Női kézi Eb: Pintea Párizsban írt alá a Győrhöz, már beszélt is az átigazolásáról

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.12.15. 15:40
null
Pintea a jövőben már csak edzésen lőhet gólt Kiss Évának (Fotó: AFP)
A Gazeta Sporturilor és a román DIGI Sport is arról számolt be, hogy a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatával korábban hírbe hozott Crina Pintea a franciaországi Európa-bajnokság záró napja előtt Párizsban aláírta szerződését a magyar klubbal. A Győr kifizeti a francia Paris 92 által kért 50 ezer eurós kivásárlási árat, a 28 éves beálló így már ott lehet a januári, CSM Bucuresti elleni Bajnokok Ligája-meccsen is a kisalföldi együttesben. Pintea később nyilatkozott is az átigazolásáról.

Először december elején írtak arról a román lapok, hogy a beállót kereső Győri ETO válogatottjuk egyik kulcsjátékosával, Crina Pinteával erősítheti meg a keretét.

A 192 cm magas és 85 kilós beálló jelenleg az Európa-bajnokságon szerepel a román nemzeti csapattal, és készül a vasárnapi, Hollandia elleni bronzmeccsre. Ahogy a gsp.ro fogalmaz, a döntőről ugyan lemaradt, de megkötötte élete szerződését.

Pintea ugyanis a hírek szerint Párizsban kötelezte el magát a kisalföldi klubhoz, amely előtte megegyezett a Paris 92 együttesével (korábbi nevén Issy-Paris) a franciák által kért 50 ezer eurós (kb. 15 és fél millió forintos) kivásárlási ár kifizetéséről.

Pintea töltötte a pályán a legtöbb időt a román válogatottban az Eb során, már hat óra fölött jár, ezalatt 50 helyzetéből 32-t gólra váltott, ami 64 százalékos hatékonyságot jelent.

A román lapok érdekességként megemlítik, hogy Pintea így már ott lehet január 26-án a CSM Bucuresti elleni BL-rangadón is.

„Hogy mi következik nekem az Eb után? Szeretnék kicsit pihenni, mert eléggé elfáradtam, utána úgyis tudjátok, mi jön – idézi a ProSport Pinteát. – Ahogy hallottátok, a Győrben fogok játszani. Hozzászoktam már, hogy mindenért meg kell küzdenem, semmit nem kaptam ajándékba az élettől. Meg fogok harcolni a helyemért. Nem lesz egyszerű a CSM ellen pályára lépni, de ha egy ilyen lehetőség adódik, nem hagyhatod veszni. A Bukarest ellen is el fogom végezni a dolgom.”

 

Legfrissebb hírek

Egy norvég farmról a világ tetejére – így vált Kari Brattset Győrben is vezérré

Kézilabda
14 órája

Elkészült a női kézilabda BL-negyeddöntő pontos menetrendje, mutatjuk, mikor játszik az ETO és az FTC

Kézilabda
2025.03.31. 22:06

Kristiansen és Breistöl is visszatért, a Győr 27 góllal verte meg a Vasast a női kézi NB I-ben

Kézilabda
2025.03.26. 19:25

Második gyermekét várja a Siófok és a Győr korábbi kézilabdakapusa

Kézilabda
2025.03.26. 16:35

Bruna de Paula: Csak rajtunk múlik, hogy megnyerjük-e a BL-t és a bajnokságot

Kézilabda
2025.03.25. 08:35

Per Johansson: Egyenesen a koppenhágai Roskilde Fesztiválról estem be edzőnek

Kézilabda
2025.03.24. 19:21

A Veszprém ragaszkodik Palasics Kristóf visszahívásához

Kézilabda
2025.03.23. 11:44

A második félidőben állva hagyta a Debrecent a Győr a női kézirangadón

Kézilabda
2025.03.22. 19:44
Ezek is érdekelhetik