Kézilabda: nyomozást indított az IHF ellen a bázeli ügyészség

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2009.01.30. 16:54
Címkék
A bázeli ügyészség nyomozást indított a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) gazdálkodása miatt – jelentette be Peter Mühlematter, az IHF főtitkára.
Mühlematter ezzel együtt megerősítette a német ARD televízió azon értesülését, hogy vizsgálat indult annak kiderítésére is, törvényes módon kapta-e meg Egyiptom az 1999-es férfi világbajnokság rendezési jogát.A főtitkár már korábban követelte Haszan Musztafának, az IHF egyiptomi elnökének távozását. Bírálta a sportági irányító vezetési stílusát; állítása szerint Musztafa parancsol, döntései előtt senkivel sem egyeztet, és nem tud elszámolni az utazásai során dologi kiadás címén felvett összegekkel.A főtitkár úgy véli, hogy az IHF első embere sokat árt a sportág megítélésének. Mühlematter szerint az IHF elnökét terheli a felelősség a pekingi olimpiát megelőző ázsiai selejtezők játékvezető-botrányaiért, és azért, hogy az IHF nem tartott doppingellenőrzést a horvátországi világbajnokság előtt.
Legfrissebb hírek

Pintér Dániel kivételes élménye: Lionel Messivel együtt futballozhat; Varga Barnabás góljával bravúros FTC-győzelem Genkben

E-újság
2 órája

Pénteki sportműsor: Kazincbarcika–MTK, Marozsán Fritz ellen teniszezik

Minden más foci
2 órája

„Lábunkkal szóbaállanak” – Kő András publicisztikája

Minden más foci
2 órája

Le kellett volna zárni – Jakus Barnabás jegyzete

Kézilabda
2 órája

Robbie Keane: A gólunk után fantasztikusan futballoztunk

Európa-liga
2 órája

„Szinte biztos voltam benne, hogy a kapus elmegy valamelyik irányba” – Varga Barnabás a kihagyott büntetőjéről

Európa-liga
3 órája

A Bayern München kilenc ponttal legyőzte a Crvena zvezdát a kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
3 órája

Baráth Péterrel a soraiban győzött a Raków a Konferencialigában, Kovacevic mesterhármast szerzett Celjében

Európa-konferencialiga
3 órája
Ezek is érdekelhetik