A Mátéfi-csapat 28-24-re kikapott Dániától

2010.09.22. 21:41
Görbiczék csak az első játékrészben tudták tartani a lépést a dánokkal (fotó: Meggyesi Bálint – archív)
A magyar női kézilabda-válogatott 28–24-es vereséget szenvedett a világkupa második napján a házigazda dán válogatottól. Mátéfi Eszter csapata az utolsó tíz percben szakadt le ellenfelétől, és holnap Franciaország ellen javíthat.

A magyar válogatott jól kezdte az összecsapást, az aarhusi hangulat egyáltalán nem volt ellenséges, így nem is kellett tartania a körülményektől a mieinknek. Kovacsicz Mónika szép szélről lőtt gólja után 3–1 volt a mieinknek, ám a félidő közepére a dánok feljöttek, és Pálinger Katalin védései ellenére a vezetést is átvették.

A Mátéfi-csapat azonban – elsősorban Bulath Anita találataival – nem szakadt le, olykor jól lassította a játékot, 9–8-as hazai előnynél pedig a szövetségi kapitány próbált meg dicséreteivel és taktikai utasításaival erőt adni a lányoknak.

A hajrában inkább a dánok voltak kezdeményezőbbek, a mieink sokat hibáztak, emberhátrányban is labdát veszítettek, de Tomori Zsuzsanna gólja így is azt jelentette, hogy a hazaiak csak egygólos előnnyel mehettek pihenőre.

A második játékrész nem kezdődött jól, sok volt az eladott labda, a dánok viszont legalább lövéssel általában be tudták fejezni akcióikat. Mátéfi Eszter az átlövősort erősítendő Tóth Tímeát is harcba dobta, aki gólt is szerzett, de védekezésben a rendre betaláló Camilla Dalby ellen nem nagyon volt ellenszer. A túloldalon viszont Görbicz Anita volt pontos hetesekből, így az utolsó tíz percre fordulva is maradt némi esélye a pontszerzésre a mieinknek.

Mátéfi Eszter a hajrában több poszton is változtatott, de Herr Orsolya kapuba állításával sem csökkent a különbség a két együttes között, így a magyar válogatott végül 28–24-es vereséget szenvedett. A mieink csütörtökön Franciaország ellen javíthatnak.

NŐI KÉZILABDA
VILÁGKUPA, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 28–24 (11–10)
Aarhus, 1500 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegrói)
MAGYARORSZÁG: PÁLINGER – Kovacsicz 4, Bulath 2, Görbicz 6 (5), Szabó V. 4, Tomori 1, Vérten 1. Csere: Herr O. (kapus), Szamoránsky P. 1, Mehlmann 2, Szucsánszki, Tóth T. 2, Vincze 1, Temes. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
DÁNIA: Mortensen – KVIESGAARD 3, Jörgensen 2, Kristina Kristiansen 3 (2), Melgaard 1, Troelsen 3, Augustesen 1. Csere: Pedersen (kapus), K. Kristensen 2, Okkels 2, B. Kristensen 1, DALBY 8 (1), Brögger 2. Szövetségi kapitány: Jan Pytlick
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 6. p.: 3–3. 19. p.: 8–8. 28. p.: 11–9. 38. p.: 16–14. 45. p.: 18–18. 47. p.: 18–21. 56. p.: 25–21
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
A csoport másik mérkőzésén: Franciaország–Németország 39–29
Az állás: 1. Dánia 4 pont, 2. Franciao. 2 (68–61), 3.Magyaro. 2 (46–47), 3. Németo. 0