Kevés volt az Egyetemi szint: ikszelt a Podgorica ellen az ETO

2014.02.01. 18:23
A győriek alaposan megszenvedtek a Podgorica ellen a középdöntő során (Fotó: MTI – archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában a Győri Audi ETO hazai pályán 23–23-as döntetlent játszott a Buducsnoszt Podgoricával új, ideiglenes otthonában, az Egyetemi Csarnokban, így utolsóként a magyar csapat is elvesztette hibátlan mérlegét a sorozatban.

A kőkemény Buducsnoszt Podgorica elleni mérkőzésnél kellemesebbet is el lehet képzelni a BL-középdöntő nyitányaként, már csak azért is, mert az Egyetemi Csarnokban első nemzetközi meccsére készült a Győri ETO. A montenegrói csapat szerezte az első gólt, de aztán a hazaiak átvették a vezetést, és a 12. percig nem is volt különösebb gond egy-két elhibázott lövést leszámítva.

A félidő közepén azonban pocsék spirálba került az ETO, elég volt néhány rossz passz, és Camilla Dalby vezérletével előbb egyenlített, majd Dragana Cvijics és Majda Mehmedovics góljaival a vezetést is átvette a Buducsnoszt. Ambros Martín hiába kért időt, eladott labdák sora borzolta a hazai nézők és a spanyol szakember idegeit, 7–7 után meglépett a podgoricai együttes, sőt, kettős emberhátrányból is tartotta előnyét, miután Görbiczék teljesen megakadtak támadásban.

AMORIM: CSÚCSFORMÁN
KÍVÜL VOLTUNK

EDUARDA AMORIM, a Győr átlövője: – Próbálta irányítani a játékot a Podgorica, s ez sokáig sikerült is nekik. Pozitívum, hogy a végig vívott harcunknak köszönhetően csúcsformán kívül is tudtunk egyenlíteni.

SZUZANA LAZOVICS, a Podgorica játékosa:
– Az első félidőben rendkívül jól teljesítettünk, ennek köszönhetően tudtunk döntetlenre végezni. A szünet után veszítettünk a koncentráltságunkból, de az eredményt nagyon értékesnek tartom a címvédő otthonában.

A legjobbkor jött a szünet, hiszen a félidő utolsó szakasza teljes csődöt jelentett. Miközben Clara Woltering lehúzta a rólót, Cvijics egyszer még le is rohant, ráadásul a szerb beálló a falban is jól ténykedett, utolsó másodpercekben szerzett találatával 13–9-re vezetett az első játékrész után Dragan Adzsics együttese!

A második félidőben sziszifuszi munkával zárkózott fel az ETO, szélről gyakran meg tudták verni a győriek Wolteringet, de Katrine Lundének is volt néhány kellemetlen pillanata a szélsőkkel szemben. Adzsics a kemény játék mellett minden furfangot bevetett, miközben az orosz játékvezetőnők többször is bizonytalannak tűntek, igaz, ez nem feltétlenül jelentette a győriek kárát. Katarina Bulatovics fontos gólokat szerzett, az ETO pedig 15–18 után négy gólt dobott sorozatban, amivel 35 perc után újra átvette a vezetést (19–18).

Ugyanakkor Mehmedovics továbbra is biztos pont volt a Buducsnosztban, a csapatok így kétgólos vendégvezetéssel vágtak neki az utolsó öt percnek. Woltering 50 százalék felett védett, ezen a napon egyértelműen többet hozzá tett a csapat játékához, mint a túloldalon Lunde. Görbicz hetesével és Eduarda Amorim betörésével viszont egyenlített az ETO. Újabb vitatott ítéletek – itt is, ott is – után Amorim gyatra lövését Kinga Byzdra büntette meg, újra vezetett a Buducsnoszt. „Nem baj” – mondta Ambros Martín 41 mp-cel a vége előtt az időkérésnél. Amorim javított, de még egyet támadott a vendégcsapat, ám a győri védelem blokkolni tudott.

Először a szezonban pontot veszített a BL-ben a címvédő, a podgoricaiak 23–23-as döntetlent harcoltak ki az Egyetemi Csarnokban.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 1. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 23–23 (9–13)
Győr, 3000 néző. V: Alpaidze, Berezskina (oroszok)
GYŐRI ETO: LUNDE – Orbán 1, Soós, GÖRBICZ 3 (1), Löke 3, AMORIM 6, Korsós 1. Csere: Herr O. (kapus), Tervel, K. Bulatovics 4, Kovacsics 3, Hornyák D., Bognár-Bódi 2. Edző: Ambros Martín
PODGORICA: WOLTERING – R. PETROVICS 5 (2), Dalby 2, M. Knezsevics 1, CVIJICS 6, Neagu 4, MEHMEDOVICS 4. Csere: Lazovics, Byzdra 1, Gjeorgjievszka, Jezic, Pavicsevics. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.: 5–3. 15. p.: 5–6. 17. p.: 6–7. 23. p.: 7–9. 28. p.: 9–10. 36. p.: 12–14. 40. p.: 14–15. 42. p.: 14–17. 45. p.: 16–18. 48. p.: 19–18. 50. p.: 19–20. 54. p.: 20-22. 57. p.: 22–22
Kiállítások: 6, ill. 12. perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Ambros Martín, az ETO vezetőedzője:
– Rendkívül nehéz volt többször is felzárkózni, mivel hullámzó volt a teljesítményünk. Okosan játszó ellenféllel találtuk magunkat szembe, de dicséretesen küzdöttek a mieink is, így igazságos a döntetlen. Még nem vagyunk formában, de a Final Four is még messze van.
Vlatko Djonovics, a Podgorica másodedzője: – Két nagyszerűen felkészített csapat játszott remek mérkőzést. Mi több hibát elkövettünk a hajrában, különösen a befejezéseknél. Van mit javulnunk, mert szeretnénk mi is a négyes döntő résztvevője lenni.