A Fradi, a Debrecen és a Vasas is győzött a női bajnokságban

2008.04.23. 21:15
Könnyedén győzött a Ferencváros az Újbuda Goldberger ellen a női kézlabda-bajnokság 18. fordulójában. Az ötödik helyezett Debrecen nagy csatában aratott egygólos győzelmet Békéscsabán, míg a Vasas otthon szerzett fontos pontokat.
Szamoránsky Piroska (labdával) öt gólt dobott a Goldbergernek
Fotó: Czagány Balázs (archív)

Egyértelműen a Ferencváros volt az esélyese hazai pályán a Goldberger elleni mérkőzésnek, ilyen könnyed győzelemre azonban valószínűleg a zöld-fehérek sem számítottak.

A tabella kilencedik helyén álló újbudaiak mindössze négy gólt tudtak dobni az első félidőben, és ezzel lényegében el is dőlt a találkozó. A harmadik helyezett Fradi tizenhatszor talált be az első félórában, így már a szünetre tetemes volt a hazaiak előnye.

Mintegy két hónapja, Magyar Kupa mérkőzésen húsz góllal győztek a hazaiak, az első félidő kísértetiesen hasonlított arra a találkozóra. A szünet után lehetőséget kaptak a Fradi ügyes fiataljai is, akik nem okoztak csalódást. A vége 28-15 lett a Fradi javára.

Jóval nagyobb csatába győzött az ötödik helyen álló Debrecen. Skaliczki László tanítványai a kiesés elől menekülő Békéscsaba otthonában egy góllal tudtak nyerni.

A vendégeket a Temes-Szabó-Szűcs trió vezette győzelemre. Mindhárom játékos öt gólt szerzett a meccsen.

A Békéscsaba veresége nagyon jól jött a Vasasnak, amely a Hódmezővásárhely legyőzésével fontos két ponthoz jutott, és elmozdult az utolsó helyről.

A tízgólos Balog Beáta, és a hét gólt vágó Alzbeta Polláková vitte a prímet a hazaiaknál, akik nagy lépést tettek a kiesés elkerülése felé.

KÉZILABDA NB I, NŐK

18. FORDULÓ
BUDAPEST BANK FTC – ÚJBUDA GOLDBERGER SE 28–15 (16–4)
Kőbányai út, 300 néző. V: Korcsmáros, Nagy L.
BUDAPEST BANK FTC: PASTROVICS – KOVACSICZ 5, Soós 1, Szucsánszki 4, Uhraková 3 (1), Zácsik 4, Szamoránsky A. 1. Cs: Haris (kapus), Szabó E. 2, SZAMORÁNSKY P. 5, Németh Cs. 1, Ilyés, Dajka 1, Kocsis 1. Edző: Zsiga Gyula
ÚJBUDA: POLGÁR – CREAMER 5, Korgyuk 1, Szűcs 3 (1), Forgács 2, Rummer 1, Selenka 1. Cs: Huszák 2, Lehel, Tápai A., Kuti. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 14. p.: 9–1. 18. p.: 12–2. 55. p.: 26–11
Kiállítások:
Hétmétereresek: 4/1, ill. 5/1
Zsiga Gyula: – Nagyon jó első félidőt követően az előny biztos tudatában a fiatal reménységeké volt a főszerep. Úgy érzem, megállták a helyüket.
Ökrös Csaba: – Az első félidő után csak a mérsékelt különbségért tudtunk küzdeni.
UNIQAS VASAS – HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI HKC SE 25–22 (12–10)
Fáy u., 600 néző. V: Kisfalvi, Péli
VASAS: GUIU – BALOG B. 10 (6), POLLAKOVÁ 7, Kupricsenková, Gaál A., Nagy K. 4, Sterbik A. 3. Cs: Lőw, Ferencz 1, Szalontai. Edző: Papp György
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Földes 1, Nyikolajenko 6, Sipos K. 1, Fülöp 1, WOLF A. 8 (1), Koroknai 2. Cs: Vörös (kapus), Borbély 1, Jókai, Jenőfi 1, Szepesi, Takács 1. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–2. 8. p.: 4–2. 17. p.: 9–4. 28. p.: 11–9. 32. p.: 14–10, 36. p.: 17–12. 39. p.: 18–15. 47. p.: 23–18. 50. p.: 24–21
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1
Papp György: – Remélem, hogy ma hármat léptünk előre a tabellán.
Rapatyi Tamás: – Hitehagyottan nem lehet mérkőzést nyerni.
CITYLINE BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – DVSC AQUATICUM 27–28 (16–15)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Baranyi, Szloska
BÉKÉSCSABA: Veress – Baross 2, Ciffra 1, Such 1, Szekeres 3, TAKÁCS 5, Ancsin 2. Cs: Mészáros (kapus), HERR A. 9 (3), Tóth K., Kelemen 1, Glusica 3, Vayuch. Edző: Mátéfi Eszter
DEBRECEN: Triffa – Micsics 1, Latakaité 5, TEMES 5, SZABÓ V. 5, SZŰCS 5, Nagy I. 2. Cs: Kiss É., Vorozscova (kapusok), Kovács A., Csáki 2, Hornyák, Nikolics 3 (1). Szakmai igazgató: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–2. 10. p.: 5–3. 18. p.: 9–9. 25. p.: 13–10. 28. p.: 14–14. 32. p.: 18–16. 44. p.: 20–23. 55. p.: 27–27.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/1
Mátéfi Eszter: – A mai játék alapján az egy pontot megérdemeltük volna.
Skaliczki László: – Végig kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, mi sokat hibáztunk, de a végjátékban a magunk javára billentettük a mérleget.