MÖBELRINGEN-KUPA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA, BERGEN (NORVÉGIA)
1. FORDULÓ
OROSZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 35–33 (18–17)
Straume, 1500 néző
OROSZORSZÁG: Utkina – MANAGAROVA 4, Punyko 3, DMITRIJEVA 7 (1), Makejeva 3, VEGYEHINA 5, Szamohina 2. Csere: Kalinyina (kapus), Szabirova 1, VJAHIRJEVA 6, Petrova 1, Iljina, Markova, Kocsetova 3 (3), Saposnyikova, Malasenko. Edző: Jevgenyij Trefilov
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Bódi 2, Tóth G. 2, Görbicz 1, Mayer, Klivinyi 4, SCHATZL NADINE 7. Csere: Janurik (kapus), Szekeres 2, Szöllősi-Zácsik 1, KOVACSICS 8 (2), Háfra N. 2, Kisfaludy, Kovács Anna 1 (1), Lukács 3. Edző: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 14. p.: 10–7. 20. p.: 12–11. 27. p.: 18–14. 35. p.: 21–20. 44. p.: 25–24. 53. p.: 32–26. 56. p.: 32–31
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3
További eredmény: Norvégia–Dél-Korea 39–28 (22–12)
MESTERMÉRLEG
Kim Rasmussen: – Az első perctől kezdve nagy gondjaink voltak a védekezéssel, az oroszok gyors játékára nem volt válaszunk. Sok mindennel kísérleteztem, talán még sosem próbáltam ki ennyiféle variációt, de semmi sem segített, a játékosok végig le voltak maradva egy lépéssel az ellenféltől, és a kapusok sem tudtak segíteni. Most láttuk, mi mindenen kell javítanunk, és már a szünnapon el is kezdjük a munkát.
A mérkőzés legjobbja orosz oldalról Darja Dmitrijeva, magyar részről Schatzl Nadine lett.
A Möbelringen-kupa helyett egyértelműen a felkészülési torna elnevezés érvényesült a találkozón. Rengeteg pontatlanság, a csapatok állandó forgatása és a védekezés élességének hiánya jellemezte mindkét oldalon a meccset, az első félidőt különösen. Jellemző momentum volt, hogy Kim Rasmussen már az első félidőben kikérte a második idejét is, egy percre utóbbi után pedig Jevgenyij Trefilov is elégedetlensége miatt intette magához a lányait.
Magyar oldalon különösen lyukas volt a védelem, középen, mint kés a vajon, jutottak át Darja Dmitrijeváék, védekezésváltás után pedig a beálló maradt rendre üresen. A tehetetlenségen egyáltalán nem segített, hogy kapusteljesítmény gyakorlatilag nem volt a mieinknél, és ebben a Janurik Kinga és Bíró Blanka közti oda-vissza csere sem hozott változást. A 26. percre néggyel megléptek az oroszok, de támadásban voltak pozitívumok – főként Schatzl Nadine-tól és Kovacsics Anikótól –, ilyen volt az is, hogy a szünet előtt mínusz egyre feljött a csapat (17–18).
Fordulás után, a 40. percre ismét elhúzott hárommal a Trefilov-csapat, és sokáig úgy tűnt, a mieinknek nem jut lap a végjátékban, mert Julija Manaharova nagyon pontos volt, a Darja Dmitrijeva, Anna Vjahirjeva kettős pedig folyamatosan szétzilálta a védelem közepét. Görbicz Anita dobott egy gólt a saját kilencméteresétől, de alapvetően Kovacsicson múlt a magyar támadójáték, és ő vitte is a csapatot a hátán, amíg lehetett. Dicsérhető volt még a szélsők teljesítménye, Schatzl mellett Lukács Viktóriának is volt több jó megoldása a második játékrészben.
A hajrában hatgólos előnye is volt az oroszoknak, a magyar csapat azonban nem hagyta magát, így csak Kovacsics elhibázott hetesénél dőlt el a meccs. 35–33-ra nyert az olimpiai bajnok, és legalább ennyivel összességében jobb is volt. Folytatás szombaton Norvégia ellen.
MÖBELRINGEN-KUPA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA, BERGEN (NORVÉGIA)18.15: Norvégia–Oroszország
PERCRŐL PERCRE
60. VÉGE! Az orosz válogatott 35–33-ra nyert a magyar ellen.
30. Időn túli szabaddobás után vége az első félidőnek. Ahhoz képest, hogy a félidő során jobbára csak futott a magyar csapat az eredmény után, a félidei állás hízelgő.
A mieink fehér, az oroszok kék mez és nadrágban játszanak.
Az oroszok kerete alaposan átalakult az olimpia óta az elmúlt bő egy évben. A Rióban szereplő 15 orosz játékos közül hatan maradtak hírmondónak a bő keretben – köztük az olimpiai MVP, Anna Vjahirjeva és a legjobb irányító, Darja Dmitrijeva. Meg persze Jevgenyij Trefilov. A keretben csupán egy légiós van, a debreceni Anna Punko.
„Kevesebb edzésre marad időnk, viszont kemény mérkőzéseket játszunk, és lehet, hogy ez lesz az üdvözítő megoldás – mondta Kim Rasmussen a Bálint Mátyásnak adott interjúban. – Az utóbbi években a magyar csapat általában csak egy-két könnyebb edzőmeccsel készült, de most mással kísérletezünk: nekimegyünk a világ élvonalának, ahol ha nem tesszük oda magunkat, kinyírnak. Edzésekre meg inkább a videoszobában kerül sor, a tanulságokat ott vonjuk le. Biztos, hogy lesz belőlük bőven, mert kísérletezni fogok, mind a tizennyolc játékosnak lehetőséget adok és minden taktikai variációt kipróbálok, az eredmény ezúttal másodlagos. Persze meg akarjuk nyerni a mérkőzéseket, de fontosabb, hogy felmérjük, a december másodikai első vb-meccsünkig miben kell még előrelépnünk.” A teljes interjút – számos vb előtti részlettel itt olvashatja!
Kim Rasmussen egyelőre 18 játékossal számolhat a kupán. Továbbra is kérdőjel szerepel amellett, hogy Tomori Zsuzsanna, illetve Szucsánszki Zita részt vehet-e a németországi vb-n, mindketten itthon készülnek.
A norvégiai tornán négy csapat vesz rész, a magyar és az orosz mellett a házigazda norvég és a dél-koreai. A nyitó mérkőzésen a házigazda a kiváló első félidő után 39–28-ra legyőzte az ázsiai csapatot. A norvégoknál Amanda Kurtovic, valamint az idén június végén második gyermekének életet adó Heidi Löke is hét gólig jutott. A Győrben légióskodó Nora Mörk és Stine Oftedal három-három gólt lőtt a hazaiaknál.
A kézilabda-szövetség beszámolója szerint a mieink érkezése nem volt éppen zökkenőmentes, bár Oslóba gond nélkül megérkezett Kim Rasmussen csapata, a norvég fővárosból gépe viszont csak szerda éjfélkor tudott továbbindulni Bergenbe.
Üdvözöljük kedves olvasóinkat a magyar–orosz meccs alkalmából! A mérkőzés helyszíne Bergen.
MÖBELRINGEN-KUPA, FELKÉSZÜLÉSI TORNA, BERGEN (NORVÉGIA)
November 23., csütörtök
Norvégia–Dél-Korea 39–28 (22–12)
Magyarország–Oroszország 33–35 (17–18)
November 25., szombat
16.00: Dél-Korea–Oroszország
18.15: Norvégia–Magyarország (Tv: Sport1)
November 26., vasárnap
16.00: Magyarország–Dél-Korea (Tv: Sport2)
18.15: Norvégia–Oroszország
A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), JANURIK Kinga (Érd)
Jobbszélsők: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA)
Irányítók: GÖRBICZ Anita (Győri Audi ETO), KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Érd)
Beállók: KISFALUDY Anett (Érd), MAYER Szabina (Alba Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), MAZÁK-NÉMETH Csilla (Siófok KC), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (Budaörs)
Balszélsők: GÁVAI Szonja (Érd), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim RASMUSSEN
Edző: SITI Bea
Kapusedző: BAKOS István
Rehabilitációját végzi: TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO)
Tartalék: SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
AZ OROSZ NŐI VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: 29 Jelena UTKINA (Lada Togliatti), 44 Kira TRUSZOVA (Asztrahanocska), 88 Viktorija KALINYINA (Kubany)
Jobbszélsők: 13 Anna VJAHIRJEVA (Rosztov-Don), 36 Julija MANAHAROVA (Rosztov-Don), 97 Anasztaszija MAKINA (Dinamo Volgográd)
Jobbátlövők: 37 Anna SAPOSNYIKOVA (Asztrahanocska), 87 Valentina VERNYIGOROVA (Kubany), 93 Anna PUNKO (Debrecen)
Irányítók: 7 Darja DMITRIJEVA (Lada Togliatti), 31 Karina SZABIROVA (Asztrahanocska), 77 Jaroszlava FROLOVA (Kubany), 33 Jekatyerina ILINA (Rosztov-Don)
Beállók: 6 Jekatyerina MATLASZOVA (Kubany), 19 Kszenija MAKEJEVA (Rosztov-Don), 70 Maja PETROVA (Rosztov-Don)
Balátlövők: 21 Viktorija ZSILINSZKAJTYE (Kuban), 27 Polina VEGYEHINA (Lada Togliatti), 66 Anna KOCSETOVA (Asztrahanocska)
Balszélsők: 18 Darja SZAMOHINA (Asztrahanocska), 32 Krisztina KOZOHAR (Asztrahanocska), 98 Julija MARKOVA (Dinamo Volgográd)
Szövetségi kapitány: Jevgenyij TREFILOV
NŐI KÉZILABDA-VB (december 1–17., Németország)
CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Trier): Franciaország, Románia, Spanyolország, Szlovénia, Angola, Paraguay
B-csoport (Bietigheim): Norvégia, Svédország, Csehország, Magyarország, Argentína, Lengyelország
C-csoport (Oldenburg): Dánia, Oroszország, Brazília, Montenegró, Japán, Tunézia
D-csoport (Lipcse): Hollandia, Németország, Szerbia, Koreai Köztársaság, Kína, Kamerun
A magyar válogatott csoportmérkőzései a B-csoportban
December 2., szombat 20.30: Norvégia–Magyarország
December 3., vasárnap 18.00: Magyarország–Svédország
December 5., kedd 14.00: Magyarország–Argentína
December 7., csütörtök 14.00: Lengyelország–Magyarország
December 8., péntek 18.00: Csehország–Magyarország
A csoportmérkőzések helyszíne: Bietigheim-Bissingen, EgeTrans Aréna
Az A- és B-csoport továbbjutóinak nyolcaddöntőjére Lipcsében kerül sor, az Arena Leipzigben. A negyeddöntők helyszínei Lipcse és Magdeburg, az elődöntők, a döntő és a bronzmérkőzés helyszíne Hamburg.
A világbajnokság adatbankját, benne a teljes menetrenddel itt tekintheti meg!
Jegyek a világbajnokságra: http://germanyhandball2017.com/tickets/