Női kézi NB I: a Vác nyerni tudott Debrecenben, az MTK legyőzte az Érdet

2020.02.15. 19:43
Kácsor Gréta (jobbról a második) nyolc gólt lőtt a DVSC-nek (Fotó: Török Attila, archív)
A meccs nagy részében vezető Vác nyerte a női kézilabda NB I szombati rangadóját a DVSC otthonában. A vendégek hamar megléptek, és bár az 58. percben egyenlített a Loki, nem sikerült egy pontot sem szereznie a hazai csapatnak. Az MTK hazai pályán győzte le az Érdet, a Győri ETO magabiztosan hozta a Fehérvár elleni meccsét.

A Vác már a meccs elején elkapta a fonalat, és 6–1-re meglépett, megadva a találkozó alaphangját. Köstner Vilmosnak negyed óra alatt kétszer is időt kellett kérnie, majd a hazai szurkolóktól is felhangzott az „Ébresztő!” rigmus. Ez némileg megtette hatását, a szünetig 15–13-ra tudott zárkózni a DVSC.

A vendégeknél Kácsor Gréta és Lakatos Rita is elemében volt, a kapuban pedig az idény végén távozó Bárbara Arenhart adott tartást csapatának. A második félidőben újra elhúzott öttel a Vác, a Lokinak folyamatosan futnia kellett az eredmény után.

A hazai gólok nagy részét a Kovács Anna, Jelena Deszpotovics duó szállította, ketten együtt 21-ig jutottak, és a jobbátlövő hetesével az 58. percben először volt iksz az állás. A következő támadásból azonban betalált Kácsor, ráadásul emberhátrányba is került a DVSC, amely Deszpotovics révén már csak egy két kapufát is érintő lövésig jutott.

A Vác sorozatban ötödik tétmeccsét nyerte meg (a kupában az Érdet búcsúztatta), és egy pontra megközelítette a DVSC-t a tabellán.

Az MTK meglepően simán győzte le hazai pályán az Érdet. Az első két gólt ugyan Szabó Laura révén a vendégek szerezték, de utána fordított az MTK, és Tóth Eszter vezérletével már 17–10-re is vezetett. A fővárosiak ezt követően biztosan őrizték előnyüket, amely kilenc találat is volt a második játékrészben, a sikerük nem forgott veszélyben.

A címvédő Győri ETO majdnem 50 gólt elérve múlta felül az Alba Fehérvárt.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–VÁCI NKSE 29–30 (13–15)
Debrecen,
1200 néző. V: Hargitai, Markó
DVSC: Triffa – Arany, KOVÁCS ANNA 13 (9), DESZPOTOVICS 8, Tóvizi 1, Bulath, Vantara-Kelemen 1. Csere: OGUNTOYE, Szabó D. (kapusok), Karsten, Borgyos 1, Karnik, Varsányi 1, BORDÁS 4, Petrus. Edző: Köstner Vilmos
VÁC: ARENHART – DIÓSZEGI 5, Hámori 1, LAKATOS R. 6, HELEMBAI 4, KÁCSOR 8, Radoszavljevics 2. Csere: Bukovszky (kapus), Kuczora 4 (3), Mészáros R., Szabó K. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–5. 16. p.: 6–8. 19. p.: 6–11. 28. p.: 11–13. 37.p: 14–18. 48. p.: 22–24. 54. p.: 25–29. 58. p.: 29–29.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 4/3
Köstner Vilmos:
Tudtuk, hogy a Vác most sokkal jobb formában van, mint amikor ősszel a saját otthonában legyőztük, mi pedig fejben nem vagyunk olyan állapotban, mint akkor. Nem fér bele, hogy egy csapat hazai környezetben ilyen tetemes előnyt adjon ellenfelének, aki megássa a saját sírját, az bele is esik!
Szilágyi Zoltán: Nagy dolog a jó erőkből álló Debrecen csarnokában nyerni, nekünk sikerült, ezért dicséret illeti a csapatot. Annak külön örülök, hogy a végjátékban a kritikus helyzetekben jó döntéseket hoztak játékosaim.

MTK BUDAPEST–ÉRD 40–35 (22–16)
Népfürdő utca,
327 néző. V: Felhő, Öcsi
MTK: GYŐRI – DÁVID-AZARI 7, Mihálffy, TÓTH ESZTER 12 (3), DAKOS 7, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 8, Sallai 2. Csere: SZABADOS 1, PÁL T. 3. Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: Foggea – Nascimento 3 (1), Kiss N. 1, Szabó L. 5 (2), Kisfaludy 1, TÓTH G. 8, Schatzl Natalie 3. Csere: Janurik (kapus), JERÁBKOVA 10, Lavkó 2, Termány R., Király 1, Bízik R. 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–4. 13. p.: 12–8. 19. p.: 17–10. 41. p.: 28–19. 48. p.: 32–26. 56. p.: 36–32
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Golovin Vlagyimir: –
Gyorsan játszottunk, az első félidőt kiválóan megoldotta a csapat, de a második játékrészben nem tudtuk ugyanazt a sebességet produkálni, de így is sikerült nyerni.
Szabó Edina: – Az MTK nagy sebességet erőltetett csapatunkra, amelyben szellemileg és fizikailag sem volt mindenki a topon, voltak nagyon gyenge teljesítmények. Előfordult, hogy visszakapaszkodtunk, de nemhogy fordítani, de közel sem tudtunk kerülni az ellenfélhez.

GYŐRI AUDI ETO KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 49–23 (25–11)
Győr,
3411 néző. V: Ignéczi, Kavalecz
GYŐR: LEYNAUD 1 – KNEDLÍKOVÁ 7, Kurtovic 3 (1), S. Oftedal 4, Brattset 2, E. Amorim 4, Puhalák 3. Csere: Kiss É, Grimsbö (kapusok), Edwige 2, V. KRISTIANSEN 6 (2), A. Hansen 3, NZE MINKO 8, K. Bulatovics 2, FALUVÉGI D. 4. Edző: Danyi Gábor
FEHÉRVÁR: Mistina – TÖPFNER 6 (3), Walfisch 5, Rózsás, Sztankovics 2, Mendy 4, Pelczéder 1. Csere: Györkös, Gajdóczi (kapusok), Boldizsár 1, Utasi 2, Gerháth K., Szarka A. 2. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–1. 12. p.: 10–2. 15. p.: 13–3. 24. p.: 20–6. 38. p.: 31–13. 42. p.: 35–15. 46. p.: 36–18. 54. p.: 42–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Danyi Gábor:
– Támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk. nagyon komolyan vettük a mérkőzést, dicséret illeti a csapatot.
Deli Rita: – A mi együttesünknek a jelen állás szerinti összetétele meghatározta az egész mérkőzés képét. Fényévnyire vagyunk a Győrtől.

1. Győr 18 17 1 633–427 +206 34
2. FTC 17 13 3 1 555–428 +127 29
3. Siófok 16 13 1 2 537–377 +160 27
4. Debrecen 16 9 3 4 493–460 +33 21
5. Érd 16 10 6 518–451 +67 20
6. Vác 16 9 2 5 465–449 +16 20
7. Dunaújváros 17 7 2 8 431–459 –28 16
8. MTK 18 7 2 9 510–562 –52 16