Az ETO jobb hajrájának köszönhetően két góllal nyert a Fehérép ellen

2009.01.07. 19:38
Az Európa-bajnokság miatt másfél hónapos szünet volt a női kézilabda-bajnokságban, amely szerdán este nem is akármilyen találkozóval, a Fehérép-Alcoa–Győri Audi ETO KC mérkőzéssel folytatódott. Az izgalmas meccsen a listavezető ETO megszenvedett a két bajnoki pontért, ám jó hajrájának köszönhetően a Bajnokok Ligája után a bajnokságban is győzelemmel kezdte az új évet a zöld-fehér csapat. A Rába-partiak 30–28-ra nyertek.
A Fehérép jó játéka sem volt elég a pontszerzéshez
Fotó: Mirkó István (NS-archív)

A bajnokságot vezető ETO a két csapat szeptemberi, győri mérkőzésén 33–26-ra verte meg a Fehérépet. A székesfehérvári együttes nem produkált felejthetetlent őszi szezont, Rába-parti kudarcuk mellett további öt vereséget is elszenvedtek, így csupán a tabella hetedik helyén szerénykedtek a fehérváriak.

A mérkőzés előtti esélylatolgatások azonban nem zavarták meg a hazaiakat, akik lendületesen kezdték a találkozót, és meglepték a dániai Bajnokok Ligája-mérkőzésről érkező bajnokot.

Kristina Triscsuk hetesét követően 5–2-re vezettek Sótonyi László tanítványai, azonban Tomori Zsuzsannáék hamar egyenlítettek. A hazaiak tartották a lépést, és egy-két góllal mindig elléptek a vendégektől, támadójátékukban Triscsuk mellett Laima Bernataviciute vitte a prímet.

A túloldalon Herr Anita lendült bele a félidő végére leginkább, szünetben 14–14-et mutatott a telt házas Köfém-csarnok eredményjelzője. Fordulást követően Görbicz Anita góljával először vezetett a találkozón az ETO (15–16), majd a félidő közepére el is húztak a vendégek három góllal (20–23).

Miközben Bernataviciute és Görbicz szinte külön gólpárbajt vívott a mérkőzésen – mindkét játékos alaposan megterhelte ellenfele hálóját –, a mérkőzés izgalmai sem lanyhultak, ugyanis a hajrára kiegyenlített a Fehérép (25–25).

Kovacsics Anikó lélektani pillanatban nagyon fontos labdát szerzett a vendégeknek, amit gólra is váltott, az utolsó percekben Herr Anita újfent betalált, Görbicz pedig megszerezte a tizedik gólját is, így hiába szorította meg a Fehérép a bajnokot, pontot nem tudott szerezni Konkoly Csaba együttese ellen, a zöld-fehérek 30–28-ra nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I

13. FORDULÓ
FEHÉRÉP ALCOA FKC–GYŐRI AUDI ETO KC 28–30 (14–14)
Székesfehérvár, 1300 néző. V: Herczeg, Südi
FEHÉRÉP: Petróczi – Kovács A. 1, BERNATAVICIUTE 9 (2), Vijunaite 3, Kamber, TRISCSUK 6 (2), Vaszari 2. Cs: SZIKORA (cserekapus), Lévai 3, Siti E. 4 (3), Emberovics, Nikolics. Edző: Sótonyi László
GYŐR: HERR O. – Mraviková 1, Hornyák, Kovacsics 1, Spiridon, TOMORI 6, Vérten 3. Cs: Pálinger (cserekapus), HERR A. 9 (2), Görbicz 10 (5), Mayer, Rotis-Nagy, Deáki. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 12. p.: 8–6. 20. p.: 10–10. 25. p.: 13–12. 38. p.: 17–19. 48. p.: 23–23. 55. p.: 26–27
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 9/7
Sótonyi László: – Jó mérkőzést játszottunk, a második félidőben azonban több hibát elkövettünk, főleg a végén. Az egyéni bakik döntötték el a találkozó sorsát.
Konkoly Csaba: – Egy nagyon jól felkészített Fehérvár ellen kicsit mérsékelt védekezésünkkel, ha nehezen is, de sikerült kicsikarni a győzelmet.