Férfi kézi Eb: tizenkét mérkőzést halasztott el az EHF

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2020.10.30. 15:24
null
A magyar válogatott elsőként Veszprémben Spanyolország ellen lép pályára (Fotó: Mirkó István/Magyar Nemzet)
A 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság jövő heti selejtezői közül tízet, míg a magyarokat is felvonultató Eurokupában két találkozót halasztott el az európai szövetség (EHF) a koronavírus-járvány miatt elrendelt karantén vagy a helyi tiltások következtében.

 

Az EHF honlapján az olvasható, hogy az Eurokupában nem tudják megrendezni a november 4-ére kiírt szlovák–horvát, valamint a november 7-i spanyol–szlovák összecsapást. Előbbi napon a mieink a spanyolokat fogadják Veszprémben, míg november 7-én Horvátországban lépnek pályára.

A most rajtoló és május elejéig tartó Eurokupában rendszerint azok a csapatok indulnak, amelyek már kijutottak a következő Európa-bajnokságra, ezért nem vesznek részt a selejtezősorozatban. A mieink a szlovákokkal együtt házigazdái lesznek a 2022-es tornának, így a kontinensbajnoki címvédő spanyolokkal, valamint a legutóbb ezüstérmes horvátokkal játszanak az európai szövetség versenysorozatában idén ősztől jövő tavaszig.

FÉRFI KÉZILABDA
EUROKUPA, 1–2. forduló:
November 4., szerda:

MAGYARORSZÁG–Spanyolország, Veszprém 18.15
Szlovákia–Horvátország – elhalasztva
November 7., szombat:
Horvátország–MAGYARORSZÁG, Eszék 18.00
Spanyolország–Szlovákia – elhalasztva

Legfrissebb hírek

Kézilabda: kikapott a negyeddöntőben az U17-es leányválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
8 órája

Kézilabda: magabiztosan verte Marokkót az U19-es fiúválogatott a vb-n

Utánpótlássport
2025.08.06. 18:12

Kézilabda: negyeddöntős az U17-es leányválogatott a podgoricai Eb-n

Utánpótlássport
2025.08.05. 21:25

Kézilabda: szerdán kezdődik az U19-es fiú-világbajnokság

Utánpótlássport
2025.08.05. 12:45

Kézilabda: sima vereség Svájc ellen az U17-es leány Eb középdöntőjében

Utánpótlássport
2025.08.04. 21:19

Kézilabda: veretlenül középdöntős az U17-es leányválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
2025.08.02. 21:29

Kézilabda: fontos tapasztalatokat szerezett az EYOF-on a serdülő fiúk

Utánpótlássport
2025.08.01. 14:55

Kézilabda: norvégok elleni siker az U17-es leány Eb-n

Utánpótlássport
2025.07.31. 22:48
Ezek is érdekelhetik