Női kézilabda NB I: a Győri ETO 12 góllal nyert Debrecenben

H. D.H. D.
2021.06.02. 18:28
A Győri ETO 12 góllal nyert Debrecenben (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
A női kézilabda NB I szerdai játéknapján a Győri ETO idegenben 32–20-ra legyőzte a Debreceni VSC-t.

A DVSC nagyjából a 10. percig tudta tartani a lépést a Győrrel, ezt követően az ETO fokozatosan növelte előnyét. Ebben nagy szerepe volt Laura Glausernek is: a francia kapus összesen 18 védéssel zárta a találkozót.

Támadásban elsősorban Anne Mette Hansen villogott: a dán átlövő mind a kilenc lövéséből gólt szerzett. Mellette az öt találattal záró Stine Oftedalt és a négygólos Kari Brattsetet is nehezen tartották a debreceniek.

Az ETO 12 góllal, 32–20-ra nyerte meg a mérkőzést. Ambros Martín csapata a bronzérmes Mosonmagyaróvár elleni hazai összecsapással fejezi be a bajnokságot június 4-én.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–GYŐRI AUDI ETO KC
20–32 (10–18)
Debrecen, 700 néző. Vezette: Hargitai, Markó
DVSC: Csapó Kyra – Arany, Kovács Anna 5 (2), BORDÁS 2, Hornyák D. 1, Vámos P. 2, VANTARA-KELEMEN 2. Csere: Giegerich (kapus), Deszpotovics 1, Tóvizi 2, Bánfai K. 1, Csernyánszki, Petrus 1, Poczetnyik 1, Vámosi P. 1 (1), Karsten 1. Edző: Kudor Kitti
GYŐR: GLAUSER – Lukács V. 1, V. Kristiansen 3 (2), S. OFTEDAL 5, BRATTSET 4, ANNE M. HANSEN 9, Fodor Cs. 2. Csere: Nze Minko 1, Faluvégi D. 2, Görbicz 2 (1), Edwige, E. Amorim 1, Kürthi 2 (1). Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–5. 13. p.: 5–8. 18. p.: 6–11. 24. p.: 8–14. 34. p.: 10–20. 40. p.: 15–20. 52. p.: 16–26
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Kudor Kitti: – A mérkőzés elején a Győr beszorította középre a támadójátékunkat, a távoli zónákból pedig nem voltunk eredményesek, így sok gyors gólt kaptunk. A második játékrész elején keményebb lett a védekezésünk, sikerült felzárkóznunk, de ez nem tartott sokáig. Ezúttal ennyire tellett a világ egyik legjobb csapata ellen, de összességben elégedett lehetek a csapattal. Örülök, hogy a pályafutását befejező Vantara-Kelemen Éva a csapattársam és a játékosom volt!
Ambros Martín: – Debrecenben mindig kemény meccseket játszottunk korábban is és Kudor Kitti jó munkát végzett a Debrecennel. Ezért is kértem a játékosaimtól, hogy az első perctől vegyék komolyan a találkozót. A csapat pedig megfogadta, amit kértem, így megszereztük a két pontot. Különleges nap volt, hiszen a hazaiak kiváló csapatkapitánya most búcsúzott, a mi kapitányunk, Görbicz Anita pedig az utolsó idegenbeli meccsét játszotta.

*A Siófoktól 4 pontot levontak.
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.