Gyurka János együttese a horvátok, a franciák, a románok, a németek, a lengyelek és a dánok legyőzésével hibátlan produkcióval jutott el a döntőig, ahol azokkal a franciákkal találkozott, akiket a csoportkörben nyolccal vert meg, a finálé azonban egészen máshogy alakult.
A franciák szereztek vezetést, de hamar sikerült fordítani, miközben a lelátóról csak magyar hangokat lehetett hallani. A mieink őrizték előnyüket, de a 10. percben 5–5-nél újra egál lett az eredmény. A nagy rohanásba több hiba csúszott mindkét oldalon, a franciák újra fel tudtak jönni kétgólos hátrányból, Gyurka a meccs negyedénél kért először időt. A folytatásban sem szakadt le az ellenfél, sőt a 20. percben 11–10-re alakította az eredményt. A kiegyenlített meccsen a szünet előtti időszakban emberelőnyben lehetőség lett volna jobban elmenni, de elrontottuk ezt a két percet, a franciák pedig 15–14-re fordítottak. Sokáig nem örülhettek, a magyar válogatott egy utolsó másodperces lerohanás végén szerzett találattal 18–16-ra vezetett a félidőben.
A szünet után hamar egyenlítettek a franciák, folytatódott az adok-kapok. Rendre a mieink tudták megszerezni a vezetést, de két gólnál nagyobb fórt nem sikerült kiharcolni. A 19. percben 27–26-ra fordított az ellenfél, jött az újabb magyar időkérés. Kettővel is elmentek a franciák, míg a mieink látszólag megzavarodtak. „Harcoljatok!” – zúgott a nézőtérről. 30–28-as hátrányban, és egy kiállítással kezdtük az utolsó öt percet. A franciáktól is kiszórtak egy játékost, de több támadásból sem tudtunk betalálni, míg az ellenfél kínaiból dobott gólt. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, az egyik oldalon minden bejött, a másikon szinte semmi, a végére elhúztak a franciák, és 33–30-ra nyertek.
Az ezüst is kiváló eredménynek minősül, ugyanis 2005 után először szerzett érmet magyar férfi utánpótlás-válogatott világversenyen.
„A döntőben a korábbiakhoz képest kicsit fegyelmezetlenebbül kézilabdáztunk a meccs elején, talán azért is, mert a játékosaink túlzottan akartak. Sok technikai hibát követtünk el, pontosabban kellett volna játszanunk. Erkölcsi győztesnek tekintem a csapatot, ezen az úton kell folytatnunk a megkezdett munkát" – idézi Gyurka János szövetségi edzőt a magyar szövetség Facebook-oldala.
„Nehéz most bármit is mondani. Egyszerre vagyok boldog és szomorú, de tudom, hogy nagyszerű eredményt értünk el az Eb-ezüsttel" – Rózsavölgyi Gergely.
U18-AS FÉRFI KÉZILABDA EB
DÖNTŐ
Franciaország–Magyarország 33–30 (16–18)
Franciaország: Meyer, Bonneau (kapusok), Billant, Bouchillou 1, Fabregas 5, Ferrandier 2, Garain 1, Kounkoud 2, Lagarde 2, Lenne 4, Mem 1, Minne 8, Mocquais 2, Nozeran 2, Richardson 3, Zahm. Szövetségi edző: Erik Quintin
Magyarország: Pásztor, Rózsavölgyi (kapusok), Bartók 5, Deák, Fekete 1, Füzi 5, Gábor, Győri 8, Juhász 1, Ligetvári 5, Mikita, Nemes 3, Schmid 1, Szilágyi, Urbán, Varjú 1. Szövetségi edző: Gyurka János
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/0.
Forrás: MKSZ
A 3. HELYÉRT
Spanyolország–Dánia 27–21 (17–7)
Az Európa-bajnokság végeredménye:
1. Franciaország
2. Magyarország
3. Spanyolország
4. Dánia
5. Svédország
6. Svájc
7. Németország
8. Lengyelország
9. Izland
10. Horvátország
11. Fehéroroszország
12. Oroszország
13. Szerbia
14. Csehország
15. Macedónia
16. Románia
Az Eb-ezüstérmes magyar férfi ifjúsági válogatott kerete:
Kapusok: Pásztor Imre (Pick Szeged), Rózsavölgyi Gergő (MKB-MVM Veszprém)
Jobbszélsők: Urbán Egon (Pick Szeged), Varjú Martin (MKB-MVM Veszprém)
Jobbátlövő: Bartók Donát (Grundfos Tatabánya)
Irányítók: Győri Mátyás (Balatonfüred), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya), Mikita Bence (NEKA), Schmid Péter (MKB-MVM Veszprém)
Beállók: Füzi Dániel (MKB-MVM Veszprém), Nemes Richárd (Balatonfüred)
Balátlövők: Gábor Marcell (MKB-MVM Veszprém), Ligetvári Patrik (MKB-MVM Veszprém), Szilágyi Dávid (Békés)
Balszélsők: Deák Máté (PLER), Fekete Dávid (MKB-MVM Veszprém)
Szövetségi edző: Gyurka János