Női kézi NB I: őrült újvárosi meccs után az Érd a harmadik

2014.05.14. 19:51
Nem Bulath Anitán (középen) múlt a dunaújvárosi győzelem (Fotó: Pozsonyi Zita, archív)
Az Érd idegenben is legyőzte a Dunaújvárost – ismét hétméteresekkel –, ezzel megszerezte a harmadik helyet a női kézilabda NB I-ben.

Kőkemény küzdelmet láthatott a dunaújvárosi csarnok közönsége, amelynek nagy része sokáig elégedetten figyelhette az eseményeket, hiszen az első 45 percben a hazaiak vezettek. Az érdiek azonban jó védekezéssel kiegyenlítettek, majd 16–16 után 20–16-os előnyre tettek szert. Öt góllal is vezethettek volna, ám 21. góljuk előtt edzőjük, Szabó Edina időt kért. Talán ez zavarta meg őket, talán más, mindenesetre az Újváros fordított, sőt 22–21-nél Hosszu Boglárka eldönthette volna a találkozót, de ziccerben a kapusba lőtt.

Ezután Alja Koren a jobb szélről egyenlíteni tudott, így, csakúgy, mint a bronzpárharc első, érdi mérkőzésén, ezúttal is hétméterespárbaj következett. Ebben az érdiek hibátlanul céloztak, 5–4-re megnyerték a „szétlövést”, a papírforma tehát nem borult, az övék lett a bronzérem.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI KKA–ÉRD 22–22 (12–9) – hétméteresekkel 4–5
Dunaújváros, 1000
néző. V: Herczeg P., Südi P.
DUNAÚJVÁROS: VÍG – Hosszu 3, Rádl, Takács D. 1, VINCZE 4, BULATH 10 (3), Ferling 4. Csere: Csiszár (kapus), Rádl, Kővári, Sánta, Kopecz. Edző: Mátéfi Eszter
ÉRD: Oguntoye – KOREN 3, KOVÁCS ANNA 4, Vukcsevics 2, Bognár B. 1, TRISCSUK 2, SCHATZL 5 (1). Csere: Gridnyeva, Janurik (kapusok), Klivinyi 3, Kisfaludy 1, Szekeres 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 8. p.: 3–3. 15. p.: 8–4. 26. p.: 12–8. 35. p.: 13–11. 45. p.: 14–15. 54. p.: 16–20. 59. p.: 22–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc végeredménye: 0–2
Mátéfi Eszter:
– Gratulálok játékosaimnak, ismét bizonyították, hogy hatalmas szívük van. Sajnálom, hogy hétméteresek döntötték el a bronzérem sorsát.
Szabó Edina: – Hatalmas győzelmet értünk el a kiélezett párharcban. Nekünk jelentős előrelépés, hogy két mérkőzésen meg tudtuk szerezni a bronzérmet. Gratulálok a lányoknak és mindenkinek, aki a klubban dolgozik, azoknak, akik rengeteget hozzátettek a sikerhez, partnereinknek, a városnak, és mindenekelőtt a szurkolóinknak is köszönet ezért.