Férfi kézi BL: „Nem akarom elvenni a Vardartól a győzelmet, de...”

2018.09.29. 20:52
Mint ismert, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 27–25-re kikapott az így továbbra is hibátlan Vardar Szkopjétól. A találkozót követően a magyar csapat vezetőedzője, Ljubomir Vranjes a játékvezetést is kifogásolta, míg Nagy László szerint elsősorban a helyzetkihasználás miatt kaptak ki.

A meccsről bővebben itt! A meccsről bővebben itt!

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–RK VARDAR (macedón) 25–27 (11–13)
Veszprém, 5000 néző. V: Geipel, Helbig (németek)
VESZPRÉM: Sterbik – GAJIC 5 (2), NAGY L. 4, Blagotinsek 2, Mackovsek 4, Terzic, Strlek 1. Csere: Mikler (kapus), Lékai, M. Ilics 1, R. Toft Hansen, P. NENADICS 2, Tönnesen 2, A. Nilsson, Manaszkov 3, Mahé 1. Edző: Ljubomir Vranjes
VARDAR: MILOSZAVLJEV – Siskarjov 1, Kristopans 4, Skube 2, Kalaras 1, BOROZAN 5, GYIBIROV 6 (1). Csere: Cupic 4 (2), Moraes 3, Karacic 1. Edző: Roberto Parrondo
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 11. p.: 4–5. 16. p.: 4–7. 21. p.: 6–11. 29. p: 11–12. 35. p.: 14–14. 42. p.: 17–16. 47. p.: 21–19. 54. p.: 22–23
Kiállítások: 16, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3
Ljubomir Vranjes:
– Nagyon elégedetlen vagyok, mert volt esélyünk a pontszerzésre és a győzelemre is. Csakhogy a túl sok technikai hibánkat, a kimaradó ziccereinket és a tizenhat perc kiállítást tetézték még további durva és sorozatos bírói tévedések. Nem akarom elvenni a Vardartól a győzelmet, de ez nem először történt meg velünk, szerintem ennek a játékvezetői ténykedésnek sürgősen véget kell vetni.
Roberto Parrondo: – Veszprémben nagyon nehéz nyerni, mert rettentően erős az ellenfél. Ráadásul sérüléshullám sújtja az előző idényhez képest amúgy is kicsit gyengébb keretű csapatomat. Csupán kilenc mezőnyjátékossal, óriásit harcolva szereztünk újabb két pontot.

A játékvezetőkkel kapcsolatban a Veszprém csapatkapitánya, Nagy László is elmondta a véleményét.

„Egyszer kétszer nekem is volt olyan érzésem, hogy nem volt két perces kiállítás, sőt még támadó fault is lehetett volna főleg hazai pályán, de alapvetően a vereséget nem a két német játékvezetőre fogom, hanem a helyzetkihasználásunkra.