Férfi kézilabda: bajnok lett a Veszprém BL-riválisa

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.05.19. 12:11
null
Karabatic és Accambray: 9-9 aranyérem (Fotó: AFP)
Zsinórban harmadszor, összességében negyedik alkalommal lett francia bajnok a Paris Saint-Germain férfi kézilabdacsapata. A Veszprém következő BL-ellenfelénél két játékos, William Accambray és Nikola Karabatic is a kilencedik aranyérmét nyerte.

 

Két fordulóval a bajnokság vége előtt eldőlt, hogy a PSG férfi kézilabdacsapata megvédte címét. Az együttes szerdán 30–29-re verte az USM Saran csapatát, azonban a Nantes 33–30-ra kikapott otthon a Montpellier-től, így a párizsiak ötpontos előnye azt jelenti, a nagy rivális nem érheti már utol.

A csapat két olimpiai, világ- és Európa-bajnok világklasszisa, William Accambray és Nikola Karabatic pályafutása kilencedik bajnoki címét ünnepelhette (rajtuk kívül még Grégory Anquetil, Franck Junillon, Daouda Karaboué és Andrej Golic nyert ennyit), ennél több aranyat csak Mladen Bojinovic (11), Samuel Honrubia, Michaël Guigou és Laurent Puigsegur (10-10) nyert.

Karabatic folytathatja az éremhalmozást jövőre is, de Accambray biztosan nem, ő ugyanis a nyártól a Veszprémet erősíti.

A PSG negyedik bajnoki címével – Luc Abalo, Jeffrey M'Tima és Mikkel Hansen minden aranycsapatban szerepelt – utolérte az örökranglistán a Paris UC és az USAM Nimes csapatait, a Stade Marseillais UC és az USM Gagny 5-5, a Stella St Maur 6, az Ivry 8, míg a Montpellier 14 alkalommal lett bajnok.

Legfrissebb hírek

Kiütéssel nyert a PSG, már csak a matematika babrálhat ki a párizsiakkal

Francia labdarúgás
2025.03.29. 23:00

Kézilabda: kalandos úton jutott el az NB I-be Gulyás Gergő

Utánpótlássport
2025.03.28. 20:40

Műhiba a Szeged és a PSG meccsén a kézi BL-ben

Kézilabda
2025.03.28. 18:03

Kikapott a Szeged a PSG-től a férfi kézi BL-ben, bravúr kell a negyeddöntőhöz

Kézilabda
2025.03.27. 20:25

Nem akármilyen örömhírrel szolgált Bánhidi Bence a PSG elleni rangadó előtt

Kézilabda
2025.03.27. 12:31

Kézilabda: program a határon túli fiatalokért

Utánpótlássport
2025.03.27. 09:04

Bodó Richárd: Ez a PSG már nem az, amelyik rendre a négyes döntőért játszott

Kézilabda
2025.03.27. 08:10

Kézilabda: magabiztosan menetel az U20-as női élvonalban a SZISE

Utánpótlássport
2025.03.26. 20:10
Ezek is érdekelhetik