A világbajnok orosz csapat csak döntetlent játszott a svédekkel

2008.12.06. 22:35
Lezárult az első csoportkör a Macedóniában zajló női kézilabda Európa-bajnokság C és D jelű kvartettjében. A 18.15-kor kezdődött találkozókon a németek hullámzó mérkőzésen nyertek a horvátok ellen, az oroszok pedig csak döntetlent játszottak a svédekkel. Az esti meccseken a fehéroroszok és az osztrákok továbbjutásért vívott küzdelméből előbbiek kerültek ki győztesen, a házigazda macedónok pedig szoros mérkőzésen győzték le a szerbeket.
A németek hibátlanul jutottak tovább a középdöntőbe
Fotó: Reuters

C-CSOPORT

A csoport szombati első mérkőzésén a világbajnok orosz csapat mindössze öt gólt szerzett az első félidőben a svédek ellen, ám ez elsősorban Grundström érdeme, a svéd kapus ugyanis 72 százalékkal védett!

A szünetet követően magára talált az orosz csapat, de ez sem volt elég a győzelemhez.

Az oroszok öt ponttal nyerték a csoportot, másodikként pedig a svédek jutottak tovább négy ponttal.

A második mérkőzésen ki-ki meccset vívott egymással Fehéroroszország és Ausztria.

A fehéroroszok mindössze kétgólos előnnyel várták a második félidőt, amelyben azonban egyértelműen ellenfelük fölé kerekedtek, és végül tíz góllal, 31–21-re nyertek.

D-CSOPORT

A csoport szombati első mérkőzésén Németország válogatottja meglehetősen változatos mérkőzést játszott Horvátországgal.

Zdravko Zovko csapatának első góljára a hetedik percig kellett várni: ekkor egy hetest értékesítettek a horvátok, és 7–1-re alakították az állást.

Úgy tűnt, sima német győzelem lesz a vége, de ezt az eredmény ismeretében sem jelenthetjük ki. A horvátok 10–10-nél egyenlítettek, a félidőre azonban ismét beindult a német gólgyártás, így Armin Emrich együttese hatgólos előnnyel várhatta a második félidőt.

A második játékrésztt a németek kezdték jobban, ám a horvátoknak ezúttal is sikerült felzárkózniuk, igaz, az egyenlítés nem sikerült: 26–25-nél megállt a tudomány.

Végül ismét a németeknek jött ki jobban a lépés, és 32–27-re hozták a mérkőzést, ami azt jelenti, hogy hibátlanul, három győzelemmel zárták a csoportot.

A kvartett másik mérkőzésén a macedónok szoros mérkőzésen 31–30-ra verték a szerbeket, így a horvátok és a németek mellett a házigazdák is a középdöntőbe léptek.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (MACEDÓNIA)

3. FORDULÓ
C-CSOPORT
Oroszország–Svédország 19–19
G: Poljenova 4, Davigyenko, Levina 3-3, Turey 2 (1), Dmitrijeva, Muravjeva 2-2, Koroljeva, Poltorackaja, Vetkova 1-1, ill. Ahlm 6, Torstenson 4, Boson, Islas Helgesson, Flognman 2-2, Gulldén 1 (1), Holmgren, Utkovic 1-1
Ausztria–Fehéroroszország 21–31
G: Acimovic 7 (3), Schkeffnecht 5, Engel 3, Hödl, Thurner 2-2, Magelinskas, Plach 1-1, ill. Mahilina 6 (2), In. Halzsucite 4 (1) Grigorjeva, Platonovics 4-4, Bobrik 3, Bulava 2 (1), Dronava, Kamenscsikava, Kurcsankova 2-2, Arcjukovics 1 (1), Paherjila 1

D-CSOPORT
Németország–Horvátország 32–27
G: Walzik 10, Althaus 6, Jurack 4 (1) Lörper 3 (1), Steinbach, Wörz 3-3, Mellbeck 2, Neukamp 1, ill. Arslanagic 8, Franic 6 (1), Penezic 3 (2), Pavic, Pusic, Tatari 3-3, Lovric 1
Macedónia–Szerbia 31–30
G: Todorovszka 8, Bujanova 6, Portjanko 4 (3), Kresoja 4 (1), Pecevszka 3, Mecevszka 2, Barjamovszka, Crvenkoszka, Gjorgievszka, Mladenovszka 1-1, ill. Lekics 7 (2), Balacs, Ognjenovics, Popovics, Rajovics 4-4, Erics 3, Damnjanovics, Krpez, Medved, Stevin 1-1