Női kézi NB I: megszorongatta a Kisvárda otthon az ETO-t

M. D.M. D.
2021.10.01. 19:37
Dombi Lucáék mindent megtettek, de végül nem sikerült a bravúr (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
A Győri ETO 31–25-re nyert Kisvárdán a női kézilabda NB I 4. fordulójában pénteken. A Mosonmagyaróvár magabiztos különbséggel győzött a Dunaújváros ellen, a DVSC szoros meccsen Vácon.

Aki nem látta a meccset és csupán az eredményre pillant rá, azt hiheti, hogy a Győr különösebb megerőltetés nélkül, kényelmes különbséggel nyert Kisvárdán, de ez nem fedné a valóságot. Amíg bírta erővel a szabolcsi csapat, addig az ETO nem tudott meglépni, sőt a 17. (6–6) és a 34. perc (16–16) között még csak döntetlenre sem állt a meccs, mert végig a hazaiak vezettek.

Még a 37. percben sem fordult át a mérkőzés, amikor a fehér mezes vendégek Lukács Viktória ötödik találatával fordítottak (17–18), mert utána még a Kisvárda is vezetett, egy ízben két góllal (21–19), és később is támadhatott a kétgólos előny visszaállításáért. Ám a végjátékra elfogyott a hazaiak ereje, Veronika Habánkováék ekkor már lövőhelyzetekig is csak nehezen jutottak el, miközben a magukhoz képest gyengén muzsikáló győriek egymás után dobták a könnyű gólokat.

Végül a hét-hét találatot jegyző Kari Brattset, Veronica Kristiansen duó vezérletével hat góllal nyert az ETO, amely a következő bajnoki meccsét október második felében, a Szombathellyel vívja majd.

A Mosonmagyaróvár a tizenegy gólig jutó Tóth Eszter vezérletével magabiztos különbséggel múlta felül a Dunaújvárost, míg a DVSC úgy nyert Vácon, hogy az 55. percig egyszer sem vezetett – a győztes gólt 56:14-nél (meg az azelőttit is) Planéta Szimonetta dobta. A Szombathely az újonc Vasas ellen aratta az első sikerét az új idényben.

Planéta Szimonetta (fehérben) dobta a debreceniek győztes gólját Vácon (Fotó: Szabó Miklós)

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

KISVÁRDA-MASTER GOOD–GYŐRI AUDI ETO KC 25–31 (16–14)
Kisvárda, 700
néző. V: Asztalos B., Szalay Z.
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. 1 – Bouti 1, HABÁNKOVÁ 6, Juhász G., 1, DOMBI L. 4, Siska 1, Mérai. Csere: Sulega (kapus), Udvardi 3, RADOJEVICS 5 (1), Mészáros-Mihálffy 1, Sztamenics 2, Dombi K. Edző: Bakó Botond
GYŐR: Glauser – LUKÁCS V. 6, V. KRISTIANSEN 7 (2), BRATTSET 7, Anne M. Hansen, Háfra, Fodor Cs. Csere: SOLBERG (kapus), Deszpotovics 1, Oftedal 3, Rju Un Hi 4 (2), Pintea 1, Schatzl Nadine 2. Edző: Ambros Martin
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–3. 14. p.: 5–5. 18. p.: 8–6. 26. p.: 13–10. 36. p.: 17–18. 42. p.: 21–21. 45. p.: 23–22. 53. p.: 23–26. 57. p.: 25–28.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Bakó Botond:
– Amit egész héten kértem, azt teljesítették a játékosaim. Amíg el nem fogytunk, tudtuk tartani a lépést a Győrrel, de a végeredmény miatt sem kell szégyenkeznünk. Ellenfelünk sok ehhez hasonló végjátékon van túl, ez döntött.
Ambros Martin: – Csak annyit szeretnék mondani, hogy gratulálok a hazai csapatnak a teljesítményéhez.

VÁCI NKSE–DVSC SCHAEFFLER 25–26 (15–13)
Vác, 450
néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: PÁSZTOR B. – Diószegi 1, Hámori 3, HELEMBAI F. 5, Kuczora 7 (6), KÁCSOR 6, Schatzl Natalie 3. Csere: Bukovszky (kapus), Grosch, Szondi, Ballai B., Aron, Kovalcsik. Edző: Ottó Katalin
DEBRECEN: CSAPÓ KYRA – M. Costa, Jezsikava 4, PLANÉTA 5, Tóvizi 1, VÁMOS P. 6, Petrus. Csere: Giegerich (kapus), Hornyák D. 3 (2), Szabó Nina, ARANY 4, Kovács Anna 2, Bordás 1, Vámos M., Csernyánszky. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 12. p.: 6–6. 20. p.: 10–7. 24.p.: 13–9. 36. p.: 19–16. 44. p.: 22–22. 55. p.: 24–25. 57. p.: 25–26
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Ottó Katalin:
– Amíg bírtuk erővel, küzdöttünk, hajtottunk. A lányok mindent kiadtak magukból, aztán a hajrára elfogytunk, nem tudtunk megfelelően cserélni.
Szilágyi Zoltán: – Én aztán tudom, hogy mennyire nagy fegyvertény Vácon nyerni. Egy kiválóan felkészített csapat ellen nagy csatában roppant fontos két pontot sikerült szerezni, amihez talán egy kis szerencse is kellett…

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 37–29 (17–14)
Mosonmagyaróvár, 900
néző. V: Őri, Pozdena
MKC: SZEMEREY – Kojics 4, Lancz 3, PÁSZTOR 5, KOVÁCS P. 2, TÓTH G. 5, Stranigg Zs. 1. Csere: Mistina (kapus), TÓTH E. 11 (7), Aszanin 3, Hajtai 3, Mihály, Csekő. Edző: Gyurka János
DKKA: BARTULOVIC – Kukucska 2, Borgyos 2, Weisheitel 2, BULATH 8 (1), SZALAI B. 8, Fodor N. 2. Csere: Wéninger (kapus), Polics, Sustková 1, Farkas J. 1 (1), Kazai 1, Mrmolja 2. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 3–2. 12. p.: 7–4. 16. p.: 10–7. 20. p.: 12–10. 24. p.: 14–12. 35. p.: 21–17. 41. p.: 23–20. 45. p.: 27–24. 55. p.: 32–27
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2
Gyurka János:
– Stabilabb volt ezúttal a teljesítményünk, támadásban és védekezésben is léptünk előre, külön szeretném kiemelni a remekül kézilabdázó Pásztor Noémi teljesítményét. Jó hangulatban mehetnek játékosaink a válogatottakhoz, utána folytatjuk a munkát, hogy még gyorsabb, koncentráltabb legyen a játékunk.
Vágó Attila: – A hajrában megpróbáltunk szerkezeti átalakítással is változtatni, ám sajnos nem sikerült. Sok a fiatal, tehetséges kézilabdázónk, akik ebben a tempóban, ilyen hangulatban olyan technikai hibákat követtek el, amelyek eldöntötték a mérkőzést. A Mosonmagyaróvár megérdemelte a győzelmet.

SZOMBATHELYI KKA–VASAS 32–30 (20–15)
Szombathely, 350
néző. V: Altmár, Horváth M.
SZOMBATHELY: TOMASEVICS – Kadlicsek 1, Virág 1, PŐDÖR R. 7 (1), GORILSZKA 4, Sztosics 6, Csire 4. Csere: Balog, Christe (kapusok), Szendrei 3, Bíró, Papp P., Pődör B., Forgács, PRKACIN 6, Szmolek. Edző: Marosán György
VASAS: Kurucz A. – Imrei R., M. AGBABA 9 (1), Faragó L. 3, Speth E. 3, KAJDON 3 (2), Oláh K. Csere: Gercsó, Zsigmond P. (kapusok), Dmitrovics, SZILOVICS 6, Ács 1, Kovács N. 3, Szatmári M. 2, Hadnagy. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 13. p.: 8–6. 19. p.: 12–9. 25. p.: 16–12. 34. p.: 24–19. 40. p.: 26–23. 46. p.: 29–25. 53. p.: 31–29
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Marosán György:
– Az előző fordulókban játszottunk már jobban is, de akkor nem szereztünk pontot. Ezúttal sok hibát követtünk el, lényegesen korábban lezárhattuk volna a mérkőzést. Köszönet fantasztikus közönségünknek, amely a nyolcadik játékosunk.
Penszki Gergely: – Elismerésem a Szombathelynek, de azt gondolom, ezúttal magunkat vertük meg. Az első félidőben nem működött a védekezésünk, míg a másodikban feljöttünk egy gólra, viszont elrontottuk a ziccereinket. Akkor pecsételődött meg a sorsunk, amikor emberelőnyben, egygólos hátrányban többször is labdát vesztettünk.

1. FTC 4 4 137–97 +40 8
2. Győr 4 4 142–103 +39 8
3. Debrecen 4 4 115–93 +22 8
4. Mosonmagyaróvár 4 2 1 1 131–125 +6 5
5. Vác 4 2 2 108–95 +13 4
6. Dunaújváros 4 2 2 109–112 –3 4
7. Kisvárda 4 2 2 112–118 –6 4
8. Budaörs 4 2 2 93–108 –15 4