Női kézi NB I: a Szombathely pontot csent az Óvártól

N. T.N. T.
2022.05.01. 17:27
Az SZKA örülhetett jobban az egy pontnak (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
A kiesés ellen küzdő Szombathely hazai pályán döntetlent játszott a nemzetközi kupaindulásra hajtó Mosonmagyaróvárral a női kézilabda NB I-ben.

Az mkcse.hu beszámolója szerint negyedórás csúszással indult a találkozó, miután megszólalt a vészjelző, és ezért ki kellett üríteni az arénát. A sérülés miatt Tóth Gabriellát és Lancz Barborát nélkülöző Mosonmagyaróvár a szünetre megfordította a kezdetben összeszedett hátrányát, köszönhetően Mistina Kitty védéseinek és Kovács Patrícia találatainak.

A Szombathely sokáig üldözte ezután az MKC-t, és négy perccel a vége előtt utol is érte. A hajrában mindkét csapatnak volt esélye a győztes gól megszerzésére, de hibáztak a játékosok. Az egy pontnak inkább a hazai együttes örülhet.

NŐI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 23–23 (9–12)
Szombathely,
300 néző. V: Altmár Kristóf, Horváth Márton
SZOMBATHELY: BALOG – Gheorghe, Szekerczés 3, Gorilszka 4, Stosics 2, Pődör R. 2, CSIRE 5. Csere: Christe, Tomasevics (kapusok), Bíró D., HORVÁTH P. 3, Szmolek, Horváth A. 3, Győri, Virág 1. Edző: Pődör Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics 2, Aszanin 2, PÁSZTOR N. 6, KOVÁCS P. 7 (2), Tóth Eszter 3, Hajtai. Csere: MISTINA K. (kapus), Mihály P. 2, Török L., Milics 1, Stranigg Zs. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 13. p.: 6–5. 19. p.: 7–8. 25. p.: 9–11. 34. p.: 10–14. 40. p.: 13–16. 46. p.: 16–19. 53. p.: 21–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 0/0, ill. 3/2. Piros lap: Pődör R. 46. perc
Pődör Zoltán:
– Igencsak hektikus mérkőzést játszottunk. Kifejezetten jól kezdtünk, ám az ellenfél kapuscseréje megzavart minket. A szünet után mindvégig harcoltunk, egy pillanatig sem adtuk fel. A pontszerzésben hatalmas szerepet vállalt Balog Judit kapusunk. Büszke vagyok a lányokra, megyünk tovább az úton, lesznek meg nyerhető meccseink.
Gyurka János: – Ilyen szétszórtan, dekoncentráltan talán még nem is láttam a csapatomat játszani. Olyan elemi hibákat követtünk el, ami ezen a szinten nem engedhető meg. Az igazsághoz tartozik, hogy sok a hiányzónk, négy belső emberrel kellett hatvan percig küzdenünk.

42
Pontazonosság esetén az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli mérkőzések gólkülönbsége nem számolható a tabellában.