Korai hajrá két pontért

SZIRMAI GYÖRGYSZIRMAI GYÖRGY
2003.05.06. 21:42
A dunaújvárosiak  már bajnokként érthető módon  teljes gőzzel készülnek a jégcsarnokban az EHF-kupa-döntő szombati, első mérkőzésére. A bajnoki rangadó ellenére kedden is két, hihetetlenül kemény edzést vezetett csapatának Kiss Szilárd. A győriek azzal a reménnyel érkeztek Dunaújvárosba, hogy megszakítják hosszú újvárosi nyeretlenségi sorozatukat.
Az újvárosi Szrnka Hortenzia (a labdával) hat gólt lôtt a jégcsarnokban a Gyôrnek
A tikkasztó hőségben Bohus lőtte a találkozó első gólját, és a Dunaferr irányította a játékot. Azonban erőre kapott a vendégegyüttes, és átvette a vezetést, mert a dunaújvárosiak védekezésben szinte nem is ütköztek, lövéseik pedig sorra célt tévesztettek.
Kiss Szilárd 8–13-nál megelégelte együttese vergődését, és időt kért. A győri támadások Mehlmann, Görbicz és Dokics jóvoltából továbbra is lényegesen veszélyesebbek voltak.
Kocsis Erzsébet, aki a Dunaferr színeiben a világ legjobbja elismerést is megkapta (1995), ám korábban Győrben kezdte pályafutását, a szünetben így értékelte a látottakat: "Besüt a nap, a kánikula gyötri a játékosokat és a szurkolókat is, szinte szabadtéren játszanak a lányok. A mieinknek nagyon nehéz úgy kézilabdázni, hogy már megnyerték a bajnoki aranyat. Ennek ellenére nem félek, a végén mi örülhetünk majd, de nagyon keserves csata lesz a második félidőben. Nehéz ilyenkor motiválni a játékosokat.”

Dunaferr SE–Gyôri Graboplast
31–29 (15–17)
Dunaújváros, 800 nézô
V: Horváth, Marton
DUNAFERR: Pálinger – Pálffy 3, Pigniczki 3, FERLING 6 (1), Bohus 2, SZRNKA 6 (2), Nagy 4 (1). Cs: CRACANA (kapus), Borók 3, Gáspár 1, Kindl 1, Bulath 1,Turtóczki 1, Oblisz. Edzô: Kiss Szilárd
GYÔR: SIRINA – Lovász 4, Dokics 4, Mörtel 1, Micskó, Vérten 2, GÖRBICZ 7 (2). Cs: Petróczi (kapus), MEHLMANN 7 (1), Köbli 2, Jókai 2, Horváth, Bódi, Farkas. Edzô: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–3. 10. p.: 6–4. 12. p.: 6–7. 19. p.: 8–13. 25. p.: 11–16. 41. p.: 20–23. 47. p.: 22–27. 53. p.: 28–28. 58. p.: 30–29
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3
Az első félidőben több bravúrt is bemutató Pálinger helyére beállt Cracana kivédte Mehlmann büntetőjét, ezt követően azonban ismét győri gólok következtek. A hazaiak védekezése valamelyest javult, de támadójátéka nem (22–27). Kiss Szilárd is megkeverte a kártyákat, sorozatos cserékkel próbálta megtalálni ideális csapatát, és a Dunaferr megindította szokásos hosszú hajráját (30–29). A bajnokcsapat őrzi veretlenségét, és fáradalmait kipihenve a szombati kupadöntőben bizonyára sokkal pontosabban játszik majd.

Mestermérleg

Kiss Szilárd:
– Munkásruhában is lehet eredményesen kézilabdázni.
Róth Kálmán: – A trópusi körülmények között győzelmi esélyünk volt, de ezt a sikert nem mindenki akarta.