Férfi kézi MK: a Csurgó előnnyel utazhat Szegedre

2014.02.26. 19:34
Szöllősi Szabolcs (balra) négyszer vette be a Szeged kapuját (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Csurgó 25–24-re nyert a Pick Szeged ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A két csapat három héttel ezelőtti bajnokiján az utolsó másodpercekben szerzett Balogh Zsolt-góllal nyert a Pick. A jobbátlövő most nem játszhatott a szegedieknél sérülése miatt, a 21 napja 12 gólt szerző Jonas Larholm pedig ezúttal nem villogott. Nem úgy Piotr Wyszomirski, aki ismét remekelt a Csurgó kapujában, több ziccer hárításával járult hozzá, hogy csapata 14–9-es előnnyel vonulhasson szünetre.

A második félidőben már összeszedettebb játékot mutatott be a Niko Mindegía vezette Szeged, az 53. percben ki is egyenlített. A véghajrát azonban ezúttal a Csurgó bírta jobban, amely egygólos előnnyel várhatja a március 19-i visszavágót.

A Tatabánya már elfoglalta helyét a legjobb négy között, miután idegenben is tíz góllal nyert a SZESE Győr ellen.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS
CSURGÓI KK–PICK SZEGED 25–24 (14–9)
Csurgó, 1200
néző. Vezette: Herczeg, Südi
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 2, Savic 2, PUHOVSZKIJ 6, SZÖLLŐSI 4, Grebenár 1, Nagy M. 1. Csere: Herbert, GAZDAG 5 (3), Borsós, Oláh 2, Pordán 1, Lele 1, Ország. Edző: Imre Vilmos
SZEGED: Mikler – Laszica 1, Ancsin 4, MINDEGÍA 8, Ilyés 1, Zubai 2, Källman 3. Csere: TATAI (kapus), Vadkerti, Larholm 2 (2), Prce 1, Vranjes 1, Gidai M. 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 5–2. 11. p.: 7–4. 14. p.: 9–5. 24. p.: 11–8. 30. p.: 13–9. 34. p.: 15–12. 40. p.: 17–14. 51. p.: 17–16. 47. p.: 20–18. 49. p.: 21–19. 51. p.: 22–20. 55. p.: 24–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Imre Vilmos:
– Gratulálok a csapatnak, mert le tudta győzni a Szegedet. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség, az elsőben azt csináltuk, amit kellett, a másodikban a Szeged volt a jobb.
Carlos Pastor: – Gratulálok a Csurgónak a győzelemhez, jobban játszott, jobb csapat volt ma, mint mi. Az első félidőben nagyon rosszul védekeztünk, és a csurgói kapus kifogott rajtunk. A második játékrészben tudtuk egalizálni a játékot.