Női kézi: mégis megrendezik a mieink Eb-selejtezőjét

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.03.12. 12:28
null
Fotó: Kovács Anikó/MKSZ, archív
A korábbi hírekkel ellentétben – zárt kapuk mögött – megrendezik március 25-én a Magyarország–Montenegró női kézilabda Európa-bajnoki selejtezőt.

 

A magyar szövetség (MKSZ) csütörtöki közleménye kiemeli, hogy bár az európai szövetség (EHF) szerdán arról tájékoztatta az MKSZ-t, a mérkőzést júniusra halasztja, ezt csak „alternatív lehetőségként ajánlotta fel” a szervezet.

„Az EHF-fel történt egyeztetés nyomán szintén zárt kapuk mögött kerül sor a 2020. március 25-ére kiírt Magyarország–Montenegró női Európa-bajnoki selejtezőre. Erre az EHF szabályai lehetőséget biztosítanak, ugyanakkor az MKSZ folyamatosan egyeztet az EHF-fel és a montenegrói szövetséggel” – áll az MKSZ honlapján megjelentekben.

A közlemény arra nem tér ki, hogy az ugyancsak Montenegró elleni, idegenbeli mérkőzés sorsa mi lesz.

Az már korábban eldőlt, hogy a jövő péntektől vasárnapig tartó győri olimpiai kvalifikációs tornát ugyancsak zárt kapuk mögött rendezik a házigazda magyarok mellett a kazah, a szerb és az orosz válogatott részvételével. Az eseményről az első két helyezett szerez kvótát a tokiói ötkarikás játékokra.

Legfrissebb hírek

Golovin Vlagyimir: A cél a csoport első helye

Kézilabda
2025.05.22. 20:38

Három kontinensről kapott ellenfelet a magyar női kézilabda-válogatott a világbajnokságra

Kézilabda
2025.05.22. 18:38

Női kézilabda: a magyar válogatott az első kalapba került a világbajnokság sorsolásán

Kézilabda
2025.05.14. 11:26

Simon Petra: Egyre magabiztosabb vagyok

Kézilabda
2025.05.07. 12:03

Golovin Vlagyimir: Folyamatosan zárkózunk az elithez

Kézilabda
2025.04.17. 14:43

„Még mindig különleges Győrben pályára lépni” – ludwigsburgi piknik Faluvégi Dorottyával

Kézilabda
2025.04.17. 09:34

Közös álmuk a budapesti négyes döntő – így él Szemerey Zsófi, Szöllősi-Schatzl Nadine és Vámos Petra Metzben

Kézilabda
2025.04.15. 09:49

Golovin szerint már van olyan újonc, aki bejátszotta magát a női kéziválogatottba

Kézilabda
2025.04.15. 09:18
Ezek is érdekelhetik