Előny a Veszprémnél, a Pick Szegednek nem volt esélye a győzelemre

2008.04.26. 18:48
A Veszprém 32–24-re legyőzte a Szegedet a férfi kézilabda bajnoki döntő első mérkőzésén, ezzel 1–0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban. A hazaiak legjobbja Marko Vujin és a kapuban ismét remeklő Dejan Perics volt, míg a Szegedből igazán kiemelkedőt egyik játékos sem nyújtott.
A küzdelem nagy volt, ám a végeredmény sima veszprémi siker
Fotó: Meggyesi Bálint

Hamar magához ragadta a kezdeményezést a veszprémi csapat, míg az első negyedórában a vendégektől csak Daniel Andjelkovics tudott a kapuba találni. Ekkor 6–3-ra vezetett a hazai csapat.

A folytatásban ugyan eredményes volt több szegedi is, de a Veszprém emberhátrányban is betalált, és tovább tudta növelni előnyét.

Marko Vujin sokadik góljával már hattal vezetett az MKB, végül Eklemovics Nikola állította be a 15–8-as félidei eredményt.

A második félidő ugyanúgy folytatódott, mint az első, és az Iváncsik-testvérek találataival még jobban elhúztak a hazaiak. Jellemző a helyzetre, hogy Vladan Matics a vendégek edzője lehívta Nenad Puljezevicset, helyette Dragan Marjanac állt a szegedi kapuba.

Ez sem segített, hisz Vujin vezérletével tovább hengerelt a Veszprém és a különbség elérte a tíz gólt. (22–12)

Húsz perc még hátra volt a mérkőzésből, de már ekkor világossá vált, hogy izgalmakat nem fog hozni a végjáték. Egy kérdés maradt csupán: hány góllal nyer a Veszprém?

A csereként beállt Sesum is bizonyította, hogy lehet rá számítani, míg a Pickből Krivokapics tett azért a legtöbbet, hogy ne legyen még megalázóbb a vendégek veresége.

A Szeged az 52. percben dobta a 20. gólját. A végén Mocsai Lajos azt is megengedhette magának, hogy lecserélje az addig remekül védő elsőszámú kapusát, Pericset és Tatai Pétert küldje be helyére.

FÉRFIBAJNOKSÁG

DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB-VESZPRÉM KC–PICK-SZEGED 32–24 (15–9)
A mérkőzés osztályzata: 4
Veszprém, 2800 néző
V: Dobrovics, Tályok
MKB VESZPRÉM KC: PERICS - IVÁNCSIK T. 4, Cosma, Lapcsevics, LUSHNYIKOV, ILYÉS 3, Iváncsik G. 3 Csere: Tatai (kapus), SESUM 3, Eklemovics 2, VUJIN 10 (3), Putics 1 (1), PÉREZ 4, Gál 2 Edző: Mocsai Lajos
PICK-SZEGED: Puljezevics – Gionea 2, KRIVOKAPICS 7, ANDJELKOVICS 5, Stamate 2, Petrea 1, ZVIZEJ 6 (1), Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Oszmajic, Djurkovics 1, Vadkerti, Sutka
Edző: Vladan Matics
Kiállítások: 10, ill. 12
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 7. p.: 3–1. 16. p.: 7–3. 23. p.: 11–5. 28. p.: 15–8. 34. p.: 18–10. 40. p.: 22–12. 44. p.: 25–14. 53. p.: 30–20
Az egyik fél három győzelemig tartó párharcának állása 1–0 a Veszprém javára.