Balkezes átlövő nélkül az olimpiáért – női kézilabdázóink utaznak

Vágólapra másolva!
2008.03.26. 19:11
Szerda délelőtt megtartotta utolsó edzését a tatai edzőtáborban Hajdu János a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. A gyakorlás után a kapitány kijelölte a Romániába utazók névsorát, a szűkített keretbe nem került be Pastrovics Melinda, Mörtel Renáta és Benyáts Beatrix.
Tóth Tímea a vb-n 13 gólt lőtt a románoknak, szombaton ismét velük találkozik a válogatott...
Fotó: Meggyesi Bálint (Archív)
Tóth Tímea a vb-n 13 gólt lőtt a románoknak, szombaton ismét velük találkozik a válogatott...
Tóth Tímea a vb-n 13 gólt lőtt a románoknak, szombaton ismét velük találkozik a válogatott...
Fotó: Meggyesi Bálint (Archív)
Tóth Tímea a vb-n 13 gólt lőtt a románoknak, szombaton ismét velük találkozik a válogatott...

Hajdu János Pastrovics Melindát, Mörtel Renátát és Benyáts Beatrixot hagyta ki a női kézilabda-válogatott Bukarestbe utazó keretéből. Ez azt jelenti, hogy válogatottunk balkezes átlövő nélkül utazik a kulcsfontosságú tornára.

A szövetségi kapitány a szerda délelőtti, elutazás előtti sajtótájékoztatón elmondta: nagyon sajnálja Mehlmann Ibolya, Tomori Zsuzsanna és Pigniczki Krisztina sérülését, de a csapat jó hozzáállása bizakodásra ad okot.

Mint ismeretes, a magyar válogatottat a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) döntése és az azt követően kialakított új csoportok következtében a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) arra kötelezte, hogy Franciaország helyett Romániában küzdjön meg az olimpiai kvótáért.

A sajtótájékoztatón szó volt arról is, hogy Magyarország nem tiltakozott az IHF-nél a döntés ellen. Sinka László, a magyar szövetség főtitkára az MTI-nek így reagált: „Egy részt nem mi vagyunk a csoport rendezői, másrészt úgy ítéltük meg, hogy a célra, az olimpiai kijutásra kell összpontosítani, és nem akartuk megzavarni a felkészülést. Igyekeztünk nyugodt körülményeket biztosítani” - mondta a sportvezető.

Magyarország így az egyik legnehezebb csoportba került, a házigazda mellett ugyanis Lengyelországgal és Japánnal kell mérkőznie.

A cél, tudniillik hogy Magyarország 1996, 2000 és 2004 után immár folyamatosan negyedszer legyen ott az ötkarikás játékokon, ennek ellenére nem elérhetetlen. A tavalyi év végén, még Németh András vezetésével mindegyik mostani ellenféllel találkozott a csapat a rossz emlékű világbajnokságon, és mindegyiket legyőzte.

Romániát nagyszerű játékkal (34-31) és Lengyelországot nyögvenyelősen (28-26) a középdöntőben, Japánt pedig jó támadójátékkal (35-31) a nyitó meccsen.

A magyar csapat csütörtökön 7.40-kor indul Bukarestbe. Tóth Tímea a fanzone.hu-n blogjában így ír a csapat hangulatáról: „Amikor megtudtuk változást, akkor még bosszankodtunk egy kicsit, igazából nem értettük, hogy lehet a felkészülés közben változatni a programon. Azóta viszont nem téma az új beosztás.”

A Bajnokok Ligája góllövőlistájának vezetője is az olimpiát tartja szem előtt: „Négy ponttal már megszereznénk a pekingi indulás jogát, de akkor sem lennénk elkeseredve, ha hat ponttal zárnánk.”

A magyar csapat először pénteken 14 órakor lép pályára Lengyelország ellen.

A ROMÁNIÁBA UTAZÓ KERET

KAPUSOK: Pálinger Katalin (Győri Audi ETO KC), Herr Orsolya (Győr)
BALSZÉLSŐK: Vérten Orsolya (Győr), Juhász Gabriella (Budapest Bank-FTC)
BALÁTLÖVŐK: Tóth Tímea (Hypo NÖ), Szűcs Gabriella (DVSC-Aquaticum)
IRÁNYÍTÓK: Görbicz Anita (Győr), Ferling Bernadett (Dunaferr), Szucsánszki Zita (FTC)
JOBBÁTLÖVŐ: Hornyák Ágnes (Győr)
JOBBSZÉLSŐK: Kovacsicz Mónika (FTC), Lovász Zsuzsanna (Dunaferr)
BEÁLLÓSOK: Szamoránsky Piroska (FTC), Borbás Rita (Dunaferr)

NŐI KÉZILABDA, OLIMPIAI SELEJTEZŐ-TORNA, BUKAREST

PÉNTEK
MAGYARORSZÁG-Lengyelország 14 ó
Románia-Japán 16 ó
SZOMBAT
Lengyelország-Japán 14 ó
Románia-MAGYARORSZÁG 16 ó
VASÁRNAP
MAGYARORSZÁG-Japán 14 ó
Románia-Lengyelország 16 ó
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik