A női kézilabda NB I-ben szereplő MKC már az új otthonában fogadja szombati ellenfelét, az Alba Fehérvárt, és a csarnokavatón várhatóan telt ház várja majd a csapatokat.
A csarnok parketta borítású, a kézilabda mellett alkalmas kosárlabdára, tollaslabdára, röplabdára, teniszezésre és teremlabdarúgásra. Három kisebb termet is kialakítottak, ahol például asztaliteniszezni és a küzdősportokat gyakorolni is lehet.
Sárfalvi Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériuma nemzeti utánpótlás-nevelésért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkára avatóbeszédében hangsúlyozta: a kormány kiemelt stratégiai célja a sportra nevelés, mert a sport hozzájárul a testi, szellemi és lelki egészség megőrzéséhez.
Emlékeztetett: a kormány azon dolgozik, hogy „sportnemzetből sportoló nemzet legyünk”. A cél érdekében 26 tornaterem épül az országban, hogy a közoktatásban részt vevő gyermekek eszközfeltételeit javítsák.
Ez 1 millió 173 ezer gyermeket érint. A Sport legyen a tied program keretében pedig tíz sportággal ismerkedhetnek meg a diákok, ami hozzájárul egészségük megőrzéséhez, az egészséges életmód népszerűsítéséhez, továbbá elősegíti a belépést az utánpótlásrendszerbe.
Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője hangoztatta: mintegy másfél milliárd forint több mint hatvan helyi vállalkozás társasági adójából gyűlt össze a csarnokra, amely ilyen formájában kifejezetten közösségi épület lett.
A sportcsarnok építésére 240 millió forint állami, 318 millió forint önkormányzati támogatás volt, az egyesületi önrész pedig közel 50 millió forint.
A város szeretné, ha a jövőben megvalósulna az atlétikai pálya korszerűsítése és egy új uszoda építése.
Bokor Ákos, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnökségi tagja kiemelte: a szövetség 2010-ben Új pályán címmel tízéves stratégiát alkotott, amelynek az egyik célja az volt, hogy megnöveljék a sportolók számát. Az elmúlt évben közel a duplájára nőtt a kosárlabdában a sportolók száma 2010-hez képest.
Hangoztatta: eddig közel nyolcvan tornatermet, csarnokot újítottak fel, vagy építettek.
Árvay István (Fidesz-KDNP), Mosonmagyaróvár polgármestere történelmi eseménynek nevezte az avatást és elmondta, hogy az épület használatbavételi engedélye megvan.
Drescher Ottó, az építtető és a csarnokot üzemeltető Első Mosonmagyaróvári Torna Egylet 1904 elnöke arról beszélt, hogy az alapkövet 2015 nyarán tették le, s a csarnok tavaly decemberre készült el. A névadó azért lett a mosonmagyaróvári UFM Egyesült Habanyaggyártó Bt., mert a társasági adóból befolyt összeg hatvan százalékát adta a cég.
Guntram Thurnher, az UFM Egyesült Habanyaggyártó Bt. ügyvezetője beszédében elmondta, hogy a névhasználati megállapodást tíz évre kötötték, de az együttműködés igény esetén meghosszabbítható.