Sok hibával játszva is nyert a Győr a Sävehof ellen

PAPP BÁLINT (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)
2022.02.13. 15:51
Estelle Nze Minko nem játszott hibátlanul, de így is az ETO egyik legjobbjának bizonyult (Fotó: Török Attila – archív)
A már biztos csoportelső Győri Audi ETO KC hat góllal, 31–25-re nyert idegenben a svéd Sävehof ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a kilencedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen.

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ
B-CSOPORT
IK SÄVEHOF (svéd)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–31
(12–15)
Partille, 1275 néző. V: Kijauskaite, Zaliene (litvánok)
SÄVEHOF: Börjesson – TOLSTRUP 5, L. Jensen 1, Haggerty 2, Blomst 1, ROBERTS 7 (1), MORTENSEN 5. Csere: Aström Nilsson 2, Rosell 2, Heikka, L. Johansson, Rehnberg. Edző: Rasmus Overby
GYŐR: GLAUSER 1 – Lukács V. 2 (1), Rju Un HI 1, NZE MINKO 5, Blohm 1, ANNE M. HANSEN 6 (1), Schatzl Nadine 2. Csere: V. KRISTIANSEN 5, Háfra N. 2, Brattset, Faluvégi D. 2, Fodor Cs. 2, Pintea 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–1. 5. p.: 5–2. 12. p.: 7–7. 20. p.: 8–9. 26. p.: 11–12. 33. p.: 12–18. 40. p.: 21–17. 49. p.: 21–24. 55. p.: 22–29
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
Rasmus Overby: – A világ egyik legkiválóbb csapatával találkoztunk és megpróbáltuk a tőlünk telhető legjobb játékot nyújtani. Igyekeztünk a mi, lassabb tempónkat diktálni és sikerült is több könnyű gólt szerezni, aminek örülök.
Ambros Martín: – Nagyszerűen játszott és remekül harcolt a Sävehof, amely a mérkőzés végéig nyomást tudott helyezni ránk. Hatékonyan lassítottak le minket, bizonyos időszakokban hullámzott a játékunk és többet is hibáztunk, de újabb fontos két pont szereztünk.

A csoport másik vasárnapi mérkőzésén
Kastamonu (török)–CSZKA Moszkva (orosz) 29–31
(15–18)

Teljes joggal hetvenkedhetnek a Győr női kézilabdázói, akik tovább nyújtották bámulatos sorozatukat. Az ötszörös aranyérmes, az aktuális idényben a 16 csapatos mezőnyben egyedüliként továbbra is hibátlan ETO – a rendes játékidőt tekintve – több mint négy éve és egyhuzamban immár hetven mérkőzés óta veretlen a Bajnokok Ligájában. Legutóbb 2018. január 26-án Bukarestben a román CSM tudta két vállra fektetni (28–22 a középdöntőben) a magyar együttest, amely vasárnap délután a svéd Sävehof otthonában utolsó előtti csoportmeccsén is megszerezte a győzelmet.

Tegyük hozzá, a papírforma alapján kizártnak tűnt, hogy az elképesztő széria éppen most szakadjon meg (erre az újabb skandináv túrán a címvédő Kristiansand otthonában a hétvégi záró körben azért valamivel nagyobb esély mutatkozhat), nem is történt meg, ettől függetlenül több korábbi csoporttalálkozóval ellentétben ezúttal jobban meg kellett harcolnia a sikerért a győrieknek a szívósan és dicséretesen küzdő és szakaszonként kifejezetten jól játszó svédekkel (akik ősszel a Rába partján történetük legnagyobb különbségű BL-vereségébe szaladtak bele) szemben. A már biztos csoportelső és egyenes ágon negyeddöntős Győrnél pihenőt kapott a norvég karmester, Stine Oftedal és a francia kapus, Amandine Leynaud is. A lassabb tempót diktáló északiak taktikája mellett könnyen lehet, hogy a tét nélküliség is rányomta a bélyegét a győriek teljesítményére, teljesen érthető, hogy magukhoz képest olykor visszafogottabban, többet hibázva és kevésbé lehengerlően kézilabdáznak – mert többnyire ez a játék is bőven elég a két pont megszerzéséhez.

A Sävehof jól kezdett és tartott magát, nem adta olcsón a bőrét, az üzemi hőfokot lassan felvevő ETO a huszadik perc után vette át a vezetést és az irányítást. A szünet után egy villámgyors három nullás sorozattal kezdtek a vendégek és már hattal elhúztak, a skandinávok azonban vissza tudtak zárkózni, de többre nem voltak képesek, a feszesebb védekezésre váltó Győr az utolsó percekre ismét hét gólos előnnyel fordult és összességében simán zárta le ezt a meccset is.

(18–16)
Esbjerg (dán)–Brest (francia) 28–28 (15–16)

2. FÉLIDŐ

Vége a mérkőzésnek, a Győri ETO 31–25-re nyert a Sävehof ellen.

60. perc: Eladták a labdát a svédek, utána Kristiansem megpróbálkozott még egy lövéssel, de fölé zúgott a lövés.

60. perc: Kristiansen ellentmondást nem tűrően tört be. 25–31

59. perc: Roberts lövőcsel nélkül belőtte a büntetőt. 25–30

59. perc: Másfél perc sincs már hátra, Nze Minko kétperces kiállítást, a svéd csapat hetest kapott.

59. perc: Kristiansen két lábról felugorva pattintott a kapuba passzív jelzésnél. 24–30

58. perc: Nze Minko eladta a labdát, indult a Sävehof, Tolstrup gólt lőtt. 24–29

57. perc: Roberts kozmetikázott az eredményen. 23–29

Időt kért a Sävehof.

56. perc: Győri labdaszerzés gyors lerohanás, Nze Minko bombázott a léc alá. 22–29

Öt perc maradt hátra a mérkőzésből.

55. perc: Passzív a másik oldalon is, labdavesztés, aztán Pintea „cipelte be” a labdát a kapuba. 22–28

54. perc: Hamar feltették a kezüket a bírók passzívat jelezve, Kristiansen gyorsan be is pattintotta a labdát a kapuba. 22–27

Ambros Martín kikérte a második idejét.

53. perc: A 17 éves Rehnberg gyenge lövése levágódott a blokkról, a labda Glauser kezébe hullott.

52. perc: Faluvégi válaszolt, ismét négy találat a Győr előnye. 22–26

52. perc: Rosell bátran játszik, jó magasra felugorva a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 22–25

51. perc: Nze Minko egyéni alakításával 21–25.

50. perc: Rju követett el egy teczhnikai hibát, de a svédek nem tudtak felkapaszkodni két gólra.

49. perc: Nze Minko hibája után Tolstrup robogott végig a pályán és lőtt a kapuba, Glauser csak beleérni tudott a labdába. 21–24

48. perc: Rosell lőtte ki a b al alsót a kapufa segítségével. 20–24

48. perc: Pintea letette a névjegyét. 19–24

47. perc: Blomst valahogy összeszedte a labdát és begurította a kapuba, de belépett a hatoson belülre, így a gól nem érvényes.

47. perc: Rju talált be szép csel után. 19–23

46. perc: Előbb Jensen talált be (18–22), majd egy labdaszerzés után Tolstrup lőtt könnyű gólt. 19–22

45. perc: Kristiansen lőtt gólt egy rendezetlen védelem elleni betörésből. 17–22

44. perc: Glauser védése után Nze Minko a lerohanás végén csúnyán fölé lőtt.

43. perc: Eladták a labdát a svédek, ismét az ETO támadhat – Pinteával a soraiban. A román beálló egy kapufával mutatkozott be.

42. perc: Hansen eltalálta Börjessont, rövid időre meg is állt a játék.

42. perc: Passzív támadás miatt elvették a labdát a Sävehoftól.

40. perc: A Blohm által kiharcolt hetest Hansen értékesítette. 17–21

39. perc: Mortensen újabb gólt lőtt, visszaállt a féldiei háromgólos különbség. 17–20

39. perc: Könnyű gól Mortensentől. 16–20

38. perc: Faluvégi első találatával 14–20, Tolstruptól hamar jött a válasz. 15–20

37. perc: Belemenés a győrieknél. A másik oldalon Mortensen ziccerét Glauser védte.

36. perc: Roberts ötögik góljával 14–19. Most jár annyi találatnál a svéd kiválóság, mint amennyit Győrben dobott.

36. perc: Roberts lövését Glauser védte, az indításból Fodor lőtt bravúros gólt. 13–19

35. perc: Börjesson jegyzett egy újabb védést Fodor próbálkozásánál.

35. perc: Roberts segített a hazaiakon egy góllal. 13–18

34. perc: Mortensen ugrott be a bal szélről, Glauser szépen védett. A másik oldalon Nze Minko parádés bejátszása után Blohm a lécet találta el.

Máris időt kértek a svédek.

33. perc: Faluvégi ziccerét Börjesson kivédte, Fodorét már nem tudta. 12–18

32. perc: Belemenés a hazaiaknál – legalábbis a bírók így látták… –, a másik kapunál szép csel után Hansen lőtt gólt. 12–17

32. perc: Az első támadásból egyik oldalon sem született gól, de aztán Nze Minko lerohanásból betalált. 12–16

Glauser maradt a győri kapuban, a két szélen azonban Lukács és Schatzl helyett Faluvégi és Fodor a pályán.

31. perc: A Sävehof kezdte a második félidőt!

1. FÉLIDŐ

Vége az első félidőnek. A szünetben 15–12-re vezet a Győr!

30. perc: Kapus nélkül támadott a Sävehof, Glauserhez került a labda, aki az üres kapuba lőtt. 12–15

30. perc: Hamar jött a válasz Háfrától. 12–14

29. perc: Astrom kísérlete az egyik győri kézről bepattant. 12–13

Öt plusz egyben védekezik most az ETO.

29. perc: Nze Minko lövését Roberts blokkolta.

Ambros Martín kért időt, két perc sincs már hátra az első félidőből.

28. perc: Johanssont kiküldték két percre, ezúttal Hansennel szemben szabálytalankodott.

27. perc: Háfra első góljával 11–13.

27. perc: Sárga lap Johanssonnak, megcibálta Brattset mezét.

26. perc: Már passzívnál támadott a Sävehof, Roberts a jobb szélről lőtt gólt jobb kézzel. 11–12

25. perc: Aström test mellett nagy gólt lőtt a léc alá. 10–12

24. perc: Háfra harcolt ki hetest, az elsőt a meccsen. Kristiansen belőtte. 9–12

23. perc: Háfra rossz lövése után rohantak a svédek, de Tolstrup kiszorított helyzetből csak a kapufát talált el.

23. perc: Szépen felépített támadás végén Blomst volt eredményes a szélről. 9–11

4

–0-s szériában az ETO, időt kértek a svédek.

21. perc: Megint hibáztak a svédek, a labda ismét az ETO-nál. Schatzl lőtt gólt a bal szélről Háfra előkészítését követően. 8–11

20. perc: Újabb labdaszerzés, Brattset csente el a labdát, a gyors ellentámadás végén Lukács lőtt a rövid alsóba. 8–10

20. perc: Jensen kiejtette a labdát, a lerohanásból Nze Minko talált be. Újra vezet a Győr! 8–9

18. perc: Schatzl próbálkozott éles szögből, nem tudott túljárni Börjesson eszén.

17. perc: Mortensen lövése ezúttal ki sem pattant Glauserről, majd a dán szélső elnézést kért a Győr kapusától, amiért majdnem a fejét találta el.

16. perc: Tolstrup pontatlanul emelte át Glauser fölött a labdát.

16. perc: Sárga lap Kristiansennek.

15. perc: A pályán Háfra az ETO-nál, de a nyolcadik győri gólt nem ő, hanem Lukács lövi. 8–8

15. perc: Roberts előkészítése után Mortensen lőtt újabb gólt. 8–7

14. perc: Glauser védett, majd túl hosszan indított. Megint támadhatnak a svédek.

13. perc: Szép bejátszás után Haggerty lőtt a léc alá beállóból (7–6).Hansen azonnal egyenlített. 7–7

12. perc: Schatzl egyenlít bal szélről, eltüntette háromgólos hátrányát az ETO. 6–6

11. perc: Rosell próbálta átlőni a győri falat, nem sikerült neki, mert a blokkról fölé perdült a labda. A második lövési kísérlet elakadt, a labdaszerzés után Hansen eredményes egy egyéni akció végén. 6–5

10. perc: Blohm hamar kihasználta az emberelőnyt. 6–4

10. perc: Roberts kap kétperces kiállítást, alaposan eltalálta Rjut. Egy szót sem szólhatott volna, ha ezért piros lapot kap…

9. perc: Gyorsan fordult a Sävehof, Mortensen eredményes ismét. 6–3

9. perc: Labdát szerzett az ETO, de aztán Rju eladta azt.

9. perc: Hansen tört be egy szép csel után, Börjesson ezúttal nem segíthetett. 5–3

8. perc: Rosell átlövését Glauser a lécre tolta.

6. perc: Rju kapott sárga lapot, odanyúlt az egyik svédnek.

5. perc: Mortensen lő gólt a jobb szélről (4–2), Schatzl próbálkozását lábbal védi Börjesson, Haggerty háromra növeli a hazaiak előnyét. 5–2

5. perc: Hansen javított az előző gyenge kísérlete után. 3–2

4. perc: Roberts újra eredményes (2–1), aztán Hansen lövését védi Börjesson, majd egy gyors indítás után Tolstrup lő gólt a szélről éles szögből. 3–1

3. perc: Roberts egyenlít (1–1), majd Nze Minko ejtési kísérletét fogta Börjesson.

2. perc: az első győri támadásból nem született gólt, de aztán Nze Minko labdát szerzett a hazaiak akciójánál, és miután végigrobogott a pályán, ziccerben a bal alsó sarokba lőtt. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Győr vezeti az első akciót. Támadásban Lukács, Rju, Nze Minko, Hansen, Schatzl és Blohm a pályán.

ELŐZMÉNYEK

A Sävehof sárga mezt és fekete nadrágot, a győriek zöld szerelést viselnek a mai meccsen.

A csapatok már a pályán, túl vagyunk a Bajnokok Ligája himnuszán is, rövidesen kezdődhet a mérkőzés.

• A győriek Stine Oftedal és Amandine Leynaud nélkül lépnek pályára a mai meccsen.

• A mai találkozóra eredetileg január elején került volna sor, de a mérkőzést a magyar csapatot sújtó koronavírusos megbetegedések miatt elhalasztották.

• Az ETO eddig átlagosan 34.25 gólt dobott meccsenként a jelenlegi BL-idényben.

Jamina Roberts, a Sävehof svéd válogatott balátlövője már 78 gólnál jár a Bajnokok Ligája mostani kiírásában, rá mindenképpen figyelniük kell majd a győrieknek.

• Ma már lejátszottak egy mérkőzést a B-csoportban: a CSZKA Moszkva két góllal, 31–29-re győzött a pont nélkül csoportutolsó Kastamonu otthonában.

• A Sävehof jelenleg a második helyen áll a svéd bajnokságban, két ponttal gyűjtött eddig kevesebbet a nála egy meccsel többet játszó Skurunál.

• A két csapat eddig hétszer játszott egymással a Bajnokok Ligájában, az ETO mindannyiszor legalább hat góllal nyert. A mostani idényben a felek magyarországi mérkőzésén a Győr huszonkét góllal (41–19) győzött, ez a Sävehof történetének legnagyobb különbségű veresége volt a BL-ben.

• A tizenkét forduló után is hibátlan Győr már biztos csoportelsőként (és negyeddöntősként) lép pályára Svédországban. A Sävehof három győzelemmel és kilenc vereséggel a hetedik helyen áll a B-csoportban, és ha ma ki is kap az ETO-tól, a jövő hét végén a Krim Ljubljana elleni idegenbeli mérkőzésen kiharcolhatja a továbbjutást az egyenes kieséses szakaszba.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Sävehof–Győri ETO női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésében!