Kézilabda, női KEK: kikapott és kiesett a Debrecen

2008.02.16. 20:06
A női kézilabdázók harmadik számú nemzetközi kupasorozatában, a KEK küzdelmeiben nem sikerült bejutnia a legjobb nyolc közé a DVSC-Aquaticum gárdájának, miután a nyolcaddöntő visszavágóján ötgólos vereséget szenvedett a román Rulmentul Brasov csapatától.
A debreceniek egy héttel ezelőtt 30-30-s döntetlent játszottak ellenfelükkel, amely nem sok jóval kecsegtette őket a továbbjutási esélyeket illetően.A hazaiak gyorsan elléptek, a 20. percben már 11-5-re vezettek a gyenge támadójátékot produkáló hajdúságiak ellen. A vendégek az első félidőben kilenc gólt szereztek és a másodikban sem sokkal többet.A folytatásban állandósult a többgólos különbség, így hiába végzett 11-11-re a második felvonásban a két egylet, a brassóiak továbbjutása egy pillanatig nem forgott veszélyben.

KEK, NŐK, NYOCLADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:

RULMENTUL BRASOV (román)–DVSC-AQUATICUM 25–20 (14–9)
Brassó, 3000 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
BRASSÓ: Spirova – Vu Szun Hi 4, NEAGU 5, Barcan 2, Sorodoc, Damian, Niculea 1. Cs: Munteanu (kapus), VIZITIU 9, GOGIRLA 4, de Sousa. Edző: Mariana Tirca.
DVSC: Triffa – Micsics 1, Benyáts 5 (2), Latakaité 3, Szabó V. 1, Szűcs G. 2, Stuparicová. Cs: Kiss É. (kapus), Sütő E., HORNYÁK D. 4 (1), CSÁKI 4, Nagy I., Kovács A. Szakmai igazgató: Skaliczki László.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–2. 17. p.: 10–5. 25. p.: 13–8. 32. p.: 14–10. 39. p.: 16–10. 46. p.: 20–15. 53. p.: 24–16.
Kiállítások: 16, ill. 4 perc.
Hétméteresek: –, ill. 4/3.
Továbbjutott: a Brasov (55–50)