Győri Audi ETO: győzelem odahaza a BL-ben, díszlépésben

2022.10.09. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójában a Győri Audi ETO KC 32–16-ra megverte a mérkőzés második félidejére nagyon elfáradó Lokomotiva Zagrebet.
Nze Minko hét gólig jutott (Fotó: Nagy Gábor)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Nze Minko hét gólig jutott (Fotó: Nagy Gábor) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–LOKOMOTIVA ZAGREB (horvát) 32–16 (15–8)
Győr, 2047
néző. V: Ilieva, Karbeszka (északmacedónok)
GYŐR: TOFT – Faluvégi D. 2, Rju Un Hi 3, NZE MINKO 7, Broch 2, Anna M. Hansen 5 (1), Schatzl Nadine. Csere: Silie Solberg (kapus), Blohm 2 (1), V. Kristiansen 1, Győri-Lukács, FODOR CS. 7, OGONOVSZKY 3. Edző: Ambros Martín
ZAGREB: Ivancok – Buric 2, Dramac 2, POSAVEC 2, Dabevszka 1, Gicsevszka 1, Curic. Csere: BIRTIC 3, Tupek 2 (2), Petika 2, Skaric, Kaludjerovics 1, Jarak, Malec. Edző: Nenad Sostaric
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 13. p.: 4–2. 21. p.: 7–5. 25. p.: 11–7. 34. p.: 16–8. 39. p.: 18–10. 42. p.: 21–11. 54. p.: 25–14.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 3/2
Ambros Martín:
– Dicséretes küzdőszellemet mutatott a Lokomotiva, összességében egyet kell értenem horvát kollégám véleményével. Fontos, hogy hatékony védekezésünk kényszerítette bele a vendégeket a gyakori hibázásba. Csapatom ezúttal a játék mindkét elemében, azaz támadásban is magas szinten teljesített, ennek ellenére nem lesz könnyű majd a zágrábi visszavágó.
Nenad Sostaric: – Nem voltak illúzióink a győri mérkőzéssel kapcsolatban, amelyen szerettük volna a legjobbunkat nyújtani. Ez csak az első játékrészben sikerült valamelyest, amikor huszonhat percig versenyben voltunk, majd két buta hiba hétgólos hátrányt eredményezett a szünetig. A folytatásban már nem játszottunk jól, elszórtuk, eladtuk a labdát, a gólok felét könnyedén szerezték a győriek.

A szerdán sikerrel megvívott, Debrecen elleni bajnoki rangadót követően a Bajnokok Ligájában kellett bizonyítania a Győri ETO-nak, amely a nullapontos horvát Lokomotiva Zagrebet látta vendégül.

A horvát válogatottat is irányító Nenad Sostaric klubcsapata az első három fordulóban felemás arcát mutatta a sorozatban. A tavaly még az Európa-ligában a Mosonmagyaróvártól kétszer is vereséget szenvedő együttes az első és a harmadik csoportmérkőzésén a Rapid Bucuresti-nek és a Buducsnosztnak is sok fejtörést okozott, míg a Storhamar otthonában a jelenlegi kiírás legnagyobb vereségét szenvedte el, amikor huszonnégy góllal kikapott.

Ezek után várható volt, hogy a hullámzóan teljesítő fiatal zágrábi gárda megpróbál majd borsot törni a magyar bajnok Győri Audi ETO KC orra alá. Ebben élen járt a horvátok kapujában Lena Ivancok – a mosonmagyaróvári balátlövő, Ines Ivancok testvére –, aki az első negyedórában háromból három győri hetest kivédett. Mindkét félre jellemző volt egyébként a határozott, kemény védekezés és a sok fault, ennek következményeképp több hétméterest és kiállítást is befújtak a játékvezetők. Az ETO-ban kifejezetten jól osztotta a labdákat az irányító Estelle Nze Minko, s habár hetest hibázott, betörésből és átlövésből többször eredményes volt Anne Mette Hansen. A Zagreb a horvát válogatott Stela Posavec jó játékának és Mia Tupek büntetőinek köszönhetően tartotta a lépést a Rába-partiakkal. Az ötgólos differencia először Nze Minkónak köszönhetően alakult ki 12–7-nél a játékrész utolsó perceiben, amit az első értékesített győri hetest követően Fodor Csenge növelt tovább kettős emberelőnyben.

Habár a félidőre már hét gól volt a két csapat között, a győriek talán csak annyit adtak ki magukból, ami feltétlenül szükséges volt – a rendkívül kemény védőmunkát mi sem támasztja alá jobban, mint az, hogy Sandra Toftnak mindössze tizenhárom lövés érkezett a kapujára. A másik oldalon ahogy puhult a védekezés, szép lassan felőrölte az ellenállást az ETO – annak ellenére, hogy Ivancok jól védett, huszonegy lövést kapott, s csak azért állt 28 százalékos mutatóval, mert a kipattanókat rendre a hazaiak szedték össze.

A fordulást követően közel négy percet kellett várni az első találatra, amit Fodor jegyzett, míg 18–8-nál először lett két számjegyű a differencia. Ekkor úgy tűnt, mindkét oldalon megindul a gólgyártás – a hazaiaknál Nze Minko és Fodor nagyot játszott elöl –, ám néhány perc elteltével a védelem újra magához tért és Toft védései is hozzájárultak, hogy tartósan ne tudjon bejönni tíz alá a Lokomotiva. A hajrára teljesen szétestek a vendégek, itt már az eladott labdák utáni szélső lerohanásokból is többször betaláltak az ETO-s lányok, akik nem hagytak kétséget a győztes kiléte felől.

B-CSOPORT
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–FTC-Rail Cargo Hungaria 30–32 (15–15)

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Rju elejti a labdát... ez így éppen jó Brochnak,a bal alsóba lő jobbal. Malec távolija Tofté.

59. perc Jó védekezés, Ogonovszky a hatosig kocog, jobbal a bal alsóba lő. 31–16

58. perc Nze Minkóban volt még egy szép átlövésgól...

57. perc Két perc Kristiansennek, akinek ez nagyon nem tetszik. Pedig jogos. Birtic bátor betörése gólt érdemel.

57. perc Horvát lépéshiba, Toft zseniális indítása után ziccerezhet Fodor, meg is van a 6. gólja.

56. perc Sostaric utolsó időkérése.

56. perc Fodor labdát szerez, és a hatosig futhat. 28–15

56. perc Nagy mentés Nze Minkótól, kontragól Faluvégitől.

55. percOgonovszky nem vitázik, kissé balról nagy gólt lő a bal felsőbe.

55. perc Petika átlövése sem csúnya, Faluvégi nagyot kap, de nincs hetes. A két mester összevész.

54. perc Ogonovszky gyönyörű átlövéssel érkezik meg a mérkőzésbe, 25–14.

52. perc Rju ziccert ront. Előtte ellépte Birtic, Toft védi aztán Birtic átlövését.

50. perc Kiharcol Rju nagy csodálkozására egy hetest Petika. Beáll a kapuba Solberg, s kirúgja a jobb alsóból az eddig nem hibázó Tupek lövését.

50. perc Rju passza rossz, két perc aztán Blohmnak.

49. perc Dramac
jobbról középre tör, s ballal irgalmatlan nagy gólt lő nyolcról.

48. perc Nagy kapkodás, hazai hetes... Blohm jobbal a léc alá lő. Alakul.

46. perc Gyönyörű gól beállóból Kaludjerovicstól. Rjunál belemenés elöl.

44. perc Petika átlövése a blokké. A következő lövése gól, Fodor azonnal válaszol a bal szélről. 23–12

43. perc Két perc fogásért Buricnak, Rju átlövését benézi Ivancok.

43. perc Lépéshiba ott, Nze Minko passza után Fodor-gól itt. Toft-bravúr Birtic átlövése után.

41. perc Birtic jobb ma, mint Dramac, de Nze Minko is eredményes betöréssel. 20–11

40. perc Rju a háta mögött passzol Faluvéginek, aki bevetődve ballal a bal alsóba lő.

38. perc Nze Minko eladja, Buric szép gólt lő a jobb szélről. Megvan az első, majd a második gólja is a Lokomotivának a szünet után.

38. perc Horvát időkérés. Birtic nagy gólt dob.

36. perc Szép támadás, gigászi Toft-védés Buric ziccere után. Lépéshiba itt és ott, Nze Minko ziccerezik... bent is van!

36. perc Rju passzát kissé jobbról a jobb sarokba szórja jobbal hétről Nze Minko.

35. perc Curic szélről jobbal kapura lő, Toft derekasan helytáll. Derékkal véd.

33. perc Toft véd hosszú horvát támadás végén, Gicsevszka lövése után, kontra, Fodor nem cifrázza. 16–8

31. perc Fodor jól védekezik, Hansen a kapufára lő, Faluvégi elcsípi a labdát a jobb szélen.

31. PERC FOLYTATJUK!

A hivatalos nézőszám: 2047.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Ellépik a horvátok, Hansen jobbal 11-ről a léc fölé lő az utolsó másodpercben.

29. perc Dramac ziccerben, de véd Toft, Lukács ziccerét védi Ivancok, Nze Minko érkezik, és beugrásból a léc alá pattint. 15–8!

29. perc Posavec jobbal a jobb sarok mellé lő, Fodor balról jobbal azonnal eredményes.

29. perc Időkérés a vendégektől. Két passz van vissza csak a passzívból.

28. perc Hansen jobbal a bal alsóba lő, mindenféle flikk-flakk nélkül. 13–8

28. perc Fodort felrúgja (!) a bal szélen Buric. Hetes és két perc.

28. perc Buric a jobb szélről ballal okosan a rövid alsóba lő, kettő perc aztán a Nze Minkót ellökő, elfáradó Dabevszkának.

26. perc Dramac lövése a kapusé, Rju körömpasszát Nze Minko hatról jobbal a bal felsőbe vágja, csoda pontosan. 12–7

26. perc Elveszik a labdát a Győrtől, valaki lökött?

26. perc Magyar időkérés.

26. perc Rju ziccerét fogja a kapus, majd a lövése a kapufán csattan.

25. perc Nze Minko lövése a lécen csattan...

24. perc Dramac ellépi, Rju azonnal indít, Blohm lövése a kapusról a bal alsóba pattan. Nze Minko mögül a kapufára lő jobbról Buric, elöl kiharcol egy hetest Faluvégi.

23. perc Posavec mesteri passzát Gicsevszka balról beszórja, Fodor lő balról a jobb alsóba, Kristiansen lövése elé pattant a jobb oldali kapufáról.

22. perc Posavec egyedül marad középen, estében jobbal a jobb alsóba lő. Brock zárását Kristiansen góllal használja ki. 9–6

21. perc Rjut ellökik, de így is bedobja a ziccerét.

20. perc Tupek jobbal a bal alsóba lő, 7–5.

20. perc Blohmnak két perc, jogos ez is. Dabevszka kiharcol egy hetest.

19. perc Toft a kapufára tolja Gicsevszka ziccerét, elöl Rju eladja.

18. perc Dramac átlövése Toft-csemege, Hansen átlövésre emelkedik... kitalálják. Mehet pihenni.

17. perc Hansen lépés közben a földről jobbal irgalmatlan nagy gólt lő nyolcról a jobb felsőbe!

16. perc Hétméteres a horvátoknak, jogos, Tupek jobbal a jobb alsóba lő. 5–4

15. perc Dabevszka beállóból eredményes, Faluvégi ziccert ront.

13. perc Nze Minko klasszis védekezése után támadhat a Győr, Rju kissé jobbról ballal a kapuba talál a kapus lába között. Meglepte, előtte belül védekezésért szabaddobás járt.

12. perc Blohm is kihagyja, pontosabban véd a kapus... 4–2

11. perc Blokk itt, Blohm-ellökés ott, hetes. Jaj..

10. perc Még emberelőnyben lő betörésből gólt Posavec,Hansen átlövésből eredményes.

10. perc Kemény győri védekezés, de sikeres, Rju kiharcol egy hetest. Kristiansen megtapossa picit a labdát, nincs is baj a tapadással, de a jobbkezes lövést kirúgja jobb lábbal Ivancok!

8. perc Brochnak két perc lökésért.

7. perc Ismét rossz horvát támadás, Rju lövése a lécen csattan.

6. perc Jó védekezés után Broch kiharcol egy hetest, Hansen lövését védi a kapus.

5. perc Nze Minko labdát szerez, lökik, de pazar a passza Brochnak, aki a jobb felsőbe lő hat méterről.

4. perc Dramac egyenlít egy szerencsés átlövésből. Hansen is átlövésből eredményes, jobbal a jobb alsóba a szaggatottról.

2. perc Nze Minkóé a mérkőzés első gólja, hosszas támadás után. Átlövésből: 1–0.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat tiszta zöldben, a vendégek piros mezben és fekete nadrágban.

A mérkőzés műsorfüzete ITT!

A hazai pályán játszó Buducsnoszt csupán a hetedik percig tudta tartani a lépést a Metzcel, onnantól a franciák elléptek két-három góllal, a huszadik perctől pedig egyre nagyobb előnyre tettek szert. A félidőben már 21–16-ra vezettek. A montenegróiak a szünetet követően sem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, s a Metz 36–28-as győzelemmel gyűjtötte be a két pontot. A mezőny legeredményesebb játékosa a 11 gólig jutó Milena Raicsevics lett.

Két hét szünetet követően folytatódtak a küzdelmek a női kézilabda Bajnokok Ligájában, s folytatódott a Metz jó sorozata is. A szombati játéknapon a franciák magabiztosan győzték le 36–28-ra a Buducsnosztot a Győr csoportjában.

„Ők teher nélkül léphetnek pályára Győrben, mi pedig szeretnénk tovább haladni az utunkon. Van még miben fejlődnünk, ezt megmutatta a Metz elleni találkozó, és a DVSC ellen is voltak hibák a szerdai bajnokin. Szeretnénk a saját játékunkat játszani, a cél az, hogy ki tudjuk javítani a korábbi hibákat. A Lokomotiva fiatal játékosokból áll, biztos hogy végig küzdeni fognak, egy percig sem adják fel” – mondta Schatzl Nadine.

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában azaddig két győzelemmel álló Győri ETO a francia Metzet fogadta legutóbb, és váratlan vereséget szenvedett (24–28). A Stine Oftedalt nélkülöző zöld-fehérek sok hibával játszottak, amit a franciák kihasználtak, és nagyon biztos győzelmet arattak.

„Természetesen a játékunk része a gyors gólok szerzésére törekvés, de a konkrét taktikát Ambros az utolsó edzés előtt mondja el és mutatja meg videón, aztán ezek fényében gyakorlunk az edzésen. A kemény védekezés hozhatja meg a gyors lerohanások lehetőségét, természetesen jó lenne vasárnap könnyű gólokat szerezni”  – mondta Schatzl, aki a zágrábiak ellen sem számít egyszerű mérkőzésre.

A hétközi bajnoki mérkőzésen kevésbé volt hangsúlyos a győriek szélsőjátéka, de a fiatal horvát csapat ellen várható, hogy gyors szélsőlerohanásokkal próbálnak meg ellépni.

„Szerencsére semmi tünetem nem volt, a kötelező izoláció után visszatérhettem a csapathoz – beszélt állapotáról Schatzl Nadine. – Nagyon vártam már, hogy újra együtt edzhessek a lányokkal.”

A magyar bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC a Debreceni VSC elleni győztes rangadóval hangolt a vasárnapi, Lokomotiva Zagreb elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre. A Rába-partiak a válogatott szünetet megelőzően a francia Metz Handballtól szenvedtek vereséget, amellyel hétéves hazai veretlenségük szakadt meg a sorozatban, így mindenképpen kellett nekik a pozitív löket az újabb BL-forduló előtt. A DVSC Schaeff­ler elleni összecsapást követően Ambros Martín elégedett lehetett a győriek védelmével, és kiemelte, nagyon büszke csapata küzdőszellemére. A találkozón már pályára léphetett Schatzl Nadine, a zöld-fehérek balszélsője, aki koronavírus-fertőzése miatt nem vehetett részt a válogatott összetartásán.

A Győri ETO a hétközi győztes bajnoki rangadóját követően vasárnap a Nenad Sostaric irányította Lokomotiva Zagrebet fogadja.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GYŐRI ETO–LOKOMOTIVA ZAGREB MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!