Magabiztos győzelmet arattak a győri lányok Spanyolországban

2007.11.03. 17:55
Magabiztos győzelmet aratott a Győr női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájának A csoportjában. A mezőny legjobbja a tizenkét gólig jutó Görbicz Anita volt, de Vérten Orsolya is remekül játszott. Konkoly Csaba a második játékrész közepén kiengedett, és ennek köszönheti, hogy végül csak három góllal nyert.
Görbicz anita ezúttal is remekelt
NS-archív
NS-archív

Jól kezdett a győri csapat Spanyolországban, hiszen a zöld-fehérek az első percekben elhóztak, és Hornyák góljával már 0-3 állt az eredményjelzőn. A következő támadásból aztán a hazaiak megszerezték az első góljukat, azonban a magyar bajnokság ezüstérmesének legjobb játékosa, Görbicz Anita egy hatalmas góllal gondoskodott arról, hogy a Ribarroja ne zárkózzon fel.

A folytatásban a félidő dereka körül állandósult a két csapat közti 4-5 gólos különbség, és a szünet előtti utolsó másodpercekben Vérten gondoskodott arról, hogy öt maradjon a differencia a pihenőre.

A magyar csapat szélsője jól kezdte a második felvonást is, és mindössze tizenhét másodperc elteltével betalált, sőt a csereként lehetőséget kapó Ana Djokics is kétszer volt eredményes rögtön az elején, és először hét gólra növelte a Győr előnyét.

Ez volt az a pillanat, ahol szinte összeroppant a spanyol gárda, és lehetett látni a hazai játékosokon, hogy minden reményt elveszettek. A szerb beállós a folytatásban is élt a lehetőséggel, és az ő újabb találatával először kilencre nőtt a „távolság” a két együttes között.

A második játékrész derekához érve Konkoly Csaba csapata kissé mintha kiengedett volna, és ennek meg is lett a következménye, mégpedig az, hogy a hazaiak feljöttek hat gólra.

Azonban a magyar bajnokság egyetlen szászázalékos csapatának győzelme a továbbiakban sem forgott veszélyben, és végül a Győr 31-28–ra nyert.

BAJNOKOK LIGÁJA, NŐK, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ:

RIBARROJA VALENCIA (spanyol) - GYŐRI AUDI ETO KC 28–31 (13–18)
Valencia, 500 néző. V: Horacek, Novotny (csehek)
RIBARROJA: Ciobanu - Galera 1, Simescu 1, Forner 1, Ejsmont 3, MEDVED 5 (1), Lopez 1. Csere: Sánchez (kapus), Ibarra 2, Alonso 3, Castaneda 4, BRAUER 7 (3). Edző: Garcia Ortez
GYŐR: PÁLINGER - Mraviková 2, Hornyák 1, GÖRBICZ 12 (5), TOMORI 1, SPIRIDON 3, VÉRTEN 7. Csere: Herr (kapus), Djokics 3, Bradeanu 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 9. p.: 1–4. 20. p.: 6–12. 28. p.: 11–16. 34. p.: 14–20. 41. p.: 15–24. 50. p.: 21–28. 59. p.: 27–30
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
GREGORIO GARCIA ORTEZ: A második félidőben elfáradtunk, mégis több taktikai variációnkat sikerült megvalósítanunk, mint az első játékrészben. A győrieknek sikerültek a lerohanásaik, míg nekünk nem.
KONKOLY CSABA: Megleptük cseréinkkel a spanyolokat, s ekkor elhúztunk kilenc góllal. Jól taktikáztunka gólokkal és az idővel, ám a végén felpuhult a védekezésünk, ráadásul nem lőttünk pontosan, ezért csökkent az előnyünk.
Slagelse - Podravka 27-19