Hősies FTC-siker a népligeti csarnokban

2007.01.06. 18:02
Az FTC női kézilabda remekül kezdte a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeit, miután hazai pályán 31-28-ra legyőzte a Kometal Szkopjét. A végig vezető magyar együttes legjobbjai közé tartozott a gólerős Tóth Tímea és Szucsánszki Zita, de a többiek is sokat tettek a diadalért. A macedónok sztárja, Marina Naukovics baleset miatt nem léphetett pályára, míg a másik klasszis, Özal Yeliz az első félidőben piros lapot kapott.
Szucsánszki Zita 8 gólig jutott
A találkozó előtt Németh András, a zöld-fehérek vezetőedzője lapunknak elmondta, hogy különböző sérülések akadályozták a felkészülést, de mindenképpen a győzelem a cél a macedónok ellen. A két együttes – szkopjei diadallal – zárult 2002-es BEK-döntője már nem nyújthatott igazi támpontot az esélyekkel kapcsolatban, abban viszont joggal bízhatott a magyar kézilabdás közvélemény, hogy a legendás oroszlánbarlang, a népligeti csarnok ismét FTC-sikernek adhat otthont.

A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, s Uhrakova kihagyott büntetője ellenére 6-2-re megléptek. A fizikálisan erősebbnek tűnő vendégek ezután sem tudták tartani a lépést a magyar együttessel, amelyben Tóth és Szucsánszki vitte a prímet. Az első félidő egyik legfontosabb eseménye 10-6-nál következett be, amikor a jobbszélen meglóduló Mravikovát a Kometal egyik legjobbja, a török Özal piros lapot érően lökte ki a pályáról. A kulcsember elvesztése ellenére a szkopjeiek nem roppantak össze, 11-6 után alaposan feljavultak, s a szünetig 14-12-re zárkóztak fel.

CORNEXI-DÖNTETLEN A KEK-BEN

Két másodperccel a vége előtt kapott góllal 25-25-ös döntetlent játszott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a vendég román Oltchim Valcea csapatával a női kézilabda KEK-ben, a 16 között rendezett első mérkőzésen Székesfehérváron.
NŐI KEK, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:
CORNEXI-ALCOA-HSB HOLDING – OLTCHIM RM VALCEA (román) 25–25 (14–15)
Székesfehérvár, 1000 néző. V.: Kanisevszki, Naumovszki (macedónok)
CORNEXI: Fekete – Balogh B., PÁDÁR M. 3, Valová 3, TÁPAI SZ. 4, SZRNKA 8 (4), KENYERES 4. Cs.: DJERICS (kapus), Triscsuk 2, Vijunite 1, Korgyuk, Őri E., Lima. Edző: Vura József.
VALCEA: DINU-HUTUPAN – MAIER 5, LUCA 4, GILCA 5, Bese, Tivadar, ARDEAN 11. Cs.: Pislaru (kapus), Lecusanu, Gheorghe, Nechita. Edző: Gheorghe Tadici.
A második félidő elején a Ferencváros fokozta az addig sem alacsony tempót, s öt gólosra növelte előnyét. Ekkor a Szkopje is ritmust váltott, kihasználta ellenfele néhány hibáját, de a vezetésre egyáltalán nem volt esélye.

A hazaiak 21-17-nél – ismét Uhrakova „révén” – újabb hetest rontottak, pedig az öt gólos előny jó kiindulási pontot jelentett volna a folytatásra, igaz a különbség így is megnyugtatónak tűnt. Ráadásul hamarosan Kirsner betalált, így még is összejött az áhított „hézag”.

Ezután ismét a Kometal pillanatai következtek, 23-20-ra feljött az ellenfél, a brazil Eduarda Amorim ekkor már 10 gólnál járt, enélkül a Fradi már eldöntötte volna a meccs sorsát. Ekkor biztosnak tűnt, hogy szoros lesz a hajrá, az utolsó 9 percre 25-23-mal fordultak az együttesek.

A finisben, 26-24-nél a Fradi emberhátrányba került, de hetesből Tóth növelni tudta az előnyt.

Az 56. percben a Kometal 27-26-ra jött fel, majd Ana Amarim ziccerből a felsőlécre ejtett. A túloldalon Tóth ismét biztos heteslövő volt, majd Pastrovics büntetőt hárított! Szucsánszki újabb gólja eldöntötte a legfontosabb kérdést, így a végén már nem igazán kellett izgulni.

Az FTC a következő fordulóban, pénteken 20:20 órakor az osztrák Hypo Niederösterreich otthonában lép pályára. A csoport negyedik tagja a dán Slagelse.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

D CSOPORT, 1. FORDULÓ:
BUDAPEST BANK FTC – HC KOMETAL GJORCE PETROV 31–28 (14–12)
Kőbányai út, 1300 néző. V.: Kohout, Novák (csehek)
FTC: HARISOVA – Mraviková 5, Szamoránsky P. 1, SZUCSÁNSZKY 8 (1), Uhraková 1, TÓTH T. 8 (4), KIRSNER 5. Cs.: Pastrovics, Soós 1, Zácsik, Németh H. 2. Edző: Németh András.
PETROV: Lukovics – Pecsevszka 2, OHOLANGA 4, Özel, PLATON 2, AMORIM E. 11, Radulovics 4 (2). Cs.: Kolesznik, Zaszovszka, Amorin A., PORTYANKO 4, Crvenkoszka, Gyorgyjevska. Edző: Andrej Portnoj.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–2. 17. p.: 9–4. 21. p.: 11–6. 26. p.: 11–9. 35. p.: 16–14. 38. p.: 18–14. 40. p.: 20–15. 45. p.: 22–17. 50. p.: 24–22. 56. p.: 27–26
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2