Drámai csatában harcolta ki az elődöntős szereplést a Győri ETO

2009.03.15. 18:51
Bejutott a legjobb négy csapat közé a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC, miután hazai pályán, drámai csatában 34–33-ra legyőzte a szlovén Krim Ljubljanát. A győri lányok az elődöntőben az osztrák Hypo NÖ-vel vagy a dán Viborggal találkoznak majd.
Nagy a megkönnyebülés: drámai végjátékot nyert meg a Győr
Fotó: Czagány Balázs

„Nyertünk az első meccsünkön Ljubljanában, s nyerünk vasárnap itthon is” – mondta Vérten Orsolya a Nemzeti Sportnak még az Audi ETO vasárnapi, Krim Ljubljana elleni Bajnokok Ligája-mérkőzése előtt.

A győri lányoknak valószínűleg nem volt szükségük extra motivációra, hiszen pontosan tudták, hogy egy győzelemmel biztosan bejutnak a BL legjobb négy csapata közé. Ráadásul az ETO céljai között nem csupán az elődöntős szereplés, hanem a csoportelsőség megszerzése is szerepelt, így a Ljubljana ellen csak a győzelem volt az elfogadható eredmény.

A vendég szlovén együttes kezdte jobban a találkozót, Bodnyeva szerezte meg az első gólt, de Hornyák hamar egyenlített, és az első öt percben fej-fej mellett haladtak a felek.

3–3 után azonban meglépett az ETO, és többször is elhúzott három góllal. Az első húsz perc végére pedig hátradőlhettek a győriekért szorító nézők, hiszen ekkor már nyolcgólosra nőtt a hazaiak előnye (14–6).

A Krim nem adta fel, Lekics vezetésével próbált közelebb kerülni a Győrhöz, de a hazaiaknál sok játékos nyújtott jó teljesítményt, így a szünetre hat gólt sikerült megőrizni a fórból (19–13).

A második félidő rémálomszerűen indult: ahogy várható volt, a Ljubljana minden mindegy alapon rohamozott, és a magyar védelem sajnos nem találta az ellenszert. Az előny egyre fogyott, a 40. percben már csak egy gólnyi maradt belőle, a vendégek feljöttek 24–23-ra.

A győriek megzavarodtak és kapkodva játszottak, így a 47. percre egyenlő lett az állás: 29–29. Ezt követően hiába talált be Mraviková, hiába lőtt éles szögből gólt Görbicz, nem sikerült ismét meglépniük a győri lányoknak – elképesztően izgalmas utolsó tíz percre lehetett számítani.

A vége előtt három perccel Hornyák emberelőnyt harcolt ki, minden adott volt tehát ahhoz, hogy a Győr megnyerje a mérkőzést – Görbicz hetesből meg is szerezte a vezetést (34–33). Az utolsó egy perc egyenlő létszámban és egygólos győri előnnyel kezdődött, de Vérten ziccere kimaradt… Pálinger azonban nagy bravúrral hárított az ellentámadás végén, és mint később kiderült, ez az ETO győzelmét jelentette!

A 34–33-as sikerrel a Győr sorozatban harmadszor is bejutott a BL elődöntőjébe, ahol az osztrák Hypo NÖ, vagy a dán Viborg lesz a lányok ellenfele. Mivel a csoport másik mérkőzésén a román Valcea megverte a montenegrói Podgoricát, így az ETO jövő heti, Valcea elleni meccse dönt a csoportelsőségről.

NŐI KÉZILABDA BL

KÖZÉPDÖNTŐ, 5. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–RK KRIM MERCATOR 34–33 (19–13)
Győr, 2200 néző. V: E. Kosztov, N. Kosztov (bolgárok)
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 11. p.: 8–5. 16. p.: 14–6. 23. p.: 14–10. 34. p.: 20–17. 40. p.: 24–23. 47. p: 29–29. 57. p.: 33–33
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4
GYŐRI AUDI ETO: Pálinger, Mraviková 4, HORNYÁK 4, GÖRBICZ 8 (5), Spiridon 3, TOMORI 5, VÉRTEN 9. Csere: Herr O. (kapus), Rotis-Nagy, Mayer, Kovacsics A. 1. Edző: Konkoly Csaba
KRIM: Stefanisin, GOLUBIC 7, Vergeljuk 2, LEKICS 9 (4), BODNYEVA 7, Mörtel 1, ODER 4. Csere: Pandzic (kapus), Cerar, Damnjanovics 1, Hrnjic 1, Zrnec 1. Edző: Marta Bon

KONKOLY CSABA (GYŐR):– Nehéz lett a csata vége, mert nyolcgólos előnyünknél azt hittük, nyertünk. Mentális gondunk nincs, de taktikai fegyelmünk javítható. Ziccereket hagytunk ki, rosszul védekeztünk, de a végjátékot jobban bírtuk.
MARTA BON ( LJUBLJANA):– Mi rosszul, a Győr nagyon jól kezdett. Változtattunk a taktikánkon, jobb lett a védekezésünk, de a gyenge kezdés kihatott teljesítményünkre. Mégis elégedett vagyok a játékosaimmal.