Férfi kézi NB I: komlói sikerével kapaszkodik az Eger

2016.05.11. 20:34
Az Eger 28–25-re nyert Komlón a férfi kézilabda NB I alsóházi rájátszásában, így, bár még mindig az utolsó helyen áll, már csak egy ponttal van lemaradva a PLER-től, és kettővel a Gyöngyöstől, illetve a Ceglédtől.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS
SPORT 36 KOMLÓ–EGER SBS 25–28 (13–15)
Komló, 500
néző. V: Horváth P., Marton B.
KOMLÓ: Selymes – Senad 2, Sebestyén, NAGY Z. 5, JERKOVICS 5, Szöllősi 4, MARKOVICS 5 (2). Csere: Granics (kapus), Semikov 2, Potics, Szögi, Marcsek, Oszlár, Wéber 2. Edző: Kilvinger Bálint
EGER: Radulescu – LEZÁK 4, DOBÓ 7, Petró 1, Takács B. 2, Szabó P. 1, ANTL 9 (4). Csere: KOVÁCS J. (kapus), Szűcs B. 2, Bajorhegyi, Kiss G., Iváncsik Á., Radcsenko, Padla 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–4. 17. p.: 8–9. 21. p.: 9–12. 23. p.: 9–13. 37. p.: 17–19. 41. p.: 20–20. 46. p.: 22–21. 51. p.: 23–24. 54. p.: 23–25
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Kilvinger Bálint:
– Erőtlenek voltunk, nem azt játszottuk, amit kellett volna. Túl sok volt a játékunkban a hiba.
Tóth Edmond: – A bentmaradásért folytatott harc szempontjából nagyon fontos két pontot szereztünk.

B.BRAUN GYÖNGYÖS–CEGLÉDI KKSE 28–29 (14–14)
Gyöngyös, 500
néző. V: Hunyadi-Tomecskó, Unyatinszki
GYÖNGYÖS: Tamási – SZALAFAI 5, RODOLFO 5, Becsirovics, Koller 2, BALI 6, Kovacsics 1. Csere: Hudák (kapus), Juhász K. 2, Sándor Á., Nigrinyi 1, Marczinkó 1, Nagy B. 5 (3), Jovetics. Edző: Debre Viktor
CEGLÉD:
Abramovics – Országh 3, PERISICS 4, BÍRÓ 4, GRBOVICS 4, LEPSÉNYI 5, Hódi 1. Csere: BŐSZ (kapus), Tóth N. 1, Sipeki, ANDJELICS 5 (1), Borsos, Lászlai 2. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–4. 18. p.: 8–7. 24. p.: 9–10. 36. p.: 16–18. 42. p.: 20–19. 48. p.: 21–22. 54. p.: 24–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Debre Viktor:
– A hozzáállással nem volt gond, inkább a rossz helyzetkihasználásban látom a vereség okát. Védekezésben figyelmetlenek voltunk, ezekből kaptuk azokat a gólokat, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A végén a Cegléd élt a felkínált lehetőséggel.
Jakab László: – Mindkét csapat számára hatalmas téttel bíró mérkőzésen óriásit küzdöttek a felek, bármelyik csapat is esik ki az NB I-ből, hiányozni fog.FÉRFI KÉZILABDA NB I
Komló, 500

CEGLÉD:

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–PLER-BUDAPEST 28–27 (13–15)
Balmazújváros, 700
néző. V: Bacs, Bóna
BALMAZÚJVÁROS: PAUL – Balda 1, MORVA 3, Simovics, Balázs S. 1, Lazics 1, Kekezovics. Csere: Pajkó (kapus), Temesvári, Korsós, Tomic, Pérez, István 1, HANTÁK 9 (1), VRANAC 7, OLÁH G. 5 (5). Edző: Füzesi Ferenc
PLER: Tóth N. – BUJDOSÓ 4 (1), LEIMETER 3, Benmiloud 1, Bakos 2 (2), LÓKODI 4, RADJENOVIC 7 (6). Csere: Kránitz, Boros (kapusok), Tóth P., Oláh T., Sinkovits, Nagy Sz. 1, MIKITA 3, Kocsi 2, Farkas T. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–2. 11. p.: 4–7. 17. p.: 6–12. 24. p.: 12–13. 35. p.: 16–16. 40. p: 19–19. 46. p.:21–20. 51. p.: 25–23 56. p.: 26–26
Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 11/9
Füzesi Ferenc:
– Óriási mérkőzésen a szakadék széléről tudtunk visszajönni.
Hutvágner István: – Jól kezdtük a mérkőzést. Megmutattuk, hogy nem csak anyagilag, szakmailag is stabil a helyzetünk. Egy pontra rászolgáltunk volna. Sokan elmennek tőlünk, de dolgozunk az új PLER összerakásán.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MEZŐKÖVESDI KC 28–25 (14–16)
Orosháza, 350
néző. V: Andorka, Hucker
OROSHÁZA: HERJECZKI – Pásztor M., Németh G. 2, ZABIC 4, Milas 3, Mazics 2, NÉMETH L. 5. Csere: Miklós (kapus), Radojevics 3, KNEZEVICS 7 (2), Stranigg 2, Buday, Berta, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
MEZŐKÖVESD: Balogh T. – Benis 1, Acusi 3 (3), Antal 2, GRIGORJEV 6, RADNIC 6, Kiss R. 2. Csere: HOLLÓ (kapus), Hajdu G. 2, Bozoljac, Trivkovics 1, Grünfelder 1, Kovács P., Füstös 1, Szepesi. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 3–5. 13. p.: 4–7. 17. p.: 8–8. 24. p.: 11–14. 28. p.: 14–15. 34. p.: 16–16. 39. p.: 19–17. 43. p.: 21–18. 51. p.: 24–20. 55. p.: 26–21
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Vladan Jordovics:
– Továbbra is sok a sérültünk, ráadásul egy, a rájátszásban remeklő Mezőkövesd ellen játszottunk, de ahogy Egerben, úgy most is igazi csapatmunkával harcoltuk ki a győzelmet.
Skaliczki László: – Jól játszott az Orosháza – ami az ő dicséretük –, mi gyengén. Elismerésem a hazaiaknak!

7. Balmazújváros KK 9 4 2 3 227–223 +4 20
8. Orosházi FKSE 9 5 2 2 235–227 +8 19
9. Mezőkövesdi KC 9 5 3 1 218–208 +10 17
10. Komló 9 2 7 224–248 –24 15
11. Ceglédi KKSE 9 3 2 4 260–258 +2 13
12. B. Braun Gyöngyös 9 2 1 6 224–227 –3 13
13. PLER Budapest 9 5 1 3 236–233 +3 12
14. Eger Eszterházy SZSE 9 4 1 4 226–226 0 11