Hiába a feltámadás, érthetetlen vereséget szenvedett a Veszprém

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2008.10.19. 20:10
Váratlan vereséget szenvedett az MKB Veszprém az izlandi Haukar Hafnarfjördur otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában, így ismét harcolnia kell a középdöntőbe jutásért. A veszprémiek borzalmasan játszottak az első félidőben, így hiába hajráztak óriásit, a Haukar otthon tartotta a két pontot.
Perics és Eklemovics: ki érti ezt a botlást?
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

A magyar bajnok abban a hitben lépett pályára, hogy ha nyer, szinten biztos továbbjutónak számít. Csakhogy az izlandi gárda keresztül húzta a számítását, és ismét bizonyította: a kis ország kézilabdázása a világ élvonalában van, és nem volt véletlen az olimpián elért ezüstérem.

A hazaiak eleinte csak egy-két góllal vezettek, majd a szünet előtt rákapcsoltak, és előnyüket magabiztossá tették. Bármit próbált a Veszprém, semmi sem sikerült, a felzárkózás sokáig elmaradt.

A második félidő elején szinte hihetetlen, de a Veszprém 21–12-nél volt kilencgólos hátrányban is – úgy, hogy a csapat legjobbja a kapus, Dejan Perics volt! Az utolsó tíz percben hatalmas hajrát nyitottak a vendégek, de az egyenlítés nem sikerült, s ennek nem várt vereség lett a vége.

A mostani kudarc azt jelenti, hogy a Veszprém és a német Flensburg-Handewitt különcsatájába „beleszólt” a Haukar, amely bejelentkezett a középdöntőt érő első két hely valamelyikére.

A magyar együttes legközelebb november 8-án lép pályára a BL-ben, akkor a pont nélküli ukrán Zaporizzsját fogadja, és kötelező a győzelem.

BAJNOKOK LIGÁJA

F CSOPORT, 3. FORDULÓ
HAUKAR (izlandi)–MKB VESZPRÉM KC 27–26 (16–10)
Hafnarfjördur, 800 néző. V: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)
HAUKAR: B. GUDMUNDSSON – Halldorsson 2, Viktorsson 2, GUDRUNARSON 4, KRISTJANSSON 5, Svensson 4 (2), BRYNJARSSON 8. Cs: G. Gudmundsson (kapus), Petursson, Jonsson 2, Agnarsson, Thorrison. Edző: Aron Kristiansson
VESZPRÉM: PERICS – Markovics 1, Lapcsevics, Lusnyikov, Gál 1, Ilyés 2, KORAZIJA 5 (1). Cs: Vujin 6 (2), ELKEMOVICS 9, Pérez 1, Cosma 1. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 15. p.: 6–5. 22. p.: 10–7. 26. p.: 13–9. 32. p.: 18–11. 39. p.: 22–13. 43. p.: 23–17. 50. p.: 25–19. 55. p.: 26–24
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
A csoport másik mérkőzésén: Flensburg-Handewitt (német)–Zaporizzsja (ukrán) 38–20