Női kézi: Nora Mörkre újabb hat hónapos kihagyás vár

Vágólapra másolva!
2018.10.12. 13:20
null
Nora Mörköt megműtötték, újabb hat hónapot ki kell hagynia (Fotó: Török Attila)
Bekövetkezett az, amitől Nora Mörk a legjobban félt, a Győri Audi ETO KC norvég kézilabdázójának térdét pénteken Norvégiában megműtötték, és legalább hat hónapot ki kell hagynia.

 

 

A Tv2.no portál beszámolója szerint a pénteki műtét jól sikerült, de kiderült, hogy Mörknek újabb fél évet ki kell hagynia.

„Bekövetkezett az, amitől Nora félt: a meniszkuszsérülése súlyosabb volt a vártnál, ami azt jelenti, hogy körülbelül hat hónapig nem játszhat. A legjobb orvosok végezték a műtétet, nem tehetünk mást, mint támogatjuk őt a felépülésben” – nyilatkozta Thorír Hergeirsson, a norvég női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. A szakember szerint Mörknek az elkövetkező időszakban meg kell próbálnia nem túl sokat foglalkozni a kézilabdával, a rehabilitáció során pedig mindig csak az adott hétre szabad koncentrálnia, és hogy a következő szezonra teljesen egészséges legyen.

Mörk még február 5-én, a Nyköbing elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen szenvedett súlyos térdsérülést, és ugyan a rehabilitációja jól haladt, két hete ismét fájdalmat érzett az operált térdében. A vizsgálatok során kiderült, hogy az újabb – immár nyolcadik – műtét elkerülhetetlen.

„A sérülése miatti kivizsgálás során jó térdízületi stabilitás mellett a holdasporc-gyök szakadása volt valószínűsíthető. Az október 12-én Oslóban elvégzett műtét során beigazolódott a holdasporc-gyök szakadása, melynek helyreállító műtétét követően ismét féléves rehabilitáció vár a játékosra” – erősítette meg a hírt Balogh Péter, a Győri ETO csapatorvosa.

Legfrissebb hírek

Női kézilabda: megint súlyosan megsérült az MTK kapusa

Kézilabda
2025.08.15. 11:03

„Egy kicsit izgultam az elején” – 312 nap után tért vissza a kézilabdapályára Schatzl Natalie

Kézilabda
2025.08.13. 17:35

Női kézilabda: megsérült a nyáron érkezett győri irányító

Kézilabda
2025.08.13. 13:24

Trófeákért jöttek Győrbe a klasszis kézilabdázók

Kézilabda
2025.08.13. 10:33

Alicia Toublanc: Olyan, mintha hazaérkeztem volna

Kézilabda
2025.08.09. 08:21

Csapatépítő a Győri ETO-nál és az FTC-nél is, képek és videók a játékos feladatokról

Kézilabda
2025.08.08. 11:25

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, ADATBANK, 2025–2026

Kézilabda
2025.08.07. 08:29

Megvan, melyik csapat veszi át Faluvégiék helyét a női kézi BL-ben

Kézilabda
2025.08.05. 21:23
Ezek is érdekelhetik