Női kézilabda: A világ legjobbja leszek ismét – Nora Mörk

Vágólapra másolva!
2018.11.26. 09:05
Nora Mörk nagyon nehezen viseli, hogy sérülése miatt nem kézilabdázhat, de a Győri Audi ETO KC jobbátlövője készen áll arra, hogy hamarosan újra a világ egyik legjobbja legyen.

 

 

„Minden rendben van velem, csak az bánt, hogy nem játszhatok. Nagyon hiányzik” – nyilatkozta Nora Mörk a norvég Tv2-nek a hazai rendezésű Möbelringen-kupán.

A győriek egyszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok játékosa még februárban sérült meg, augusztusban edzésbe állt, de kiderült, újabb beavatkozásra és újabb hat hónapos rehabilitációra van szüksége.

„Az elmúlt néhány hét nagyon kemény volt, de tudom, hogy a világ legjobbja leszek ismét. Sok jó év van még előttem, ez ösztönöz a folytatásra. Mentálisan a padlón voltam, az első hetekben elveszítettem a motivációmat is. De most sokat segít, hogy látom a pályán Theát, az ikertestvérem az egyetlen ok, amiért itt vagyok a meccsen, szeretem őt nézni a norvég válogatottban.”

Nora Mörk elmondta, a célja, hogy februárban visszatérhessen az edzésekhez, márciusban már néhány mérkőzésen is játsszon, és a final fourban már teljes erővel segíthesse csapatát a BL-címvédéshez.

A hétvégi Möbelringen-kupát egyébként Norvégia nyerte meg, de a csapat újabb kulcsemberét veszítette el a térdsérülést szenvedett jobbátlövőt, Amanda Kurtovicot.

Legfrissebb hírek

Női kézi NB I: nem tett csodát Győrben a Kozármisleny

Kézilabda
4 órája

Kézilabda: hibátlanul vezet a Veszprém csikócsapata az NB I/B-ben

Utánpótlássport
Tegnap, 9:02

Kézilabda: a 16 éves Zákányi Janka az ETO klasszisai között bizonyít

Utánpótlássport
2025.10.25. 09:02

A címvédő ETO Debrecenbe utazik, Kaproncán javíthat az FTC

Kézilabda
2025.10.25. 08:47

Női kézilabda: már az új életét tervezi a győriek világklasszis kapusa?

Kézilabda
2025.10.23. 14:41

A Győr és az FTC is simán nyert hazai pályán a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.10.22. 19:44

Női kézilabda NB I: a Győrt és az FTC-t is megbüntették a rangadón történtek miatt

Kézilabda
2025.10.22. 16:18

Szürreális ok miatt maradhat le a kézilabda-vb-ről Nora Mörk

Kézilabda
2025.10.16. 12:37
Ezek is érdekelhetik