Az Európa-bajnokság július 4-én, a fiatalok versengésével kezdődik. A leány csapat favoritként vág neki a viadalnak, és a zsinórban háromszor is elnyert Európa-bajnoki címük megvédésére készülnek. Az ifjúsági fiúk Umagon, egy felnőtt nemzetközi tornán való részvétellel kezdték meg a közös munkát, és a hétvégi felnőtt válogatott tornával zárták le a felkészülést. Ők szintén kiemelkedő eredménylistával büszkélkedhetnek, és várhatóan Somogyi Péter csapata idén is nagy harcban lesz az érmes helyezésekért.
A felnőttek július 8-án kezdik meg a versengést Európa Strandkézilabdás „trónjáért". Az immár Gróz János irányításával készülő női együttes Dániában fejezi be a felkészülést, hiszen több felnőtt kerettag fog az ifjúságiak között küzdeni a felnőtt versenyt megelőzően. Rendkívül nehéz sorsolással és erős mezőnnyel kell szembenéznie a csapatnak, ám ennek ellenére rekordbeállításra készülnek: szeretnének érmet szerezni.
A fiaink itthon találkoznak még a 8-i indulás előtt, Vártok Ákos kapitány pedig a jól bevált budaörsi helyszínen zárja le a felkészülést. A fiúk a strandkézilabda klubokkal karöltve készültek a versenyre, ahol edzőtáboraikat nemzetközi tornákkal kombinálták. A megfiatalított csapat egy rendkívül kiegyenlített és erős mezőnyben kell, hogy helyt álljon. Ez mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a hazaiak legnagyobb sztárja ismét Hans Lindberg lesz, aki örömmel vállalta az újabb felkérést a dán strandkézilabda válogatottba. Nehéz lenne jóslásokba bocsátkozni a továbbjutásokat illetően, hiszen a tradicionálisan jól teljesítő válogattak mellé – horvát, magyar, spanyol, orosz - erős ütemben zárkóznak fel a strandon eddig kevésbé erős együttesek, például a skandináv országok csapatai.
Ezzel azonban még nem zárult le a magyar résztvevők sora, hiszen Neukum Tamás továbbra is az olasz női válogatott szakvezetője.
STRANDKÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, 2013. JÚLIUS 5-14., RANDERS, DÁNIA
FELNŐTTEK
FÉRFIAK
A-csoport: Horvátország, Ukrajna, Magyarország, Szerbia, Törökország, Svédország
B-csoport: Oroszország, Spanyolország, Norvégia, Dánia, Lengyelország, Svájc, Olaszország
A magyar csapat csoportmérkőzései:
Július 9. 15:00: Magyarország–Szerbia
Július 9. 21:00: Svédország–Magyarország
Július 10. 14:00: Ukrajna–Magyarország
Július 10. 19:00: Horvátország–Magyarország
Július 11. 18:00: Magyarország–Törökország
A magyar csapat kerete: Jakab István, Vitáris Norbert, John András, Babicz Balázs, Gábori Máté, Nagy András, Kovácsovics László, Pozsgai Balázs, Kun Attila, Vizes Patrik
Szövetségi edző: Vártok Ákos
Edző: Hajdú Tamás
Masszőr: Venczel József
Technikai vezető: Réti Attila
NŐK
A-csoport: Horvátország, Norvégia, Magyarország, Lengyelország, Ukrajna, Oroszország
B-csoport: Dánia, Olaszország, Spanyolország, Törökország, Svájc, Görögország, Svédország
A magyar csapat csoportmérkőzései:
Július 9. 14:00: Magyarország-Lengyelország
Július 9. 18:00: Oroszország-Magyarország
Július 10. 14:00: Norvégia-Magyarország
Július 10. 18:00: Horvátország-Magyarország
Július 11. 17:00: Magyarország-Ukrajna
A magyar csapat kerete: Gróz Kitti, Kretz Fruzsina, Tóth Emese Szilvia, Zsigmond Adrienn, Sidó Krisztina, Fekete Bozsana, Csuka Alexandra, Győri Ágnes, Kókai Ágnes, Hajdú Ágnes
Szövetségi edző: Gróz János
Edző: Rovnyai Mariann
Masszőr: Erős Tamás
Technikai vezető: Langauf István