Szép győzelem Dánia ellen

Vágólapra másolva!
2003.11.08. 22:16
Címkék
Kirsner Erika (labdával) tíz góllal vette ki a részét a Dánia elleni gyôzelembôl (fotó: Meggyesi Bálint)
Kirsner Erika (labdával) tíz góllal vette ki a részét a Dánia elleni gyôzelembôl (fotó: Meggyesi Bálint)
Kirsner Erika (labdával) tíz góllal vette ki a részét a Dánia elleni gyôzelembôl (fotó: Meggyesi Bálint)
Kirsner Erika (labdával) tíz góllal vette ki a részét a Dánia elleni gyôzelembôl (fotó: Meggyesi Bálint)
Kirsner Erika (labdával) tíz góllal vette ki a részét a Dánia elleni gyôzelembôl (fotó: Meggyesi Bálint)
Kirsner Erika (labdával) tíz góllal vette ki a részét a Dánia elleni gyôzelembôl (fotó: Meggyesi Bálint)
2. forduló
Magyarország–Dánia 29–26 (15–14)

Larvik, 2000 néző.
V: Oie, Torgstad (norvégok)
MAGYARORSZÁG: PÁLINGER – Lovász 1, Radulovics 4 (4), Siti E. 3, Kulcsár A. 3, FARKAS Á. 7 (2) KIRSNER 10. Cs: Mehlmann 1, Pigniczki, Tóth T. Ferling Edző: Mocsai Lajos
DÁNIA: Rantala – Jörgensen 3, DAUGAARD 9 (4), Mikkelsen 3, Munch 4, Thomsen 2, Skov 2. Cs: Petersen 2 Knudsen 1. Edző: Jan Pytlick
Kiállítások: 12 ill 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill 4/4.

Norvégia-Oroszország 34-26 (16-12). Az állás: 1. Norvégia 3 pont (60-52), 2. Magyarország 3 (55-52), 3. Dánia 2, 4. Oroszország 2 .

A Norvégia elleni értékes döntetlen után – érthetően – jó hangulatban készülődött a magyar válogatott a Möbelringen-kupa második fordulójára. A Dánia elleni mérkőzésnek mindig van pluszpresztízse, hiszen a két válogatott sok nagy csatát vívott egymás ellen, elég csak a 2000-es olimpiai döntőre gondolni.
A várt hatalmas iramban kezdődött el a találkozó, s a magyarok hatos zónája jól működött, az ellenfél jobbára csak lerohanásokból tudott gólokat elérni. Elhúzni egyik együttes sem tudott. Húsz perc után az északiaknál volt az előny, 11–9-re vezettek a dánok, köszönhetően főként a remeklő Daugaardnak. Az első játékrész hajrája azonban a mieinknek sikerült jobban, s Mocsai Lajos szövetségi kapitány örömmel konstatálhatta, hogy a pihenő előtti tíz percet 6–3-ra nyerték meg a magyar lányok, s így előnnyel zárhatták a félidőt.
Fordulás után egyre nehezebben találták meg a dánok a magyar védekezés ellenszerét, s a hátsó alakzat fegyelmezett produkciójának és Pálinger kapus remeklésének köszönhetően sok labdát szereztek a Mocsai-tanítványok. A villámgyors indítások pedig rendre magyar gólokkal zárultak, különösen a Ferencváros balszélsője, Kirsner Erika jeleskedett. Már öt góllal is vezetett a magyar válogatott, igaz, a végén egy kicsit elfáradt az együttes, így szorosabb lett az eredmény, ám Pálingerék győzelme nem forgott veszélyben. A torna zárónapján a mieink Oroszország ellen játszanak, majd következhet az északi házirangadó, azaz a Norvégia–Dánia mérkőzés.

Mestermérleg
Mocsai Lajos:
– Amit erre a meccsre terveztünk, azt megvalósították a lányok, hiszen a hatos falas védekezést fegyelmezetten végigvitték. Lerohanásaink lehettek volna eredményesebbek is, bár tudni kell, hogy a világ talán legfegyelmezettebben visszarendeződő csapata ellen játszottunk. A siker jelzi, hogy jó úton járunk.

Visszapillantó

A két ország válogatottja eddig 33 alkalommal mérte össze tudását. A mérleg magyar szempontból 18 győzelem, 14 vereség 1 döntetlen, 628 lőtt és 609 kapott gól.
Az egyetlen döntetlen az első mérkőzésen Belgrádban, az 1957. július 18-i világbajnoki mérkőzésen született, ahol 5–5 lett az eredmény. A sok nagy csata közül a legemlékezetesebb és a legfájdalmasabb a 2000. október 1-jei olimpiai döntő Sydneyben, ahol a mieink ötven percig vezettek, azonban a szombati ellenfelünk örülhetett a végén, mivel ők nyertek 31–27-re. A dánok a horvátországi világbajnokságra a 2002-es Eb győzteseként utaznak. Legutoljára 2001. november 14-én Budapesten, a kézilabdanapon találkozott a SYMA-csarnokban a két csapat, Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata ezen a mérkőzésen az alábbi összeállításban szerepelt: Farkas A. (Sugár) – Balogh B. 2, Radulovics 1, Siti B., Pádár I. 3, Farkas Á. 4, Kirsner. Cs: Kindl, Pigniczki 1, Deli, Siti E. 3, Borók 1, Pálffy 1, Lőwy 3, Kulcsár A.
Legfrissebb hírek

Horner a Ferrari vagy az Alpine élén tér vissza? Verstappen továbbra is a Mercedes felé tart?

F1
7 perce

Hosszú időre kidőlt a nyíregyházi kapus

Labdarúgó NB I
13 perce

A Brentford-hálózatnak adta kölcsön kapusát az MTK – hivatalos

Labdarúgó NB I
29 perce

F1 75: amerikai siker a tömegkarambol után újraindított futamon

F1
44 perce

„Esküszöm, nem hajtottak gyorsan” – a szemtanúk Jotáék balesetéről

Angol labdarúgás
54 perce

Megszületett az egyezség az arab kérővel Saldanha klubváltásáról – sajtóhír

Labdarúgó NB I
56 perce

Vida Máté: Nem felejtettem el futballozni

Labdarúgó NB II
58 perce

Horvát támadó középpályással erősített a Diósgyőr – hivatalos

Labdarúgó NB I
59 perce
Ezek is érdekelhetik