Női kézi NB I: a Vác 11, az Érd 10 góllal győzött

2017.04.15. 20:40
A Vác 11 góllal nyert a Kisvárda ellen, míg az Érd tíz góllal volt jobb a Békéscsabánál a K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
IPRESS CENTER-VÁC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 37–26 (17–14)
Vác, 500
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VÁC: ARENHART – JOVETIC 7, SOÓS 6, Helembai 3, BASIC 6, Temes 4 (3), RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Balog J. (kapus), Hámori 2, Farkas V., Sz. Vukcsevics 1, Szondi, Kácsor 1, Bagi, Sziráki 1, Bató. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA: Dzsukeva – ORBÁN ADRIENN 4, Dmitrovics 4, Liscsevics 2, SZABÓ V. 5, Tóth G. 4 (1), Rocha 2. Csere: Puscas (kapus), Yttereng, Umenec, Gedroit 2, Mihovics 2, Tarjányi, Kucerová 1, Karacs, Lévai. Edző: Dévényi János
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–4. 17. p.: 10–10. 27. p.: 15–12. 35. p.: 20–15. 40. p.: 26–15. 46. p.: 29–21. 55. p.: 36–23
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán:
– A szünet után nagyot javult a védőmunkánk, míg támadásban végig kreatívan, gólra törően játszottunk. Örülünk a magabiztos győzelemnek és annak, hogy teljesítményünkkel ki tudtuk szolgálni lelkes közönségünket.
Dévényi János: – A második félidőre mintha ki sem jöttünk volna. Sorra kaptuk a gólokat, aminek következményeként összecsuklottunk, és a hátralévő időben már csak a becsületünkért kézilabdáztunk.K&H NŐI KÉZILABDALIGA
Vác, 500

ÉRD–EUBILITY GROUP–BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–24 (15–11)
Érd, 700
néző. V: Felhő, Öcsi
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 11 (3), Kiss N., A. Bulatovics 2, KISFALUDY 5, Klivinyi 2, FEKETE B. 5. Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), SIGNATÉ 5, M. González 1, Gulyás, Barján 2, Szabó L., 1, Araújo, Takács K. Edző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA: Triffa – Diószegi 2, KOVACSEVICS 5, Gidai, Djukics 2, Walfisch 1, Gávai 2. Csere: Terenyi (kapus), VASZILEUSZKAJA 8 (4), Bottó 3, Vukajlovics 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 16. p.: 8–7. 22. p.: 9–9. 28. p.: 13–11. 36. p.: 19–12. 42. p.: 23–16. 49. p.: 26–21. 52. p.: 30–22
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/4
Szabó Edina:
– A győzelem gyönyörű, annak nagyon örülünk. A csapat részéről az erőfeszítés még mindig középszerű.
Skaliczki László: – Az Érd nagyobb sebességgel játszott. Mi igyekeztünk, szakaszaiban voltam elégedett a sebességgel, viszont ahhoz képest, ahányan voltunk, megtettük a dolgunkat, úgyhogy elismerésem az enyéimnek.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 1 628–399 +229 37
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 15 1 2 583–430 +153 31
3. Érd 20 14 3 3 551–491 +60 31
4. Dunaújvárosi Kohász KA 19 13 1 5 563–474 +89 27
5. Ipress Center-Vác 20 13 1 6 586–522 +64 27
6. Alba Fehérvár KC 19 10 9 508–496 +12 20
7. DVSC-TVP 20 8 3 9 529–508 +21 19