Férfi kézi BL: Tanultunk a Löwentől elszenvedett kinti vereségből – Ancsin

2015.12.07. 11:14
Szombati győzelmének (30–24) köszönhetően már a hátralévő eredményektől függetlenül továbbjutott BL-csoportjából a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Ancsin Gábor, a szegediek válogatott átlövője szerint leszűrték a Löwentől elszenvedett idegenbeli vereség tanulságait, amiből profitálni tudtak a hazai visszavágón.
„Hatalmas meccset vívtunk a Löwennel, nálunk Bombac és García Robledo kiemelkedő teljesítményt nyújtott – mondta a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában Ancsin. – Megvan a továbbjutás, de fontos lenne, hogy minél előbb végezzünk a csoportban, ami nem lesz könnyű feladat. Megyünk még Barcelonába és Kielcébe is, illetve jön hozzánk a Vardar. Még koncentráltabb játékra lesz szükség tőlünk, nem engedhetünk meg apró figyelmetlenségeket, kihagyásokat, technikai hibákat. Tanultunk a Löwentől elszenvedett kinti vereségből. Annak a mérkőzésnek az volt tanulsága, hogy az utolsó tíz-tizenöt percben minden elkövettünk, amit nem lett volna szabad elkövetnünk. Eladtuk a labdákat, amiből gyors gólokat lőhettek a németek. Ezt a szegedi visszavágón sikerült elkerülnünk, nagyon jól játszottunk. Végig fegyelmezetten védekeztünk, jókor jöttek a kapusbravúrok és mindig válaszoltunk a góljaikra. Nekünk megvoltak a lerohanásaink, az ő ziccereiket pedig hatástalanítottuk. A csoportunkban a Kielce közben Barcelonában tudott nyerni, márpedig ott vendégként igazából senkinek nincs esélye. Viszont erős és kiegyenlített a mostani BL-mezőny a felsőházban, így már több meglepetés született. A mostani Szeged erősebb a tavaszihoz képest, ami leginkább annak köszönhető, hogy egy-két mérkőzés kivételével hatvan percen keresztül kordában tudjuk tartani az ellenfelek támadójátékát. Azon kell még dolgoznunk, hogy a jövőben ilyen kivételeink se legyenek.”