Férfi kézi: Borbély Ádám a Wisla Plockban folytatja

Vágólapra másolva!
2017.01.31. 19:28
null
Borbély Ádám (jobbra) a nyáron légiósnak áll (Fotó: Lénárt Márton)
A következő idénytől a lengyel Wisla Plock játékosa lesz Borbély Ádám, a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának kapusa.

 

A Wisla Plock kedden a honlapján jelentette be, hogy Borbély Ádám kétéves szerződést írt alá, amely idén nyáron lép érvénybe.

„Nagy lépés ez a pályafutásomban. Jó lehetőség lesz számomra a fejlődésre” – nyilatkozta leendő klubja oldalán a 21 éves magyar kapus, akinek Mikler Roland és Mirko Alilovic mellett korlátozott játéklehetőség jut Veszprémben, ezért is döntött a váltás mellett.

Piotr Przybecki, a Wisla vezetőedzője Rodrigo Corralesszel állította párhuzamba Borbélyt, mondván, a spanyol kapus is viszonylag ismeretlenként érkezett hozzájuk, ám hamar meghatározó emberré nőtte ki magát. Corrales és Borbély Plockban nem lesznek csapattársak, mivel a 26 éves spanyol az idény végén a PSG-be igazol.

A Wisla Plock hétszeres lengyel bajnok – legutóbb 2011-ben ünnepelt aranyérmet a Kielce megelőzése után –, és a legutóbbi három idényben nyolcaddöntőbe jutott a Bajnokok Ligájában.

Legfrissebb hírek

Megőrizte hibátlan mérlegét a címvédő, győztek Fazekasék is a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2025.10.08. 20:22

Nem sikerült a címvédés: elbukta a 80 perces egyiptomi csatát a Veszprém

Kézilabda
2025.10.02. 21:18

Európai kézilabdaligák: 20 magyar gól a román női bajnokságban

Kézilabda
2025.10.01. 23:02

Harmadik meccsét is megnyerte a Magdeburg a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.09.25. 22:28

Európai kézilabdaligák: Rosta Miklós tíz gólt lőtt a Dinamóban

Kézilabda
2025.09.20. 22:56

Európai kézilabdaligák: Pergel hat, Tóth Rajmond három gólt lőtt a spanyol élvonalban

Kézilabda
2025.09.13. 23:23

Fazekas Gergő szerint minden egyes labdának jelentősége volt a Szeged ellen

Kézilabda
2025.09.11. 22:46

Remek második félidővel nyert a Füchse Berlin a Nantes ellen a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2025.09.11. 22:34
Ezek is érdekelhetik