A legjobb négy közé jutott a Győr nürnbergi diadalával

2008.03.01. 17:58
Remek nap volt a szombati a győri sportbarátoknak. A labdarúgó-csapat bravúros bajnoki győzelme után (a Debrecen ellen), a női kézilabdázók magabiztos, 36-25-ös sikert arattak Nürnbergben, és - a hátralevő két mérkőzésektől függetlenül - a legjobb négy közé jutást lehet ünnepelni a Rába-parton. A Győri Audi ETO KC 30. győzelmét aratta a németországi mérkőzésen, és továbbra is tartja szezonbeli veretlenségét.
Görbicz Anita újabb tizenkét góljával immáron 92 gólos a BL-ben
NS-archív (Czagány Balázs)

Két hete a győri lányok Görbicz Anita 12 góljával 30-25-re verték a Nürnberget. A győrieknek nagyon fontos volt a németországi mérkőzés, hiszen az esetleges győzelem azt jelentette volna: a hátralévő két fordulóban elég, ha a Togliatti elleni meccset hozza hazai pályán a zöld-fehér együttes, és akkor biztos a csoportelsőség.

A győrieket telt ház és forró hangulat várta Nürnbergben, a hangulatot fokozta 200 hűséges rába-parti fanatikus is, akik Németországba is elkísérték a csapatot.

Kiegyensúlyozottan indult a mérkőzés. A 20. percben 12-10-re vezetett a magyar csapat, ekkor indult csak meg igazán a győri gépezet, és jött ki a csapatok közötti tudásbeli különbség.

Pálinger védései után egyre jobban elhúzott a győri csapat, így a félidőben már megnyugtató, ötgólos (18-13) volt Konkoly Csaba tanítványainak az előnye.

A zöld-fehérek szekerét az első félidőben Aurelia Bradeanu és Vérten Orsolya góljai húzták leginkább. Illetve Görbicz Anita, aki amellett, hogy ismételten csapata szellemi vezére volt, rendületlenül értékesítette a kiharcolt büntetőket.

A nürnbergi piros-fehérek azonban, akárcsak Győrben, hazai pályán sem adták fel a szünetbeli hátrány ellenére a mérkőzést, és agresszívan, motiváltan „tették oda” magukat a második félidő elején is.

A 33. percben sérülés miatt le kellett cserélni Pálinger Katalint, így a továbbiakban Herr Orsolya védte a vendégkaput – ez azonban nem jelentett változást a magyar bajnoki listavezető játékában.

Görbicz Anita már a 44. percben 10. gólját szerezte (végül 12-ig jutott), és tartja a lépést Tóth Tímeával a BL-gólkirálynői címért vívott harcban.

Állandósult az öt-hatgólos Győr-előny, Konkoly Csaba tanítványai betartották a szakvezetői utasításokat, így támadásban megállíthatatlannak tűntek Vérten Orsolyáék. A nürnbergiek játékába is egyre több hiba csúszott a mérkőzés vége felé, Herbert Müller lányai saját középkezdésük után is gólt kaptak (31-24).

A hazaiak teljesen megtörtek, a győriek pedig nem ismertek kegyelmet, igyekeztek meghálálni az őket elkísérő szurkolók biztatását, és minél több gólt lőni ellenfelüket.

A 36-25-ös győzelem azt jelenti, hogy a győriek ott vannak Európa négy legjobb csapata között, és egy hét múlva, hazai pályán, már a csoportelsőségért küzdhetnek a Togliatti ellen.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT

FC NÜRNBERG (német)–GYŐRI AUDI ETO 25–36 (13–18)
Nürnberg, 1800 néző, V: Pedersen, Mortensen (dánok)
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–4, 15. p.: 6–9, 24. p.: 10–15, 33. p.: 13–20, 43. p.: 19–23, 52. p.: 24–31
Walzik 4 VÉRTEN 5
Csere: Gubová (kapus), Sommerlund 2, Ofenböck 4 (2), Rohde, Luber Csere: Herr (kapus), DJOKICS 3, Hornyák 1, Deáki, Kovacsics, Szegedi, Szölösi