodálatos eredmény. Jelenleg ez a kedvenc mérkőzésem” – válaszolta Chema Rodríguez arra a kérdésre, hogy ez volt-e a kedvenc mérkőzése edzői pályafutása során.

A MÉRKŐZÉSRŐL RÉSZLETEKET ITT OLVASHAT!

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT (Kristianstad)
IZLAND–MAGYARORSZÁG 28–30 (17–12)
Kristianstad, 4615 néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
IZLAND: GÚSTAVSSON 1 – Gudjónsson 3, MAGNÚSSON 7 (4), Jónsson, Gíslason, Pálmarsson 3, ELÍSSON 9. Csere: Hallgrímsson (kapus), T. Kristjánsson, G. Kristjánsson 1, VIDARSSON 4, Smárason. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson
MAGYARORSZÁG: MIKLER R. – P. Rodríguez 4, ANCSIN G. 6, Lékai 2 (1), BÁNHIDI 3, Szita 4, Bóka 3. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., BODÓ 3, Hanusz, Ilic Z. 1, Ligetvári, ROSTA M. 4 (2), Szöllősi Sz. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–1. 10. p.: 6–6. 14. p.: 8–8. 21. p.: 13–8. 24. p.: 13–10. 34. p.: 20–14. 39. p.: 23–19.. 47. p.: 25–24.. 53. p.: 28–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3