Éppen két év telt el az első bejelentés óta, amely arról szólt, hogy a multifunkciós csarnok TAO-támogatásból épülhet meg – olvasható a klub közleményében. A létesítmény kivitelezése 2015-ben kezdődött, és még abban az évben eljutott a szerkezetkész állapotig. Fodor János, a Siófok Kézilabda Klub ügyvezetője azóta többször is úgy nyilatkozott, mindent megtesz azért, hogy folytatódjon az építkezés, a TAO-támogatások azonban egy ilyen léptékű fejlesztéshez nem voltak elegendőek, különösen úgy, hogy időközben a klub beruházásában elkészült egy sportkollégium és épülőben van egy másik sportcsarnok is a legkisebb kézilabdázóknak.
A magyar állam nemcsak a beruházás befejezéséhez szükséges anyagi alapot teremtette meg a megítélt 1.9 milliárd forinttal, hanem a sportkomplexum területét is megvásárolja a siófoki önkormányzattól. A sportcsarnok így állami tulajdonba kerül úgy, hogy a komplexumot 25 éven át a Siófok Kézilabda és Tenisz Klub tartja fenn.
„Eredetileg ezer fő befogadására terveztük a sportcsarnokot, a tervek azonban annyiban módosulnak, hogy ötszázzal növeljük a férőhelyek számát” – árulta el Fodor János hozzátéve, hogy az üzemeltetési költségek optimalizálása érdekében megújuló energiákat szeretnének alkalmazni az építkezés során.