Elmaradt a rangadó, a Győr kiütötte a Buducsnosztot

DOMONKOS SÁNDOR BÁLINTDOMONKOS SÁNDOR BÁLINT
2022.10.22. 17:38
Stine Oftedalékat nem tudta tartani a Budocsnoszt és 13 góllal kikapott Győrben (Fotó: Nagy Gábor)
Kemény védekezéssel és hatékony támadójátékkal végig vezetve győzte le könnyedén, 32–19-re a montenegrói WHC Buducsnoszt Bemaxot a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában a Győri Audi ETO KC.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–
BUDUCSNOSZT BEMAX PODGORICA (montenegrói) 32–19 (15–9)
Győr, 3379 néző. V: Backovic, Palackovic (szlovének)
GYŐR: SILJE SOLBERG – Faluvégi Dorottya 1, Rju Un Hi 1, S. OFTEDAL 4, BLOHM 5, ANNE M. HANSEN 4, Fodor Cs. 2. Csere: Sandra Toft (kapus), Broch 2, V. KRISTIANSEN 6 (4), Nze Minko 2, Győri-Lukács 2, Schatzl Nadine, Gros 3 (2). Edző: Ambros Martín
PODGORICA: ATTINGRÉ – N. Bulatovics 2, Kepics, Pletikoszics 1, Godec 1, Rajcsevics 1, PAVICSEVICS 5. Csere: J. Kadovics (kapus). A. Popovics, Dzsaferovics 4, AGOVICS 5 (1), Csorovics, Cardoso De Castro. Edző: Pojana Popovics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–1. 15. p.: 8–2. 21. p.: 9–5. 25. p.: 11–6. 37. p.: 21–11. 42. p.: 24–12. 51. p.: 30–14. 56. p.: 32–16
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/1
Ambros Martín:
– Nem volt könnyű a Buducsnoszt ellen játszani, mert fiatal, küzdőképes csapat amelyik hatvan percig nem adja meg magát. Ezúttal nem csak a két kulcsjátékosukat tudtuk kikapcsolni, hanem játékosaink egymást szívvel segítve, és kiváló kapusteljesítményekkel sikerült ezt a szép győzelmet megszerezni.
Bojana Popovics: – Nem találtuk meg az ellenszert a Győr játékára, és minden hibáért góllal bűnhődtünk. Fiatal csapatunk még nem tudja ezeket a hibákat elviselni, de remélhetően játékosaink tanultak belőle, és a visszavágón már ennek birtokában jobban állunk majd helyt.

Remekül kezdett a Győr, amely mind védekezésben, mind támadásban kemény feladat elé állította a Buducsnosztot, amely megpróbált változatos támadásokat vezetni, de második góljára közel 15 percet kellett várni, miközben a Rába-partiak a kapuban remeklő Silje Solberg védéseiből számos gyors támadást vezettek, és 8–2-re elhúztak.

A félidő második felében a montenegrói rivális próbált zárkózni, de a Győr négynél közelebb nem engedte, és Yvette Broch utolsó pillanatokban szerzett indításgólja után 15–9-es hazai előnnyel fordultak a felek.

A második félidőben állva hagyta ellenfelét a Győr, a 37. percben már tíz góllal vezetett. A különbség tovább hízott, mert amíg a montenegróiak támadásban nehezen találták a rést, sok hibát is elkövettek, amikből a Rába-partiak rendre gyors támadásokat vezettek, és könnyű gólokat szereztek.

A Győr végig keményen védekezett, és a labdaszerzéseknek köszönhetően sok lerohanásgólt is szerzett, így megérdemelten nyert 32–19-re.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: véget ért a mérkőzés! A Győri Audi ETO KC végig vezetve, remek védekezéssel és hatékony támadójátékkal kiütötte a Budocsnosztot.
GYŐRI AUDI ETO KC–WHC BUDOCSNOSZT BEMAX (montenegrói) 32–19

60. perc: Dzaferovics előbb kapufát lőtt, majd a kipattanó is hozzá került, amit már belőtt. 32–19

59. perc: újabb szép gól Dzaferovicstól. 32–18

58. perc: Dzaferovics betörés után szerzett góljával 32–17.

57. perc: Schatzl csak a kapufát találja telibe, majd Broch jut a kiállítás sorsára.

55. perc:Kristiansen harcolt ki és értékesített egy hétméteres. 32–16

54. perc: Pavicsevics eredményes Attingré védése után egy gyorstámadásból. 31–16

54. perc: Nina Bulatovics a jobbszélről ejtette át Toftot. 31–15

53. perc: Kristiansen átlövésből eredményes. Ez már komoly kiütés. 31–14

51. perc: Rajcsevics lövését védte Toft, majd az indítás után Nina Bulatovics ziccerben szabálytalankodott Győri-Lukáccsal szemben. Ana Gros pedig értékesítette a kétperces kiállítás mellett megítélt hétméterest. 30–14

50. perc: Győri-Lukács Viktória viszont már 15-re növeli a különbséget. 29–14

50. perc: újabb győri labdaszerzés, de Un Hi lövését védte Attingré.

48. perc: Nze Minko révén vezetett és értékesített egy lerohanást a Győr. 28–14

47. perc: Győri-Lukács Viktória góljával már 13 góllal vezetnek a hazaiak. 27–14

46. perc: Popovics megkapta harmadik kétperces kiállítását is, a Győr pedig hétmétereshez jutott, amit Kristiansen értékesített. 26–14

46. perc: Pletikoszics is megszerezte első gólját. 25–14

45. perc: Nze Minko vétett technikai hibát.

44. perc: Linn Blohm harcolt ki hetest, amit Ana Gros magabiztosan értékesített. 25–13

43. perc:Dzaferovics talált be jobbátlövőből immár Sandra Toftnak. 24–13

42. perc: Bojana Popovics 12 gólos különbségnél kért időt.

41. perc: Fodor Csenge nagy sprint után szedte össze és lőtte be Solberg indítását. 24–12

40. perc: egy-egy rontott Győr- és Budocsnoszt-támadás után Hansen használja ki az emberelőnyt, amit Popovics kiállítása miatt kapott. 23–12

39. perc: Rajcsevics csúnyán fölélőtt a balszélről.

38. perc: újabb gyors gólváltás, Pavicsevics után Hansen eredményes. 22–12

37. perc: a vendégek elrontott támadása után Ana Gros bombázott a jobb felsőbe, a tízgólos különbség miatt pedig számol a győri közönség. 21–11

36. perc: Agovics talpról lőtt a hosszúba, de Blohm révén megint gyorsan felel a Győr. 20–11

35. perc: Pavicsevics a balszélről lőtt a rövidbe, de erre Oftedal villámgyorsan válaszolt. 19–10

34. perc: Solberggel nehéz dolga van a montenegróiaknak, pláne, hogy a túloldalon Faluvégi Dorottya is betalált egy gyors akció végén. 18–9

33. perc: Anne Mette Hansen szép átlövésből eredményes. 17–9

33. perc: Rajcsevics harcolt ki hétméterest, de Solberg védte Cardoso büntetőjét.

32. perc: Rju Un Hi vezethetett ziccert a Budocsnoszt sikertelen támadása után, de ő is hibát vétett.

31. perc: szép bejátszás után Linn Blohm eredményes. 16–9

31. perc: folytatódott a mérkőzés.

ELSŐ FÉLIDŐ

Íme egy gyönyörű védés a sok közül, amit Silje Solberg bemutatott az első félidőben.

30. perc: egy gyorsindítás után Yvette Broch gólja zárja az első félidőt. A Győr megérdemelten vezet 15–9-re.

30. perc: hiába Solberg védése, ebből ezúttal nem tud gyors támadást vezetni a Győr, ráadásul el is veszítette azt, de a lehetőséggel a Budocsnoszt sem tudott élni.

28. perc: szép bejátszás után Godec talált be, de a Győr nagyon gyorsan válaszolt Broch góljával. 14–9

28. perc: hétméteres a győrieknél is, Broch kiharcolta, Kristiansen pedig belőtte. 13–8

27. perc: a Pletikoszics által kiharcolt hétméterest Agovics lőtte a győri kapuba. 12–8

26. perc: Estelle Nze Minko is feliratkozott a gólszerzők közé. 12–7

26. perc: nem tudott élni emberelőnyével a Győr és Pavicsevics révén zárkózott a Budocsnoszt. 11–7

25. perc: ezúttal Ambros Martín kért időt.

25. perc: Rajcsevics lövését is védi a Győr kapusa!

24. perc: Solberg bár védte a vendégek lövését és észrevette, hogy a Budocsnoszt kapuja üresen tátong, de nem találta el azt.

23. perc: Kristinansen gólja mellett még Andrijana Popovics kiállítása miatt is nehéz helyzetbe kerül a Budocsnoszt. 11–6

23. perc: Agovics egy szép közbelövéssel járt túl a Győr védelmének eszén. 10–6

22. perc: Oftedal szép csellel verte meg védőjét és szerezte a Győr tizedik gólját. 10–5

21. perc: Kristiansen kissé kényszerből leadott lövését védte Attingré, majd a gyors vendégtámadásból Agovics talált be. 9–5

20. perc: Pavicsevics a balszélről, egy cunderrel használja ki a Budocsnoszt kettős emberelőnyét. 9–4

20. perc: Nze Minko is kiáll, mert egy passzba lépése közben lábbal ért bele...

19. perc: Schatzl Nadine fejen találta Attingrét, ami miatt a győri szélső kétperces kiállítást kapott.

19. perc: Ambros Martín lényegében sort cserélt, de ez egyelőre nem ül, labdát vesztett a Győr és Rajcsevics akcióból már betalált. 9–3

18. perc: Rajcsevics a kapufára lőtte a vendégek hétméteresét.

17. perc: ezúttal Yvette Broch harcolt ki hétméterest, de most Veronica Kristiansen állt oda és nem is hibázott. 9–2

15. perc: A Fodor Csenge által kiharcolt hétméterest Anne Mette Hansen nem tudja értékesíteni, marad a 8–2

15. perc: második gólját szerzi a Budocsnoszt – Agovics révén. 8–2

13. perc: hibát vét támadásban a Győr, de a Budocsnoszt is megteszi ezt és Oftedal vezethetett ziccert, amit nem is hibázott el. 8–1

12. perc: Solberg-parádé, ezúttal lábbal védte Dzaferovics lövését.

11. perc: talán az első elrontott győri támadás után a túloldalon Rajcsevics is technikai hibát vétett, ezt pedig Linn Blohm használta ki, aki már harmadik gólját szerezte. 7–1

10. perc: Solberg újabb bravúrral jelentkezett a győri kapuban, ezúttal Ivana Godec lövését védte.

10. perc: Bojana Popovics, a Budocsnoszt vezetőedzője hamar időt kér.

10. perc: Stine Oftedal bombagóllal jelentkezett és növelte ötgólosra a különbséget. 6–1

9. perc: próbál változatos támadásokat vezetni a Budocsnoszt, de a Győr védekezésén és Silje Solbergen egyelőre nehezen talál fogást.

9. perc: a vendégek elrontott támadásából Solberg indította remekül Fodort, aki értékesítette ziccerét. 5–1

7. perc: Fodor Csenge a balszélről lőtt kapufát, de a kipattanót Linn Blohm vágta a montenegróiak kapujába. 4–1

6. perc: a jobbszélről Nina Bulatovics szerzi a vendégek első gólját, amire Rju Un Hi válaszolt. 3–1

5. perc: Stine Oftedal Armelle Attingrébe bombázott.

4. perc: Silje Solberg nagy védést mutatott be, de a labda a Budocsnosztnál maradt. Rajcsevics viszont mellélőtt.

3. perc: Blohm használja ki, hogy Godec kapott kétperces kiállítást. 2–0

2. perc: a Győr első gólját Anne Mette Hansen szerzi. 1–0

1. perc: belemenés a Budocsnosztnál, a Győr szerezhet vezetést.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés. A Budocsnoszt kezd támadással, a Győr védekezéssel.

ELŐZMÉNYEK

Két nagy múltú csapat csap össze a Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában, de amíg a Rába-partiak mit sem veszítettek az elmúlt évek erős keretéből, addig a montenegróiak szebb napokat is megéltek már.

Ez lesz a két csapat 25. egymás elleni mérkőzése, ebből egy barátságos találkozó mellett 23-szor találkoztak a Bajnokok Ligájában, s a mérleg a Győr felé billen, amely 19 meccset nyert meg három döntetlen és két Budocsnoszt-siker mellett.

Bojana Popovics tanítványai az idei BL-idényben egyelőre felemás teljesítményt nyújtottak, a török Kastamonut idegenben győzték le könnyedén (40–27), a Lokomotiva Zagrebet viszont csak szoros csatában múlták felül (25–24) a horvát fővárosban. Ezek mellett a dán Esbjergtől (23–28) és a francia Metztől (28–36) otthon szenvedtek vereséget, legutóbb pedig a román Rapid Bucuresti-tel játszottak 30–30-as döntetlent Podgoricában.

Ezzel szemben a Győr négy győzelemmel és egy vereséggel vezeti a B-csoportot, hiszen a Metz elleni hazai 28–24-es vereség mellett az Esbjerget (31–29), a Kastamonut (44–25), a Lokomotiva Zagrebet (32–16) és legutóbb a norvég Storhamart (35–21) is legyőzte.

Stine Oftedal visszatérésével olyan sebességen játszottak legutóbb a kisalföldiek, amelyet rég láthatott a közönség. A norvég klasszis nemcsak cikázott a pályán, hanem rendre jól is találta meg társait a labdákkal. Ha a zöld-fehérek hasonló teljesítményre lesznek képesek délszláv riválisuk ellen is, aligha okozhat problémát a Buducsnoszt legyőzése. Már csak azért sem, mert védekezésben egyelőre nem nagyon áll össze Bojana Popovics csapata (átlagban 29 gólt kapnak meccsenként), s a kapuban Armelle Attingré teljesítménye is hullámzó. Habár a podgoricai együttes már nem azt a szintet képviseli, mint évekkel ezelőtt, ettől függetlenül a két csapat összecsapása mindig rangadó.

A montenegróiak egyébként két győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel állnak csoportjuk ötödik helyén. Játékukat nagyban meghatározza a nyáron igazolt, jelenleg a góllövőlista élén álló Milena Rajcsevics teljesítménye, aki balátlövőként 47 gólt szerzett – legutóbb a Rapid ellen tizenkétszer volt eredményes, és öt gólpasszt is kiosztott. Mellette a horvát születésű, egyúttal montenegrói állampolgárságú Matea Pletikoszics is sokat tesz a közösbe. Az irányító harminchárom gólpassznál jár – legutóbb tízet adott –, és a gólszerzésben is jeleskedik (5 mérkőzés/24 gól). A balszélső Ivona Pavicsevics szintén veszélyes fegyvere a Buducsnosztnak – a Rapid Bucuresti­-nek nyolcat lőtt, és összesen 23-nál jár a sorozatban. Ez a három játékos a csapat góljainak 65 százalékát szerezte, így rájuk mindenképpen érdemes figyelniük a győri védőknek.

„Úgy gondolom, fontos, hogy jó meccsel, jó érzésekkel zárjuk le a Bajnokok Ligája csoportkörének ezen részét az Európa-bajnokság előtt. Másrészt viszont fontos, hogy tovább fejlődjünk. Jó munkát kell végeznünk védekezésben, jó váltásokkal és támadásban jó lehetőségekkel. Szerintem nekünk nem a legjobbkor jön a szünet, mert a csapatnak most megvan a tempója. De most lesz a szünet és jó munkát akarunk végezni egy klasszikusan jó csapat ellen. Ők mindig harcosak és motiváltak, szóval biztosan jó mérkőzés lesz” – fejtette ki Ambros Martín, a Győr vezetőedzője a klub honlapján.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A GYŐRI AUDI ETO KC–WHC BUDUCSNOSZT BEMAX MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!