Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Mátéfi (jobbról a második) lesz az új kapitány
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Mátéfi (jobbról a második) lesz az új kapitány
A szövetség elnöksége július 22-én tárgyal legközelebb a kapitánykérdésről, amely azonban már aligha kérdés. A Nemzeti Sport információja szerint a női szövetségi kapitányi posztra 99 százalékos az esélye Mátéfi Eszternek, a női EHF-kupa-induló Békéscsaba edzőjének.
Az erdélyi Mezőbándon született, 59-szeres válogatott, vb-ezüstérmes (1995) és olimpiai bronzérmes (1996) egykori klasszis balátlövő másfél év alatt – Németh András, Hajdu János és Imre Vilmos után – a negyedik szövetségi kapitánya lehet legjobbjainknak, akiket a tervek szerint Londonig vezethet.
Az sem lesz váratlan fordulat, hogy a szakma és a játékosok széleskörű bizalmát élvező Mátéfi másodedzője a szintén volt válogatott Gyurka János (47 éves) lehet, aki jobbátlövőként Veszprémben érte el legfényesebb sikereit, majd Ausztriában (a Hypónál is) edzősködött, az idén pedig a Veszprém Betont a női NB I-be vezette.
„Pillanatnyilag nincs fontosabb dolgom, mint klubcsapatom vezetése, és hivatalosan még nem is kértek fel a női válogatott szakmai munkájának vezetésére – mondta a Nemzeti Sportnak Mátéfi Eszter. – Egyelőre csupán annyit vállaltam, hogy a keret augusztusi zalakarosi hatnapos összetartását vezetem. Ha a találgatások igazak, s bizalmat kapok az MKSZ-től, hozzálátok a munkához és persze elmondom a terveimet. Addig legfeljebb jelölt vagyok, de bevallom, már ezt is megtisztelőnek tartom.”
Vb-sorsolásra várva
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) szerdán sorsolja a 24 csapatot felvonultató női vb (Kína, december 5–20.) csoportjait. A selejtezőben a szlovákokat kiverő Magyarország a harmadik kalapba kerül, vagyis a hatcsapatos csoportok kialakításakor nem kerülhet össze a házigazdák legjobbjaival, sem Ausztriával és Svédországgal.
A NŐI VB-KALAPOK 1.: Németország, Norvégia, Oroszország, Spanyolország |
2.: Angola, Franciaország, Dél-Korea, Románia |
3.: Ausztria, Kína, MAGYARORSZÁG, Svédország |
4.: Dánia, Elefántcsontpart, Japán, Ukrajna |
5.: Kongó, Thaiföld, Tunézia, Argentína |
6.: Ausztrália, Kazahsztán, Brazília, Chile |