Kézi BL: váratlan teljesítmény döntött a Barca–Vardaron

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.11.14. 23:04
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati rangadóján a címvédő Barcelona hazai pályán egy góllal felülmúlta a Vardar Szkopjét, ezzel hét fordulót követően a B-csoport tabellájának élére ugrott.

A találkozón az élete eddigi legjobb BL-teljesítményét nyújtó Vel Zsalluz parádés lövőteljesítménye jelentette a különbséget, a tunéziai játékos 12-szer talált be a Vardar kapujába, így ellensúlyozta a borzalmas napot kifogó Kiril Lazarov betlijét (kilenc lövésből egy gól). A szkopjei csapatban Szergej Gorbok nyolcszor talált be, de a Vardar ezzel együtt sem tudta megőrizni csoportelsőségét.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
7. FORDULÓ

A-CSOPORT
Wisla Plock (lengyel)–Besiktas (török) 32–26
B-CSOPORT
Barcelona (spanyol)–Vardar Szkopje (macedón) 31–30
MOL-PICK SZEGED–IFK KRISTIANSTAD (svéd) 35–28
C-CSOPORT
Vojvodina (szerb)–Meskov Breszt (fehérorosz) 26–35
La Rioja (spanyol)–Csehovszkije Medvegyi (orosz) 30–26

A női BL-ben a Rosztov-Don a Baia Mare után a Larvikot is egy góllal győzte le hazai pályán. A Nora és Thea Mörk mellett Anja Hammerseng-Edint és Tine Stangét is sérülés miatt nélkülöző norvég csapat 25 góljából 13-at Kristine Breistöl szerzett, ám az utolsó percben hibázott, így az emberhátrányban záró hazaiak nyolc pontot visznek tovább a középdöntőbe. A vendégeknél Sandra Toft öt hetest is hárított, ám a 11 játékost nevező Larvik végül pont nélkül maradt.

A Ferencváros csoportjában (B-csoport) a párizsi merényletek miatt elmarad a vasárnapra kiírt Fleury (francia)–Thüringer HC találkozó. Az Európai Kézilabda-szövetség tájékoztatása szerint a találkozót későbbi időpontban rendezik meg.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT

Rosztov-Don (orosz)–Larvik (norvég) 26–25
Baia Mare (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 35–28
C-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–ZSRK VARDAR SZKOPJE (macedón) 28–27

Legfrissebb hírek

Magyar rangadó a Győr csoportjában, belehúzott a Szeged és az FTC – sorsoltak a kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.06.27. 15:46

A Győr és a Veszprém is az első kalapból várja a kézilabda BL-csoportkör sorsolását

Kézilabda
2025.06.26. 13:46

Három korszakban is a csúcson – ismét BL-győztes lett a Magdeburg

Képes Sport
2025.06.24. 19:48

Bartha Csaba: 2026-ra világsztárokat szeretnénk igazolni Veszprémbe

Kézilabda
2025.06.24. 12:24

Az FTC, a DVSC és a Szeged is indulhat a kézilabda Bajnokok Ligájában!

Kézilabda
2025.06.24. 10:19

Kilenc klub száll harcba a maradék hat helyért a férfi kézilabda BL-ben, köztük a Szeged

Kézilabda
2025.06.18. 20:02

Barcelonában folytatja a Veszprém távozó klasszisa, Ludovic Fabregas

Kézilabda
2025.06.18. 12:18

A Magdeburg nyerte meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját!

Kézilabda
2025.06.15. 19:44
Ezek is érdekelhetik