Háromgólos vereséget szenvedett a Pick Szeged Dániában

2008.03.02. 18:34
Biztosan nem jut be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjébe a Pick Szeged, miután a három góllal megnyert első félidő után végül három góllal kikapott a dán GOG Gudme gárdájától. Vladan Matics együttese így négy mérkőzés után egy győzelemmel és három vereséggel áll a BL-középdöntő 4. csoportjában.
Daniel Andjelkovics hat góljával a Szeged második legeredményesebb játékosa volt
Mirkó István (archív)

A győzelem reményében utazott a Pick Szeged Dániába, hogy lejátssza negyedik mérkőzését a Bajnokok Ligája középdöntőjében.

Jól is kezdett a magyar bajnok, és a kapuban parádézó Nenad Puljezevic vezérletével három góllal megnyerte az első félidőt 14-11-re. Bár volt már négygólos is a hazaiak előnye, ez a vezetés biztató volt a folytatást illetően.

Ehhez képest borzalmasan kezdte a második félidőt a Szeged, és amit az első félidőben felépített, azt 4 perc és 45 másodperc alatt lerombolta. 15-15 volt ekkor az állás, tehát semmi sem maradt a háromgólos előnyből.

Sőt! A hazaiak átvették a vezetést, és két gól körül stabilizálták az előnyüket. Ekkor Djurkovics góljai tartották a lelket a magyar csapatban. Ezen kívül Puljezevics hetes-védése tartotta még egy ideig két gólon belül a szegedet, a 12. percben azonban már három volt a Gudme előnye.

A dánok védekezése nagyon feljavult a második játékrészre, és a labdaszerzések után könnyű gólokat szereztek. Ha a 13. percben Kovalainen nem hagyja ki a következő hazai hetest is, már négy gól is lehetett volna oda.

A félidő közepe táján Andjelkovics góljaival kezdett felzárkózni a Szeged. 21-20-nál Puljezevics újabb hetest védett, de a kipattanóból a dánok megint eredményesek voltak, úgyhogy nem sikerült az egyenlítés.

A folytatásban is csak szaladt az eredmény után a magyar csapat, a Gudme azonban megtartotta az előnyét. Mikkel Hansen átlövéseivel nem tudtak mit kezdeni a szegediek, támadásban pedig volt, hogy majdnem hat percig nem dobtak gól Andjelkovicsék. A Gudme végül megérdemelten győzött 28-25-re. Vereségével a Szeged a csoport utolsó helyére csúszott vissza.

GOG GUDME–PICK SZEGED 28–25 (11–14)

Gudme, 1000 néző. V: Stolarovs, Licis (lettek)
GUDME: JACOBSEN – Hansen L. 3 (1), Hallgrimsson, Gudjonsson 4 (1),Svensson 3, Jorgensen 2, PETERSEN 4. Cs: Jernemyr, HANSEN M. 7, Ask, KIRGEGAARD 5.
SZEGED: PULJEZEVICS – Ghionea 3, Petrea 1, ANDJELKOVICS 6, Djurkovics 2, BAJÚSZ 7 (3), Zvizej. Cs: Herbert, Osmaics 4, Bendó, Vadkerti 1, Stamate 1.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 2–2. 13. p.: 3–3. 18. p.: 6–7. 25. p.: 8–12. 36.p.: 16–15. 41. p.: 20–17. 49. p.: 22–21. 53. p.: 25–21.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3